Skip to content

Gmail’de Bir Alıcının E-posta Adresi veya Adı Nasıl Düzenlenir

10 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Düzenlemek istediğiniz alıcıya çift tıklayın ve alıcının adı veya adresinde istediğiniz değişiklikleri yapın.
 • Kişileri düzenlemek için, Google Apps menüsü > Kişilerardından Kalem Kişinin sağındaki simgesi.

Bu makale, ileti gönderirken bir alıcının e-posta adresini ve Gmail’de e-posta kişilerini nasıl düzenleyeceğinizi açıklar. Talimatlar, tüm web tarayıcılarında Gmail’in web sürümü için geçerlidir.

Yeni Bir Mesajdaki E-posta Alıcısını Değiştirme

Günümüzde çoğu insanın birden fazla e-posta adresi olduğu göz önüne alındığında (örneğin biri iş için diğeri kişisel kullanım için), Gmail muhtemelen birçok kişiniz için birden fazla e-posta adresi depolamıştır. Sonuç olarak Gmail, İçin, CCveya BCC e-posta alıcınızın adını girmeye başladığınızda alan yanlış girişle. Ancak Gmail, bu bilgileri doğrudan Yeni Mesaj pencere:

 1. Adresini veya adını düzenlemek istediğiniz alıcıya çift tıklayın.

 2. Alıcının adı veya adresinde istenen değişiklikleri yapın. Birkaç harf girerken İçin, CCveya BCC alanında, Gmail bir açılır menüde eşleşen seçenekleri sunar. Menüden uygun adresi seçin veya adresi manuel olarak girmeye devam edin.

  Açılır menüye sahip Gmail Yeni Mesaj penceresi

 3. E-postanızı oluşturmayı bitirin ve seçin Gönder.

Tıkladığınızdan şüpheleniyorsanız Gönder yanlış adres girildiğinde, hızlı davranırsanız Gmail’de gönderimi geri alabilirsiniz.

İletişim Bilgilerini Düzenle

Kişi listenizden birine e-posta göndermeye çalışıyorsanız, ancak bu kişinin adı veya e-posta adresi olması gerektiği gibi görünmüyorsa, Gmail kişilerinize yanlış girilmiş olabilir. İletişim bilgilerini değiştirmek sorunu çözebilir.

 1. Seçin Google uygulamalar sağ üst köşedeki menüyü seçin ve Kişiler. Ayrıca doğrudan contact.google.com’a da gidebilirsiniz. Google’da oturum açtığınız sürece, kişileriniz otomatik olarak görünecektir. Aksi takdirde, Google hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

  Kişiler uygulaması simgesinin vurgulandığı bir Gmail ekran görüntüsü

 2. Düzenlemek istediğiniz kişinin üzerine gelin ve Kalem sağ uçtaki simge. O kişinin kartı açılacaktır.

  Gmail'de Kişiyi Düzenle düğmesinin vurgulandığı Kişiler ekranının bir ekran görüntüsü

 3. Adı, e-posta adresini veya diğer bilgileri değiştirin. Seçtikten sonra Daha fazla göster bir isim girebilirsiniz Farklı Dosyala alıcıyı daha kolay bulmanıza yardımcı olan alan. Ad ve Soyad alanlarına girilen ad, İçin, Cc veya Bcc alıcıya bir e-posta mesajı gönderdiğinizde alanlar.

  Kişi Düzenle kartının ekran görüntüsü

 4. Seçiniz Kayıt etmek değişiklikleri uygulamak için. Alıcının adı ve e-posta adresi ileriye dönük iletilerde doğru görünmelidir.

  Kaydet düğmesinin vurgulandığı Gmail'in Kişiyi Düzenle ekranının bir ekran görüntüsü