Skip to content

Gmail Etiketlerinde Nasıl Arama Yapılır?

22 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Klavye kısayolu: Kısayollar etkinleştirildiğinde g + l. Etiketin adını girin ve açın. Etiket adından sonra boşluk ekleyin. Aranacak metni girin.
  • Alternatif olarak, Arama çubuğunda yazın etiket:[name] bir etiket açmak için [name] arama terimine atıfta bulunur, ör. etiket: banka.
  • Etiketler ayrıca bir URL kullanılarak da açılabilir. Örneğin: https://mail.google.com/mail/u/0/#label/deals.

Gmail etiketleri, e-postalarınızın düzenlendiği klasörler gibidir. Etiketler klasörler olarak değerlendirildiğinden, daha önce kategorize edilmiş e-postaları hızlı bir şekilde bulmak için etiketler arasında arama yapabilirsiniz. Gmail etiketlerinde arama yapmanın birkaç yolu vardır; bunlardan biri, etiketli e-postaları saniyeler içinde açan bir klavye kısayoludur.

Gmail Etiketleri için Klavye Kısayolu

Gmail etiketlerini açmak için klavyeyi kullanmak tüm süreci sorunsuz ve kolay hale getirir. Klavye kısayollarının çalışması için önce bunları etkinleştirmeniz gerekir: Ayarlar > Tüm ayarları görün > Klavye kısayolları > Klavye kısayolları açık.

  1. Basın g ve sonra l (küçük L harfi). Odak, Gmail’in üst kısmındaki arama çubuğuna atlar.

  2. Etiketin adını girin.

  3. Kullanım Fbsql_tr ve Aşağı Açmak istediğiniz etiketi vurgulamak için ok tuşlarını kullanın.

  4. Basın Giriş bu etiketteki e-postaları görüntülemek için.

  5. Basın Space Bar etiket adından sonra ve etiket içinde aramak istediğiniz metni girin.

Gmail’de e-posta aramanın birçok yolu vardır. Örneğin, şunu kullanın: konu: yalnızca konu alanında belirli bir kelimeye sahip e-postaları bulmak için arama operatörü.

E-postaları Etiketlerde Aramanın Diğer Yolları

Gmail, ekranın sol tarafında etiketleri listeler. Bu, onları açmayı gerçekten kolaylaştırır ve arama, arama kutusuna yazmak kadar kolaydır. Açmak istediğiniz etiketi ekranın sol tarafından bulun, ardından bu etikete sahip e-postaları görüntülemek için seçin.

Bir etiketin vurgulanmış olduğu bir Gmail gelen kutusu

Etiketleri diğer etiketlerin içine yerleştirdiyseniz, bunları görmek için üst etiketin solundaki küçük oku seçin. Etiketler Gmail’de gizlenmişse, Daha istediğiniz birini bulmak için kenar çubuğunun altındaki seçeneği. Ayrıca Gmail’in üst kısmındaki arama çubuğunu seçip yazabilirsiniz. etiket:[name] etiketi açmak için. Gerçek bir adla değiştirin, örneğin etiket: banka “Banka” başlıklı Gmail etiketini açmak için.

Bir Gmail gelen kutusu.  Arama alanına 'Etiket: banka' yazılır.

Gmail etiketleri, URL’leri kullanılarak da açılabilir. Örneğin, “Fırsatlar” adlı bir etiket şu sayfayı ziyaret ederek açılabilir:

https://mail.google.com/mail/u/0/#label/deals

tür = “kod”>

Bir Gmail kullanıcısı,

Gmail etiketleri büyük / küçük harfe duyarlı değildir. Yazıyor banka veya BANKA aynı e-postaları bulur. Etiketin adına bağlı olarak Gmail, yolu arama çubuğunda veya URL olarak görüntülediğinizde ada karakterler ekleyebilir. Örneğin, “Bankalar ve Para” adlı bir etiket, URL biçiminde “Bankalar +% 26 + Para” ve arama kutusunda “bankalar — para” olarak görünür.