Skip to content

Gmail Basic’in Basit HTML Görünümüne Nasıl Geçilir

21 de Haziran de 2021

Gmail, yavaş internet bağlantısı veya eski bilgisayarları olan kullanıcılar için basit bir HTML sürümü sunar. Gmail temel HTML arayüzü, görünüş olarak Google e-posta hizmetinin önceki yinelemelerine benzer ve yalnızca en temel tarayıcı özelliklerine dayanır. Bu makaledeki bilgiler, tüm web tarayıcılarında Gmail kullanımı için geçerlidir.

Gmail HTML ve Standart Gmail

Gmail’in HTML sürümü, standart sürümden daha hızlı yüklenir. Normal Gmail’den farklı olarak, bir ileti oluşturmayı seçmek, ileti yazmak için daha fazla alan sağlayan ayrı bir web sayfası açar. Ancak, Gmail iletilerine veya gömme bağlantılarına metin biçimlendirmesi eklemek istiyorsanız, uygun HTML kodunu kullanmanız gerekir. Gmail Temel HTML’nin pek çok özelliği olmamasına rağmen, MS-DOS dahil olmak üzere herhangi bir cihaz veya platformdaki hemen hemen tüm web tarayıcılarında çalışır.

Gmail’de düz metin mesajı göndermek için HTML görünümüne geçmeniz gerekmez.

Gmail Temel HTML Görünümüne Nasıl Geçilir

Gmail’inizi basit HTML olarak görüntülemek için, herhangi bir web tarayıcısında Gmail HTML web sitesini açın ve istenirse Gmail hesabınıza giriş yapın, ardından HTML Gmail kullanmak istiyorum.

Gmail ana sayfasının ekran görüntüsü "HTML Gmail kullanmak istiyorum" seçenek vurgulandı

Gmail standart arayüzü otomatik olarak açarsa, Gmail HTML web sitesine tekrar gitmeniz gerekebilir.

Tam Gmail Standart Görünüme Nasıl Geçilir?

Gmail Temel HTML’den standart Gmail arayüzüne geçmek için gelen kutunuzun en altına gidin ve ardından Standart bitişik, yanında Gmail görünümü.

Gmail görünüm seçeneğinin vurgulandığı bir Gmail gelen kutusunun ekran görüntüsü

Tarayıcınız Gmail’i HTML görünümünde otomatik olarak yüklerse, bu bağlantıyı kullanarak istediğiniz zaman standart sürümü açabilirsiniz: http://mail.google.com/mail?nocheckbrowser. Tarayıcınıza bağlı olarak, yukarıdaki bağlantıyı izlediğinizde bazı özellikler Gmail standart görünümünde çalışmayabilir.

Gmail Temel HTML’de Bulunmayan Özellikler

Gmail Temel HTML, aşağıdaki standart Gmail özelliklerini desteklemez:

  • Gmail klavye kısayolları
  • Özel Gmail gönderme adresleri
  • Gmail yazım denetleyicisi
  • Gmail görevleri
  • Google sohbet