Skip to content

Gmail IMAP’te Klasörler ve Etiketler Nasıl Gizlenir

6 de Mayıs de 2021

Gmail hesabının bir masaüstü e-posta programıyla seçici senkronizasyonu, Gmail’e İnternet Posta Erişim Protokolü üzerinden eriştiğinizde temiz bir şekilde tamamlanır. Gmail’in etiketleri, favori e-posta istemciniz seçici senkronizasyonu yerel olarak desteklemese bile çalışan bir IMAP içinde göster bayrağını destekler.

Gmail IMAP’te Klasörler ve Etiketler Nasıl Gizlenir

Bir Gmail klasörünü veya etiketini IMAP erişiminden gizlemek için:

 1. Seçin Ayarlar dişli sağ üst köşede.

  Gmail'deki Ayarlar dişli kutusu

 2. Seçiniz Tüm Ayarları Gör açılır menüde.

  Gmail

 3. İçinde Ayarlar pencere, seç Etiketler.

  Etiketler sekmesinin vurgulandığı Gmail ayarları

 4. Onay işaretlerini kaldırın. IMAP’te göster IMAP tabanlı e-posta istemcinizde gizlemek istediğiniz her etiket için seçenek. Liste üç bölüm halinde düzenlenmiştir: Sistem etiketleri, Kategoriler, ve Etiketler. Son bölüm, özel etiketlerinizin göründüğü yerdir.

  'IMAP'te Göster' vurgulanmış Gmail Etiketleri ayarları

 5. Kapat Ayarlar bitirdiğinizde pencere. Değişiklikleriniz gerçek zamanlı olarak kaydedildiğinden, seçilecek Kaydet, Çık veya eşdeğer bir düğme yoktur.

IMAP Programlarında Gmail Etiketleri

Bazı e-posta programları, IMAP klasörlerinin seçmeli aboneliğini destekler. Bu işlevsellik, Gmail’in IMAP’ta Göster özelliğiyle arayüz oluşturmaz. E-posta istemcisi, abonelik penceresinde yalnızca etiketleri aktif olarak IMAP’ta gösterilen klasörleri görüntüler. E-posta programınızdaki listeyi değiştirirseniz, bu değişiklikler Gmail’e geri senkronize edilmez.