Skip to content

Gmail’de Spam Nasıl Bildirilir

14 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Tarayıcı: Gelen kutusunda, onay kutularını işaretleyerek mesajları seçin. Gelen kutusunun üzerindeki menüden şunu seçin: Ünlem işareti ( ! ) spam olarak işaretlemek için.
 • Mobil: Mesajları seçin. Yeni pencerede şunu seçin: aşağı ok simge> Spam’ı bildir.
 • Uygulama: Seçmek için mesaj (lar) ın yanındaki baş harflerine dokunun. Seçin Menü sağ üst köşedeki simgesi (üç dikey nokta)> Spam’ı bildir.

Bir gelen kutusu, spam içerikli e-posta ile dolduğunda hızla kontrolden çıkabilir. Bunu Gmail gelen kutunuza yapan spam’ı silmek yerine, ileride daha az spam görmeniz için bildirin. Nasıl yapacağınız burada.

Gmail’de Spam Nasıl Bildirilir

Bir e-postayı doğrudan tarayıcınızda spam olarak bildirmek ve gelecekte Gmail spam filtresini özellikle sizin için iyileştirmek için:

 1. Gmail’de mesajın veya mesajların yanına bir onay işareti koyun. boş kutu e-postanın solunda. E-postayı açmadan istenmeyen postayı tanımlayabilirsiniz. Elbette e-postayı da açabilirsiniz.

 2. Dikkatinizi gelen kutunuzun hemen üzerindeki menüye çevirin. Ünlem işaretine benzeyen simgeyi bulun ( ! ) içinde dur işareti. Mesajı spam olarak işaretlemek için buna basın. Ayrıca şu tuşa da basabilirsiniz: ! (Vardiya+1) Gmail klavye kısayollarını etkinleştirdiyseniz.

  Spam düğmesinin vurgulandığı bir Gmail gelen kutusunun ekran görüntüsü

 3. Gmail, iletinin, iletinin ve parçası olduğu tüm ileti dizilerinin Spam’e taşındığını size bildirir. İsterseniz, bunları Spam klasörünüzde görüntüleyebilirsiniz.

Gmail’de Mobil Tarayıcıda Spam Nasıl Bildirilir

Gmail mobil web tarayıcısında bir e-postayı spam olarak bildirmek için:

 1. İstenmeyen mesaj veya mesajların solundaki kutuya bir onay işareti koyun. Ayrıca bir mesajı da açabilirsiniz.

 2. Ekranın sağ üst köşesinde yüzen yeni bir çubuk görünecektir. Basın aşağı ok simgesi seçeneklerin geri kalanını ortaya çıkarmak için.

 3. Seçiniz Spam’ı bildir yeni genişletilmiş menüden.

  Bir iletinin nasıl spam olarak bildirileceğini gösteren Gmail uygulamasının ekran görüntüleri

Gmail Uygulamasında Gmail’de Spam Nasıl Bildirilir?

Android ve iOS mobil cihazlar için Gmail uygulamasında bir iletiyi spam olarak bildirmek için:

 1. Gelen kutunuzda, bir veya daha fazla mesajın önündeki baş harflere dokunun.

 2. Üst menü, seçtiğiniz mesaj (lar) için seçenekleri size gösterecek şekilde kayacaktır. Simgesine dokunun. menü simgesi, tarafından belirlendi üç yığılmış nokta, ekranın sağ üst köşesinde.

 3. Başka bir menü genişletilmiş bir seçenek kümesini gösterecek şekilde genişleyecektir. Seç Spam’ı bildir listeden.

  Bir hesabın nasıl spam olarak bildirileceğini gösteren Gmail uygulamasının ekran görüntüleri

IMAP E-posta İstemcisinde Gmail’de Spam Nasıl Bildirilir

IMAP erişiminiz varsa spam bildirmek için, mesajı veya mesajları şuraya taşıyın: [Gmail]/Spam dosyası.

Spam Bildirmek Gmail Spam Filtrenizi Güçlendirir

Gmail’e ne kadar çok spam tanımayı öğretirseniz, gelen kutunuza o kadar az spam alırsınız. Gmail’in spam filtresinin, onu gelen kutunuza yapan gereksiz şeyleri göstererek öğrenmesine yardımcı olursunuz. İstenmeyen e-postaları bildirmek kolaydır ve yalnızca gelecekte benzer önemsiz şeyleri ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda rahatsız edici iletiyi derhal temizler.

Engelleme: Spam Gönderenler Değil, Bireysel Gönderenler İçin Bir Alternatif

Belirli, uygunsuz gönderenlerden gelen iletiler için, iletileri istenmeyen posta olarak bildirmekten genellikle engelleme daha iyi bir seçenektir. Muhtemelen, e-postalar tipik spam gibi görünmüyor, bu yüzden spam filtresini yardımcı olduklarından daha fazla karıştırabilirler. Engellemeyi, spam için değil, yalnızca bireysel gönderenler için (örneğin size iletiler gönderen kişiler) kullanın. İstenmeyen e-posta gönderenler genellikle aynı kalan tanımlanabilir adreslere sahip değildir. Genellikle adres rastgele olduğundan, tek e-postanın engellenmesi istenmeyen posta girişini durdurmak için hiçbir şey yapmaz.