Skip to content

Gmail İçin Bir Özellik veya İyileştirme Nasıl Önerilir

3 de Haziran de 2021

Google, Gmail için özellik fikirlerini veya iyileştirme önerilerini memnuniyetle karşılar. Şirket her bir geri bildirime tek tek yanıt veremese de, bu geri bildirimde toplanan veriler, gelecek ürün yol haritalarını ve özellik revizyonlarını şekillendiriyor. Gmail programı, özellikle bu öneriler için bir bağlantı sunar.

Gmail İçin Bir Özellik veya İyileştirme Nasıl Önerilir

Gmail hakkında Google ile iletişim kurmanın iki yolundan birini kullanın:

 • Gmail Yardım Forumu’nu kullanın: Gmail’in yardım bölümlerinde bir çözüm bulamazsanız, Gmail Yardım Forumu’nda arama yapın. Cevap bulamadınız mı? Kendinize ait bir yazı yazın. Bu uygulama, diğer kullanıcıların teklif veya sorun üzerinde tartmalarına izin verdiği ve Google personeli tarafından yönetildiği için yararlıdır.
 • Geri Bildirim Gönder özelliğini kullanın: Yorumlarınızı gizli tutmayı tercih ediyorsanız veya gelen kutunuzda gördüklerinizin ekran görüntüsünü paylaşmanız gerekiyorsa, Gmail’in içinden doğrudan Google’a geri bildirim gönderin. Bu seçenek, internet tarayıcılarında ana yardım iletişim kutusunun altında açılır ve Gmail mobil uygulamalarında bir seçenektir.

Gmail İçinden Geri Bildirim Gönderme

Gmail’i bir web tarayıcısında kullanırken Gmail hakkında geri bildirim göndermek için Ayarlar simgesiyle başlayın:

 1. seçin Yardım (?) simgesini Gmail’in sağ üst köşesinde bulabilirsiniz.

  Yardım ? Gmail'deki simge

 2. Seç Geribildirim yolla.

  Gmail'de Yardım altında geri bildirim gönderin

 3. İçinde Geribildirim yolla penceresinde, yorumlarınızı kutunun üst yarısına yazın. Alt yarı, etkin Gmail oturumunuzun ekran görüntüsünü görüntüler. seçin veya temizleyin Ekran görüntüsü ekle ihtiyaçlarınıza bağlı olarak onay kutusunu işaretleyin.

  Gmail geri bildirim penceresine ekran görüntüsü ekleyin ve Vurgulamak için Tıklayın veya Bilgileri gizleyin

 4. Ekran görüntüsünü değiştirmek için Bilgileri vurgulamak veya gizlemek için tıklayın. Bu, ekran görüntüsünü tam ekran olarak açar ve kayan bir araç çubuğunda bir çift araç görüntüler. Sarı araç sarı, boş bir kutu çizer; siyah araç siyah dolu bir kutu çizer. Sarı renkle vurgulanan malzeme Google mühendisleri içindir, karartılmış malzeme ise Google’a göndermek istemediğiniz kişisel bilgileri temsil eder. Tıklayın bitti bitirdiğinde.

  Gmail Geri Bildirim ekranında Birincil ve Bitti

 5. Tıklayın gönder ekran görüntüsünü (eklediyseniz) ve yorumlarınızı Google’a iletmek için.

Gmail, birkaç mobil uygulamada kullanılabilir durumda kalır. Google’ın resmi sürümünü yüklerseniz, Ayarlar menüsü tek tıklamayla geri bildirim seçeneği sunar. Ancak, Gmail’i Google dışı bir posta uygulaması üzerinden kullanıyorsanız, bu özelliğe erişemezsiniz ve yorum veya sorun göndermek için tarayıcı sürümünü kullanmanız gerekir.