Skip to content

Gmail POP Ayarları Nasıl Yapılandırılır

27 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Gmail’de: Ayarlar > Tüm ayarları görün > Yönlendirme ve POP / IMAP. POP indirme> Bundan sonra gelen postalar için POP’u etkinleştirin.
 • Ardından e-postayı yapılandırın. Görünüm: Dosya > Bilgi. Hesap ayarları > E-posta adresi > Yeni > girin isim, Gmail adresi, ve şifre> Sonraki.
 • POP ayarları: sunucu = pop.gmail.com; giriş Gmail adı ve parola; Liman = 995; SSL = evet

Bu makale, Outlook’tan veya herhangi bir e-posta istemcisinden e-posta almak için Gmail POP ayarlarının nasıl yapılacağını açıklar. Gmail mesajlarınızı Microsoft Outlook gibi bir e-posta istemcisinde görüntülemek istiyorsanız, istemcide Gmail POP sunucusu ayarlarınızı yapılandırın. Bunu yaptıktan sonra, e-posta istemcisini iletilerinizi Gmail sunucusundan indirecek şekilde yapılandırın. POP ayarları yalnızca erişim için gereklidir gelen mesajlar. E-postanızı etkili bir şekilde kullanmak için Gmail SMTP sunucusu ayarlarını yapılandırın. dışa dönük mesajlar.

Gmail’de POP’u etkinleştirin

E-posta istemcinizi Gmail POP ayarlarıyla yapılandırmadan önce, Gmail hesabınızda POP’u etkinleştirin.

 1. Seçiniz Ayarlar (dişli simgesi), ardından Tüm ayarları görün.

 2. İçinde Ayarlar ekran, seçin Yönlendirme ve POP / IMAP sekmesi.

  Gmail ayarlarında Yönlendirme ve POP / IMAP sekmesi.

 3. İçinde POP indirme bölüm, seç Tüm postalar için POP’u etkinleştirin veya Bundan sonra gelen postalar için POP’u etkinleştirin.

  Bundan sonra gelen postalar için POP'u etkinleştirin.

  Tüm e-postalarınızı indirmeniz için belirli bir nedeniniz olmadıkça şunu seçin: Bundan sonra gelen postalar için POP’u etkinleştirin.

 4. Seçin Mesajlara POP ile erişildiğinde açılır ok ve Gmail iletilerinize e-posta istemcisi üzerinden erişildiğinde ne olacağını seçin.

  Gmail kopyalama ayarları.

  Seçerseniz Gmail’in kopyasını Gelen Kutusunda saklayın, e-posta istemcisinde iletileri sildiğinizde, bir web tarayıcısında Gmail’i açtığınızda bunlar hala orada olurlar. Bu yöntem, hesap depolama alanınızın sınırı aşmasına neden olabilir ve muhtemelen e-postaların gelen kutunuza teslim edilmesini engelleyebilir. Eğer seçersen Gmail’in kopyasını sil, e-posta istemcinize bir ileti indirildiğinde, bu ileti Gmail’den silinir ve Gmail web sitesinden erişilemez.

 5. Seçimlerinizi yaptığınızda, seçin Değişiklikleri Kaydet.

E-posta İstemcinizi Gmail POP Ayarlarıyla Yapılandırın

E-posta istemcinizi Gmail POP ayarlarıyla yapılandırmak için yeni bir hesap oluşturun. Bu adımları gerçekleştirmenin tam yolu her istemci için farklıdır (ancak girdiğiniz ayarlar her zaman aynı olacaktır). Outlook’ta Gmail’i nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Outlook’ta şuraya gidin: Dosya sekme ve seçin Bilgi.

 2. Seçiniz Hesap ayarları > Hesap ayarları.

  Outlook'ta Hesap Ayarları.

 3. İçinde Hesap ayarları iletişim kutusu, şuraya gidin: E-posta adresi sekme ve seçin Yeni.

  Outlook'ta yeni e-posta düğmesi.

 4. İçinde Hesap eklemek iletişim kutusuna adınızı, Gmail adresinizi ve şifrenizi girin. Outlook, sunucu ayrıntılarının geri kalanını sizin için doldurur. Bu işe yaramazsa, seçin Manuel kurulum veya ek sunucu türleri. Sonra seçin Sonraki.

  Ek sunucu türlerinin manuel kurulumu.

 5. Seç POP veya IMAP, ardından seçin Sonraki.

  Hesap Ekle iletişim kutusunda POP veya IMAP seçeneği.

 6. Aşağıdaki ayarları girin: Bir adrese gitmeniz gerekebilir. Gelişmiş Ayarlar veya Daha fazla ayar gerekli bilgileri girmek için ekrana dokunun.

  • Gmail POP sunucusu adresi: pop.gmail.com
  • Gmail POP kullanıcı adı: Gmail adresiniz (Örneğin ornek@gmail.com)
  • Gmail POP şifresi: Gmail şifreniz
  • Gmail POP bağlantı noktası: 995
  • Gmail POP SSL gerekli: Evet
 7. Seçiniz Sonraki. Outlook bir test çalıştırır ve iletileri Gmail’den ne zaman indirebileceğini size bildirir.

  Test Hesabı Ayarları iletişim kutusu görüntülenen Outlook

 • Bazı istemcilerde, aynı ekranda POP ve SMTP ayarlarını girmeniz gerekebilir.
 • E-posta istemcisi Gmail’e bağlanamıyorsa, Daha az güvenli uygulama erişimi Google’da ayar. Bunu yapmak için Google hesabı ana sayfanıza gidin ve şunu seçin: Güvenlik. Aşağı kaydırın Daha az güvenli uygulama erişimive bu özelliği etkinleştirmek için istemleri izleyin. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, Google hesabınızın harici erişime karşı daha savunmasız olmasına izin verdiğinizi unutmayın.
 • E-posta istemcisi Gmail’e bağlanamıyorsa, etkinleştirin Giden sunucudaki SMTP kimlik doğrulaması.