Skip to content

Geforce Artık Birikmiş İşler Olan Oyuncular İçin Üretildi

30 de Eylül de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • GeForce Now, Nvidia’nın Google Stadia ve Shadow gibi bulut oyun hizmetlerine yanıtıdır.
  • Bazı oyun akış hizmetlerinden farklı olarak GeForce Now, oyunlara zaten sahip olmanıza güveniyor ve bu da onu birikmiş kullanıcılar için mükemmel hale getiriyor.
  • Işın izleme ve üst düzey grafik özellikleri desteği, GeForce Now’ı şu anda piyasadaki en iyi bulut oyun seçeneklerinden biri haline getiriyor.

Mükemmel değil, ancak GeForce Now, “Video oyunlarının Netflix’i”ni aramadığınız sürece fiyatını fazlasıyla haklı çıkarıyor. Ayda 10 dolardan ve oldukça sınırlı bir kütüphaneye sahip olan Nvidia GeForce Now, Amazon Luna gibi hizmetlere zaten abone olanlara sunacak çok şeyi yok. Ancak, sahip olduğunuz PC oyunlarını daha fazla cihazda oynamanın yeni yollarını arıyorsanız, GeForce Now aylık yatırıma değer olabilir. HowToGame editörü Josh Chambers bir e-posta röportajında, “GeForce artık bir akış hizmetinden beklediğinizden biraz farklı bir yaklaşım sunuyor” dedi. “Öncelikle GeForce Now’ı ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu bir saatlik oyun oturumlarıyla sınırlıdır, ancak oyunlarınızı bir PC’ye, Mac’e ve hatta telefonunuza aktarmak için pahalı dahili bileşenler satın almak zorunda kalmazsınız. [impressive]”

Şaşırtıcı derecede usta

GeForce Now’ın ücretsiz sürümü kesinlikle göz atmaya değer olsa da, Öncelikli abonelik, hizmetin gerçekten parladığını göreceğiniz yerdir. GeForce Now Priority, yakın zamanda ilk 5$’lık kurucu fiyatından iki katına çıkmış olsa da, size sınırsız oynatma süresi ve ışın izleme ve diğer bulut oyun hizmetlerinde bulunmayan diğer üst düzey görsel efektler için destek sağlar. Nvidia platformu üzerinden oyun satın almıyorsunuz. Aslında Steam veya Uplay gibi çeşitli kütüphanelerinizden onaylanmış oyunlara erişirsiniz. Bu, aşağıdaki gibi oyunları oynayabileceğiniz anlamına gelir. Köpekler Lejyonu izle veya Siberpunk 2077 ve RTX destekli Nvidia grafik kartlarıyla mümkün kılınan ışın izlemeli aydınlatma, yansımalar ve diğer görsel yükseltmelerin eklenmesini deneyimleyin. Testlerimde sonuçlar şaşırtıcı derecede iyiydi ve her ikisi de siberpunk ve Köpekler Lejyonu izle tamamen maksimuma çıkarılmış ayarlarda çalışmasına rağmen sorunsuz çalışmayı başardı. Nvidia’nın en yeni RTX kartlarından birine sahip özel bir oyun donanımı, aynı ayarları kullanarak her iki oyunun da sorunsuz çalışmasını sağlamakta sorun yaşıyordu.

Resmi olarak desteklenen bir GeForce Now uygulaması olmayan iPhone 11’imde iki oyunu çalıştırmayı bile test ettim ve grafiklerdeki bazı küçük aksaklıklara rağmen nispeten iyi oynayabildim. Kuşkusuz daha geniş bir desteklenen oyun yelpazesine sahip olan, ancak ışın izleme ve yerleşik diğer özellikleri desteklemeyen Shadow gibi diğer abonelik tabanlı hizmetlerle iyi bir şekilde karşılaştırıldı. Yalnızca iyi bir bulut tabanlı oyun alternatifi arayan biriyseniz, Shadow gibi diğer oyun akış hizmetleri sizin hızınız olabilir. Yine de ışın izlemeden yararlanmak istiyorsanız, GeForce Now şu anda bulacağınız en iyisidir.

Bazı Montaj Gerekli

Chambers, Lifewire’a “Bir Nvidia platformu üzerinden oyun satın almıyorsunuz” dedi. “Aslında Steam veya Uplay gibi çeşitli kütüphanelerinizden onaylanmış oyunlara erişebilirsiniz. Bu, teknik olarak, en sevdiğiniz oyunlar zaten satın alınmışsa, ücretsiz olarak başlayabileceğiniz anlamına gelir.” Hesaplarınızı bağlayarak, oynamaktan her zaman keyif aldığınız yüzlerce aynı oyuna erişebilirsiniz. Ancak, bu oyunlara kolay erişim sağlamak güzel olsa da, bazı sınırlamalar var. Örneğin, kitaplığınızdaki her oyun hizmette oynanabilir görünmeyebilir, ancak desteklenip desteklenmediklerini görmek için uygulama içinde başlıkları kolayca arayabilirsiniz. Daha büyük oyunların çoğu mevcuttur ve bunları GeForce Now kitaplığınıza eklemek bir düğmeye tıklamak kadar basittir. Yine de atlamanız gereken birkaç çember var. Steam hesabınızı senkronize etmeniz ve kullanmak istediğiniz diğer hesaplara giriş yapmanız gerekecek. Uplay ve Epic Games Store’dan oyunlar arasında geçiş yaparken uygulama giriş bilgilerini kaydetmiyor gibi görünüyordu, yani oyun değiştirdiğimde şifreyi girmek zorunda kalıyordum. Çok fazla oyun atlama yaparsanız, bu potansiyel olarak can sıkıcı olabilir, ancak bir seferde birkaç saatliğine bir oyuna atlama eğilimindeyseniz, pek bir sorun fark etmemelisiniz. GeForce Now’ın sahip olduğu en büyük sorun, sınırlı kütüphanesidir. Ancak, en sevdiğiniz oyunlardan bazılarını tekrar oynamaktan hoşlanan biriyseniz ve bunu yapmanın başka bir yolunu arıyorsanız, Nvidia’nın bulut oyun hizmeti her kuruşuna değer. En yeni oyunları doğrudan ödeme yapmadan oynamak istiyorsanız, göz atmaya değer başka hizmetler de var.