Skip to content

Gmail ile Özel Bir E-posta Adresinden Posta Nasıl Gönderilir

5 de Haziran de 2021

Gmail’den ileti gönderirken Gmail adresinizle sınırlı değilsiniz. Adreslerinizden herhangi biri için sanal hesaplar kurun ve bunları From başlığını doldurmak için kullanın. Bu makaledeki bilgiler, bir tarayıcıda çalışan Gmail için geçerlidir. Bir mobil uygulamadaki veya masaüstü e-posta istemcisindeki davranış farklı olacaktır.

Gmail ile Özel Bir E-posta Adresinden Posta Gönderin

Gmail ile kullanmak üzere bir e-posta adresi ayarlamak için:

 1. Seç Ayarlar (dişli simgesi) Gmail’de.

 2. Seç Tüm ayarları görün.

  Tüm Ayarları Gör'ün vurgulandığı Gmail ayarları

 3. şuraya git Hesaplar ve İthalat sekme.

  Hesaplar ve İçe Aktarma sekmesi vurgulanmış olarak Gmail ayarları

 4. İçinde postayı şu şekilde gönder: bölüm, seçin başka bir e mail adresi ekle.

  "Başka bir e-posta adresi ekle" vurgulanmış olarak Gmail Hesabı ayarları

 5. İçinde Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin ekranında görünen adınızı ve e-posta adresinizi yazın, Takma ad olarak davran onay kutusunu seçin, ardından Sonraki adım.

  İşaretli kutu ve "sonraki adım" vurgulanmış olarak Gmail

 6. Eklenti adresi sihirbazı girişinizi değerlendirir. Adresinizin sunucu ayarlarını belirleyebiliyorsa, sihirbaz sizden bir doğrulama mesajı göndermenizi ister. E-posta adresinize dayalı ayarları tanımlayamazsa, sunucu ve bağlantı noktası, kullanıcı adınız ve parolanız dahil olmak üzere SMTP ayarlarınızı manuel olarak girin. Ardından, seçin Hesap eklemek.

  "Hesap Ekle" vurgulanmış olarak Gmail hesap ekleme sihirbazı

 7. E-posta istemcinizde yeni bir e-posta olup olmadığını kontrol edin ve doğrulama bağlantısını ve istemleri izleyin. Şimdi, Gmail’den ileti gönderirken, itibaren açılır oku ve mesajı göndermek istediğiniz hesabı seçin.

Adreslerden Özel Gmail, ‘Adına’ Etiketler ve Gönderen Politikası Çerçevesi

Gmail sunucuları aracılığıyla (adres için ayarlanmış harici bir SMTP sunucusu yerine) ana @gmail.com adresinizden farklı bir adresten posta gönderdiğinizde, Gmail, e-postanın Gönderici başlığına Gmail adresinizi ekler. Bu yordam, SPF gibi gönderen kimlik doğrulama şemalarıyla uyumludur. Kimden satırındaki adres Gmail’i geçerli bir kaynak olarak belirtmese de, Gmail Gönderici başlığı, iletinin spam ve dolandırıcılık algılama sistemleri için kırmızı uyarılar vermemesini sağlar. Bazı alıcılar (örneğin Outlook kullananlar), diğer e-posta adresinizden mesaj gönderdiğinizde mesajınızın “…@gmail.com; adına…” adresinden geldiğini görebilir.