Skip to content

GIMP Temaları Nasıl Kurulur

9 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Temanın arşiv dosyasını indirin ve çıkarın: Dosyayı bulun ve seçin Ayıkla > Tümünü ayıkla. Bir varış noktası seçin, ardından şunu seçin: Ayıkla.
 • Kurulum klasörüne kopyala: Çıkarılan klasöre sağ tıklayın ve Kopyala. GIMP’de temalar klasör, boş alanı sağ tıklayın, seçin Yapıştırmak.
 • Temaları değiştirin: Şuraya gidin: Düzenle > Tercihler > Tema. Kullanmak istediğiniz temayı seçin ve ardından TAMAM MI.

Programın görünümünü değiştirmek için temalar GIMP resim düzenleyicisine uygulanabilir. Bazı GIMP temaları arayüzün rengini değiştirirken, diğerleri Adobe Photoshop gibi diğer programları taklit eder. Bu kılavuzda size tema dosyalarını nasıl çıkaracağınızı, dosyaları GIMP kurulum klasörüne nasıl kopyalayacağınızı ve farklı bir temaya nasıl geçeceğinizi gösteriyoruz.

Tema Dosyalarını Çıkarın

GIMP temaları birden fazla dosya içerir, bu nedenle her zaman bir arşive, genellikle bir ZIP dosyası olarak indirilirler. Temayı GIMP’ye uygulamadan önce içeriği arşivden çıkarmanız gerekir.

 1. Arşivi bilgisayarınızda bulun.

 2. Dosyayı seçin ve Ayıkla pencerenin üst kısmında. Sonra seçin Tümünü Çıkar hemen aşağıda.

  Windows'ta Tümünü Çıkar

 3. Dosyaların nereye çıkarılacağını seçin ve ardından Ayıkla.

Varsayılan olarak GIMP’ye yalnızca birkaç tema dahil edilmiştir ve resmi GIMP web sitesi tema indirmeleri sağlamaz. Çevrimiçi bir aramayla istediğiniz temayı bulamazsanız, Gnome-look.org veya GitHub’a bakmayı deneyin.

GIMP tema indirme sayfası

Tema Klasörünü GIMP’nin Kurulum Klasörüne Kopyalayın

Arşivinden çıkarılan ve kullanıma hazır olan GIMP teması ile, GIMP kurulum dizini içindeki doğru klasöre kopyalanması gerekir, böylece program bir tema seçme zamanı geldiğinde onu tanıyacaktır.

 1. Çıkarılan klasörü kopyalayın. Örneğin, dosyalar adında bir klasöre çıkarıldıysa gimp-dark, sağ tıklayın ve seçin Kopyala. Bazı temaların nasıl paketlendiğinden dolayı, Windows temanın adı adlı bir klasör ve içinde aynı adı taşıyan başka bir klasör oluşturabilir (ör. gimp-dark adlı başka bir klasörün içindeki klasör gimp-dark). Dosyalara “en yakın” olan en içteki klasörü kopyalayın.

 2. GIMP’yi açın temalar Klasör. Windows’ta klasör şurada bulunur: C: Program Dosyaları GIMP 2 paylaşım gimp temalar . Mac’te bunu şu adreste bulabilirsiniz: /Users/your-username/Library/GIMP/2.10/themes

  Linux kullanıcıları bunu şu adreste bulabilir: ~ / .config / GIMP / 2.10 / temalar

 3. Klasördeki boş alana sağ tıklayın ve Yapıştırmak. Windows sizden bir yönetici hesabı için kimlik bilgileri girmenizi isterse, Devam et.

GIMP’de Farklı Bir Temaya Geç

GIMP temaları şurada listelenmiştir: Tema GIMP’nin tercihleri ​​bölümü. Programa uygulamak için yüklü herhangi bir temayı seçebileceğiniz yer burasıdır. Önceki adımlarda açıksa GIMP’yi kapatın ve yeniden açın. Programın kopyala / yapıştır işlemi sırasında aktif kalması, ayarlarda temaların gösterilmesini engeller.

 1. Seçiniz Düzenle menü çubuğunda.

 2. Toplamak Tercihler menüden.

  GIMP menüsündeki tercihler

 3. Seç Tema sol panelden, doğrudan Arayüz başlık.

  GIMP Tercihlerinde Tema

 4. GIMP ile kullanmak istediğiniz temayı seçin.

  GIMP'de arşivle

  Temalar otomatik olarak doldurulur, böylece her birinin programın nasıl göründüğünü görmek için listeye tıklayabilirsiniz.

 5. Basın TAMAM MI.