Skip to content

Gmail’de Gizli Nasıl Kullanılır

4 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Seç oluştur. İçinde için alan, seç Gizli. Görünür alıcıları girin için alan ve görünmez alıcılar Gizli alan.
 • Bcc alanı oluşturmak için klavye kısayolu Ctrl+Vardiya+B Windows’ta veya Komut+Vardiya+B macOS’ta.
 • Tüm alıcıların adreslerini gizlemek için için alanı boş bırakın veya kendi e-posta adresinizi girin.

Gizli (kör karbon kopya), e-posta alıcılarının adreslerini birbirinden gizlemenize olanak tanır. Bcc alanına bir adres girmek, o e-postanın diğer alıcıları tarafından görülmemesini sağlar. Gmail’de Gizli alıcıları nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

can teli

Gmail ile Kişileri Nasıl Bcc Yapılır?

Bcc, yararlı bir yönetim aracıdır, çünkü birisi bir listeye yanıt verdiğinde, ek yanıtlara ve e-postalara dönüşen tüm yanıtları engeller. Bcc ayrıca kişilerin iletişim bilgilerini gizli tutar. Bireysel Bcc alıcılarının adları ve adresleri, gönderen dışındaki herkes için gizli kaldığından, mesajı alan kişilerin gizliliği sağlanır. Bununla birlikte, Bcc’nin dezavantajı da yoktur. Kurumsal ortamlardaki kişiler bazen bu alanı amirleri veya iş arkadaşları arasında gizlice dolaşmak için kullanırlar.

 1. Seç oluştur Yeni bir e-posta başlatmak için

  Oluştur düğmesinin vurgulandığı Gmail

 2. Seç Gizli sağ tarafında Yeni Mesaj pencere. Bu alanı değiştirmenin başka bir yolu da Ctrl+Vardiya+B Windows’ta veya Komut+Vardiya+B macOS’ta.

  BCC düğmesinin vurgulandığı Gmail'de yeni bir ileti

 3. Birincil alıcıları şuraya girin: için Bölüm. Bu adresler her alıcı tarafından görülebilir. Tüm alıcıların adreslerini gizlemek için için alanı boş bırakın veya e-posta adresinizi girin.

 4. İçinde Gizli alanına gizlemek istediğiniz ancak e-postayı gönderdiğiniz e-posta adreslerini girin.

 5. Mesajınızı uygun gördüğünüz şekilde düzenleyin ve seçin gönder.

Bu prosedür Gmail’in web üzerinde kullanımını kapsamasına rağmen, çoğu e-posta programı Bcc’yi benzer şekilde işler. Resmi bir standart olan RFC 2822, program veya hizmetten bağımsız olarak Bcc’nin nasıl uygulanması gerektiğini belirtir.