Skip to content

Gmail’de İletileri Etiketlemek için Sürükle ve Bırak Nasıl Kullanılır

2 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

  • Bir mesajın üzerine gelin. Mesajın solundaki üstesinden gelmek (çift noktalı dikey çizgiler) ve sol panelde istediğiniz etikete sürükleyin.
  • Birden çok mesajı taşımak için hepsinin işaretli olduğundan emin olun, ardından seçilen herhangi bir mesajın tutamağını sürükleyin.

Gmail, e-postalarınızı düzenli ve kolay erişilebilir durumda tutmak için klasörlere benzer özel etiketler oluşturmanıza olanak tanır. Gmail etiketleri oluşturmak için sürükle ve bırak yönteminin neden ve nasıl kullanılacağını burada açıklıyoruz.

Bir Mesajı Etikete Taşıma

Gmail’de bir e-postayı bir etikete nasıl taşıyacağınız (ve iletiyi mevcut görünümden kaldıracağınız) aşağıda açıklanmıştır:

  1. Gmail’i açın ve Gelen Kutunuza veya başka bir görünüme gidin.

  2. Taşımak istediğiniz mesajın üzerine gelin. Mesajın solundaki üstesinden gelmek (çift noktalı, dikey çizgiler). Birden çok mesajı taşımak için hepsinin işaretli olduğundan emin olun, ardından seçilen herhangi bir mesajın tutamağını sürükleyin.

  3. Mesajı sol panele sürükleyin ve istediğiniz etiketin üstüne yerleştirin. Sol panelde mevcut tüm etiketleri görmüyorsanız, mesajı etiket bölümünün üzerine getirin. Mesajı üzerine getirdiğinizde her etiket vurgulanır. Veya, seçin Daha Ek seçenekleri görmek için

    Bir etikete sürüklenen bir ileti içeren Gmail gelen kutusu

  4. Mesaj istenen etiketin üzerine geldiğinde ve etiket vurgulandığında, üstesinden gelmek.

Özel Etiketleri Uygula

Bir Gmail iletisine özel bir etiket uygulamak için yukarıdaki yöntemin aynısını kullanabilirsiniz. İletiyi taşımadan önce etiketin sol panelde görünür olduğundan emin olun. Etiket görünmüyorsa, öğesini seçin. Daha onu bulmak için. Mesajları başka bir yere taşıdığınızda Çöp, mesajlar hala Tüm postalar.