Skip to content

Gelecekteki Wear OS Cihazları Solakları Barındıracak

2 de Haziran de 2022

Google (bir nevi) solak akıllı saat kullanıcılarına 2018’den beri istediklerini veriyor: ekran yönünü 180 derece döndürme yeteneği. Google’ın Sorun İzleyici’de bir Wear OS akıllı saatin kullanıcı arayüzünü ters çevirmenin bir yolunu isteyen bir gönderi yapıldı, böylece solcular saati sağ bileğine rahatça takabilirler. Şimdi, sadece dört yıl sonra utangaç olan Google, “Geliştirme ekibimiz, istediğiniz özelliği uyguladı ve gelecekteki yeni cihazlarda kullanılabilecek” ifadesiyle sorunu “çözüldü” olarak işaretledi.

Kullanıcıları belki de eskisinden daha fazla sinirlendiren “geleceğin yeni cihazları” kısmı. Mevcut Wear OS cihazlarına gelecek bir güncellemeden söz edilmemesi, onları sadece ekranı çevirebilmek için yeni bir akıllı saat satın almaları gerekip gerekmediğini merak ediyor. Sorun İzleyici gönderisinde ‘ta’ adlı bir kullanıcı, “2022, bu bir saat, akıllı ve yuvarlaksa tercih edilen herhangi bir yönde herhangi bir yöne döndürülebilmelidir” dedi. ana işletim sisteminde yerleşik standart.” Kullanıcı ‘ma’ benzer bir duyguyu paylaştı ve “Bu, küçük bir yama aracılığıyla eski cihazlarda uygulanabilmesi gereken basit bir özellik” dedi.

galaksi izle 4

9to5Google’ın belirttiği gibi, akıllı saatler sürekli hareket eder, bu nedenle ekranın bir menü geçişi veya benzeri bir şeyle belirli bir yöne kilitlenmesi gerekebilir. Yeni cihazların bir UI çevirme özelliğini ne zaman destekleyeceği konusunda kesin bir tarih verilmedi. Google’ın mevcut Wear OS cihazlarındaki solak sorunu bir yama veya güncelleme yoluyla çözmeyi planlayıp planlamadığı henüz belli değil.