Skip to content

Gmail’de Gelen Kutusu Sekmeleri Arasında Mesajlar Nasıl Taşınır?

6 de Haziran de 2021

Google’ın gelen e-postaları düzenlemek için sunduğu sekmeler, ana ekranın üst kısmında Birincil’in yanında görünür. Bunlara Sosyal, Promosyonlar, Güncellemeler ve Forumlar; bunlardan hangisini gördüğünüz, onları nasıl kurduğunuza bağlıdır. Genellikle Gmail’in filtrelemesi doğrudur, ancak bazen Güncellemeler sekmesinde gizlenmiş önemli bir ileti veya Birincil gelen kutusu sekmesini karıştıran bir haber bülteni bulabilirsiniz. Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’de Gelen Kutusu Sekmeleri Arasında Mesajlar Nasıl Taşınır?

Bir iletiyi Gmail gelen kutunuzda farklı bir sekmeye taşımak ve gönderenden gelecek e-postalar için bir kural oluşturmak için:

 1. Gelen Kutunuzda, taşımak istediğiniz mesajı tıklayıp basılı tutun. Birden fazla iletiyi, birini tıklamadan önce taşımak istediğiniz her birinin önündeki kutuya bir onay işareti koyarak aynı anda taşıyabilirsiniz.

 2. Mesajları, görünmesini istediğiniz sekmeye sürükleyin.

  İletileri Gmail'de bir sekmeye sürükleme

 3. Aynı e-posta adresinden gelecek iletiler için bir kural ayarlamak için (e-postaları yalnızca bir göndericiden taşıdığınız varsayılarak), Evet içinde Bunu gelecekteki iletiler için yapın açılan kutu. seçme Geri alma mesajı/mesajları orijinal sekmeye geri taşır.

  Evet ve Geri Al seçenekleri

Sürükleyip bırakmaya alternatif olarak, mesajın bağlamsal menüsünü kullanabilirsiniz:

 1. Farenin sağ tuşu ile farklı bir sekmeye taşımak istediğiniz mesaja tıklayın. Birden fazla görüşmeyi veya e-postayı taşımak için, taşımak istediğiniz tüm mesajları veya konuşmaların tamamını işaretleyin.

 2. Seç Sekmeye taşı bağlam menüsünden ve mesajın veya mesajların görünmesini istediğiniz sekmeyi seçin. Bağlam menüsünde bulunan sekme seçenekleri yalnızca kullanmayı seçtiklerinizi içerir. Bunları seçerek değiştirebilirsiniz. Ayarlar > Gelen kutusunu yapılandır, aşağıda detaylandırıldığı gibi.

  Seçenekler menüsündeki Sekmeye Taşı komutu

 3. Gönderenin gelecekteki iletileri için bir kural oluşturmak için (e-postaları yalnızca bir gönderenden taşıdığınız varsayılarak), Evet altında Bunu gelecekteki iletiler için yapın açılan kutuda.

Sekmeler Nasıl Açılır veya Kapatılır

Sekmeleri hiç görmediyseniz ve denemek istiyorsanız, bunları nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Gmail ekranınızda, Ayarlar sağ üst köşedeki dişli simgesi.

  Gmail'deki Ayarlar dişli kutusu

 2. Gelen Kutusu Türü altında, Özelleştirmek. Bu adım, Varsayılan gelen kutusu türünü kullandığınızı varsayar.

  Ayarlar menüsünün görüntülendiği ve gelen kutusu türünü özelleştir bağlantısının vurgulandığı bir Gmail gelen kutusu

 3. Kullanmak istediğiniz sekmelerin her birinin önüne bir onay işareti koyun.

  Sekme seçim kutusu

 4. Seç Kayıt etmek.

Fikrinizi daha sonra değiştirirseniz, aynı işlemi uygulayın ve aşağıdakiler dışında tümünün işaretini kaldırın. Birincil tek bir sekmeye dönmek için sekme.