Skip to content

Gear S3 Pil Drenajı Nasıl Onarılır

17 de Mayıs de 2021

Bir akıllı saate sahip olmanın en iyi yanlarından biri, size getirebileceği tüm işlevselliktir, ancak bu, saatin pili için zor olabilir. Birçok şey bir Galaxy Gear S3 pilinin boşalmasına neden olabilir. Bunların çoğunun bulunması ve kapatılması kolaydır.

Gear S3 Pil Boşalmasının Nedeni

Herhangi bir sayıda sorun Gear S3’ün pilini kaybetmesine neden olabilir ve kontrol etmek isteyeceğiniz ilk şey, telefonunuzun Galaxy Giyilebilir Uygulamasında pil kullanımıdır. Telefonunuzda uygulamayı açın ve ardındanöğesine dokunun. Batarya. Alt kısımda etiketli Son tam şarjdan beri kullanım, hangi uygulamaların ve hizmetlerin en çok pili kullandığının bir dökümünü göreceksiniz. Bu size nereden başlayacağınız konusunda iyi bir fikir verecektir.

Samsung

Gear S3 Pil Drenajı Nasıl Onarılır

Bu adımların herhangi bir kombinasyonu pil ömrünü uzatabilir. Bunlar, sırayla denenmesi en kolay ve en olası düzeltmelerdir. Kilometreniz değişebilir, bu nedenle yaşam tarzınıza uymuyorsa, bazılarını atlamaktan çekinmeyin.

 1. Saati yeniden başlatın. Saatin aşırı çalışma ihtimali çok düşük ve basit bir yeniden başlatma onu düzeltecek. Şunu tut Güç Seçenekler ekranı görünene kadar düğmesine basın. Ardından, simgesine dokunun. Kapat. Kapandığında, basılı tutun Güç tekrar açmak için düğmesine basın.

 2. Son uygulamaları kapat. Telefonunuz gibi, saatiniz de son uygulamaları hafızasında tutar. Basın uygulamalar düğmesini seçin, ardından çerçeveyi döndürün. Güncel uygulamalar. Dokunmak Hepsini kapat.

 3. Ekran parlaklığını azaltın. Güç pikselleri pil ömrünü olumsuz etkiler. Ekran parlaklığını üçe düşürmek, çoğu durumda onu görünür hale getirmeli, ancak aşırı güçlü olmamalıdır. Saatinizde şuraya gidin: Ayarlar > Görüntüle.

 4. Gear S3 saat yüzünü değiştirin. Akıllı saatler hakkındaki en harika şey bazen en büyük suçlu olabilir. Saat yüzleri hava durumu, konum ve adım sayma gibi birçok bilgiyi çekerek saatin çok çalışmasına neden olabilir. Ek olarak, yüz daha fazla siyah alana sahip olduğunda, daha az pikselin aydınlatılması gerekir.

 5. Her zaman açık görüntüleme özelliğini kapatın. Her zaman açık ekran, siz bakmıyorken bile saat yüzünü gösterir. Git Ayarlar > Yüzleri İzle > Her zaman açık izle bu özelliği kapatmak için.

 6. Uyandırma hareketini kapatın. Uyandırma hareketi, kolunuzu kaldırdığınızda ekranı açar. Kullanışlı, ancak bakmadığınız zamanlarda ekranı açarak size karşı da işe yarayabilir. Git Ayarlar > ileri > Uyandırma hareketi bu özelliği ayarlamak için.

 7. Hava durumu güncelleme sıklığını değiştirin. Saatin hava durumu bilgilerini ne sıklıkla isteyeceğini ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzda Giyilebilir uygulamasını açın, simgesine dokunun. Uygulamalar, yanındaki dişli simgesine dokunun Hava, ardından otomatik yenilemeyi istediğiniz aralığa ayarlayın. Her altı saatte bir iyi bir seçenektir.

 8. Bildirimleri en aza indirin. Saate bildirim gönderen uygulamaların sayısını sınırlamak bataryaya yardımcı olabilir. Bunu yapmak için telefonunuzda Giyilebilir uygulamasını açın ve ardındanöğesine dokunun. Bildirimler > Bildirimleri yönetin.

 9. S-Voice dinlemeyi kapat. S-Voice, Gear S3’te yerleşik olarak bulunan asistandır. Varsayılan olarak, S-Voice aktivasyon ifadesini her zaman dinler. Bunu kapatmak için uygulamalarınıza gidin ve şunu seçin: S sesi. Simgesine dokunun. üç nokta (üç nokta), ardındanöğesine dokunun. Sesle uyandırma.

 10. Kalp atış hızı algılamayı kapat. Samsung Health, kalp atış hızınızı ölçmede oldukça agresif. Kalp atış hızınızı sürekli olarak, her on dakikada bir veya hiçbir zaman ölçer. Her on dakikada bir ile sınırlı olsa bile, bu pil ömrünü olumsuz etkiler. Uygulamalar düğmesine basın veöğesine dokunun. Samsung Health > Kalp > Otomatik İK ayarları.

 11. Konum hizmetlerini kapatın. Saatinizdeki GPS, saatin konumunuzu ne sıklıkla istediğine bağlı olarak pili hızla tüketebilir. Git Ayarlar > Bağlantılar > yer. Konum hizmetlerini kapatmak için geçiş anahtarına dokunun veya GPS, Wi-Fi veya her ikisini birden kullanmayı seçin.

 12. Yakın Alan İletişimini Kapat. NFC olarak da bilinen saat, genellikle mobil ödemeler için bu kablosuz aktarım protokolünü kullanır. Mobil ödemeleri kullanmıyorsanız, muhtemelen bunu kapatabilirsiniz.

 13. Wi-Fi’yi kapat. Saatinizdeki Wi-Fi, çoğunlukla telefonunuzu masanıza bırakıp uzaklaştığınızda telefonunuzla bağlantıyı sürdürmek için kullanışlıdır. Wi-Fi olmadan saat, telefona bağlı kalmak için Bluetooth’a güvenir.

 14. Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakın. Otomatik güncellemelerin en son yazılımla güncel kalması önerilirken, kontroller pilin gereksiz yere tükenmesine neden olabilir. Galaxy Watch güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek de kolaydır.