Skip to content

Gmail’de E-postalar Nasıl Engellenir

20 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Gönderenin mesajını açın ve ardından Daha (üç dikey nokta) ve şunu seçin: Göndericiyi engelle.
 • Bir engelleme listesi oluşturmak için, belirli göndericilerden gelen e-postaları doğrudan Çöp Kutusu klasörüne göndermek üzere bir Gmail filtresi ayarlayın.
 • Mesajlar otomatik olarak silinir, böylece onları asla göremezsiniz. Engelleme, hesabınıza bağlı tüm cihazlarda çalışır (IMAP kullanarak).

Bu makale, herhangi bir gönderenden gelen e-postaların Gmail’de nasıl engelleneceğini açıklar. Tek tek gönderenleri engelleyebilir veya filtreleri kullanarak bir engelleme listesi oluşturabilirsiniz. 2:29

Gmail’de Bir Gönderenden E-posta Nasıl Engellenir

Gmail’inizin engellenen gönderenler listesine bir gönderen eklemek ve iletilerinin otomatik olarak Spam klasörüne gitmesini sağlamak için:

 1. Engellemek istediğiniz gönderenden gelen bir mesajı açın.

 2. Seçiniz Daha (yanındaki üç dikey nokta Cevapla iletinin başlığındaki düğmesi).

 3. Seçiniz Göndericiyi engelle açılır menüden.

  Bir Gmail iletisindeki Diğer menüsünde engelle

  Bazı gönderenlerden (Google gibi) gelen mesajları engelleme seçeneğiniz olmayacak, ancak yine de aşağıdaki talimatları kullanarak bu gönderenleri engellemek için bir kural uygulayabilirsiniz.

 4. Seçiniz Blok onay penceresinde. Şimdi bu gönderen engellendi.

  Engelle düğmesini vurgulayan bu e-posta adresi onay iletişim kutusunu engelleyin

  Gönderen, engellendiklerini bilmeyecek. Bilmelerini istiyorsanız, otomatik olarak bir yanıtı tetiklemek için bir Gmail filtresi kullanın.

Filtreleri Kullanarak Gmail’de Gönderenler Nasıl Engellenir

Herhangi bir gönderenden gelen tüm e-postaları geldiğinde doğrudan Çöp Kutusu klasörüne göndermek için bir kural ayarlayarak Gmail’de bir engelleme listesi oluşturabilirsiniz. Gmail’in belirli gönderenlerden gelen iletileri bir Gmail filtresi kullanarak Çöp Kutusu’na otomatik olarak göndermesini sağlamak için:

 1. Seçin Arama seçeneklerini göster üçgen () Gmail arama alanında.

  Gmail'de arama seçenekleri üçgeni

 2. İçinde Nereden alanına istediğiniz e-posta adresini yazın. Birden fazla adresi engellemek için, bunları dikey çubukla ayırın ( | ), genellikle klavyedeki ters eğik çizginin üzerindedir. Örneğin, hem user-a@example.com hem de user-b@example.com’u engellemek için yazın kullanici-a@example.com | kullanici-b@example.com. Yalnızca gönderenin etki alanını girerek bir etki alanının tamamını engelleyebilirsiniz. Örneğin, hem kullanici-a@example.com hem de kullanici-b@example.com’dan gelen tüm postaları engellemek için yazın @ example.com.

 3. Seçiniz Filtre oluştur.

  Alandan ve Gmail'de filtre oluştur

 4. Seçiniz Silin arama filtresinde görünen iletişim kutusu. İletileri silmek yerine arşivlemek ve etiketlemek için Gelen Kutusunu Atla (Arşivle)ve sonra seçin Etiketi uygulayın. Bunun yanında şunu seçin: Etiket seçin mevcut tüm filtrelerin bir açılır menüsünü açmak için. Ayrıca bir tane oluşturma seçeneğiniz de var. Yeni etiket.

 5. Seçiniz Filtre oluştur.

  Gmail arama seçenekleri iletişim kutusunda Onu Sil ve Filtre Oluştur düğmesi

  Kontrol Eşleşen konuşmalara da filtre uygula önceden alınmış mesajları silmek için.

 6. Belirtilen gönderenlerden gelecek iletiler artık doğrudan Çöp Kutusu’na gidecek. Alternatif olarak, bu iletileri daha sonra gözden geçirmek için arşivleyebilir ve etiketleyebilirsiniz. Posta arka plan programı spam’i alıyorsanız, bunları spam veya önemsiz olarak işaretleyebilirsiniz.

Tarihi savaşçı engelleme, bir Gmail kalkanıyla rulo haline getirilmiş kağıt

Cankurtaran / Miguel Co

Gmail Engelleme Listesi Kuralınıza Yeni Bir Adres Ekleme

Engelleme listenize yeni gönderenler eklemek için, filtreyi düzenleyerek ve dikey bir çubuk ( | ) veya yeni bir filtre oluşturun. Mevcut filtreleri bulmak için:

 1. Seçin Ayarlar dişli.

  Gmail'deki Ayarlar dişli kutusu

 2. Seçiniz Tüm ayarları görün.

  Gmail

 3. Şuraya git Filtreler ve Engellenen Adresler sekmesini seçin, ardından Düzenle filtrenin yanında.

  Filtreler ve Engellenen Adresler sekmesi ve Gmail Ayarlarında Düzenle