Skip to content

Gmail’in Varsayılan Yazı Tipi Seçenekleri Nasıl Değiştirilir

8 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Gmail’de şunu seçin: Ayarlar dişli, Seç Tüm Ayarları Görve sonra şuraya gidin: Genel sekmesi.
 • Altında Varsayılan metin stili bölüm, seçin Yazı tipi açılır menü ve yeni bir yazı tipi seçin.
 • Kullan Boyut ve Renk diğer değişiklikleri yapmak için açılır menüler. Seçiniz Değişiklikleri Kaydet.

Bu makale, Gmail’in varsayılan yazı tipi seçeneklerinin nasıl değiştirileceğini açıklar. Oluşturma penceresinin altındaki biçimlendirme çubuğunu kullanarak anında değişiklik yapma hakkında bilgiler içerir.

Gmail Varsayılan Metin Ayarları Nasıl Değiştirilir

Gmail varsayılan metin seçenekleriyle, mesajınızı başkalarına iletebilirsiniz. İletişimlerinizin biraz daha pizzazz içermesini istediğinizde, metin seçeneklerini kişiliğinizi daha iyi yansıtan bir şeye değiştirin. Bunu tek bir ileti için yapın veya varsayılanları değiştirin, böylece Gmail her seferinde tercihlerinizi kullanır. Gmail’in e-posta iletileri oluştururken kullandığı varsayılan metni değiştirmek için Genel Gmail ayarlarını kullanın. Ayarları değiştirdiğinizde, metnin yazı tipini, boyutunu ve rengini seçersiniz. Değişikliklerinizi kaydettikten sonra, gönderdiğiniz her e-posta, siz değiştirmediğiniz sürece bu stilleri kullanır.

 1. Gmail’i açın. Sağ üst köşede, Ayarlar (dişli) simgesi.

 2. Seç Hepsini gör Ayarlar.

  Gmail

 3. Seçin Genel sekmesi.

  Genel sekmesinin vurgulandığı Gmail ayarları

 4. Altında Varsayılan metin stili bölüm, seçin Yazı tipi en soldaki açılır menü ve yeni bir yazı tipi seçin. Sans Serif varsayılan olarak kullanılır.

  Metin seçeneklerinin vurgulanmış olduğu Gmail ayarları

 5. Seçin Boyut Varsayılan metnin boyutunu değiştirmek için sağdaki açılır menü. Aralarından seçim yapabilirsiniz Küçük, Normal, Büyük, ve Kocaman. Normal varsayılan ayardır.

  Metin boyutu düğmesi vurgulanmış Gmail ayarları

 6. Seçin Renk renk seçiciye erişmek için sağdaki açılır menü. Beğendiğiniz herhangi bir rengi seçin. Siyah varsayılan renktir.

  Metin Rengi seçeneğinin vurgulandığı Gmail Varsayılan Metin Stili seçenekleri

 7. Bu çubuğun sağındaki en uzak komut şudur: Biçimlendirmeyi kaldır, Gmail’i varsayılan metin seçeneklerine döndürür. İşlemi baştan başlatmak istiyorsanız seçin.

  Sıfırlama düğmesinin vurgulandığı Gmail Varsayılan metin stili seçenekleri

 8. En altına kaydırın Ayarlar ekran ve seçin Değişiklikleri Kaydet yeni varsayılan metin seçeneklerini ayarlamak için.

Biçimlendirme Çubuğu Seçeneklerini Kullanın

Tercihlerinizi yeni varsayılan olarak ayarladıktan sonra, e-posta oluşturma ekranının altındaki biçimlendirme çubuğunu kullanarak metnin tek bir e-posta mesajında ​​görünme şeklini yine de değiştirebilirsiniz. Varsayılanları nasıl ayarladığınız önemli değil, e-posta gönderdiğiniz pencerede her şey düzenlenebilir. Bu, ister yeni bir mesaj, ister bir cevap veya yönlendirme olsun doğrudur.

 1. Yeni bir mesaj açın. Metin biçimlendirme çubuğu, oluşturma alanının altında, aşağıdaki satırın bulunduğu çubuğun üzerinde görünür. Gönder buton.

  Gmail'de metin biçimlendirme seçeneklerinin vurgulandığı yeni bir ileti

 2. Alıcınızı seçin ve bir konu ve mesajınızı girin. Mesaj metnini vurgulayın.

  Gmail'de Mesaj oluşturma ekranında seçilen metin

 3. Biçimlendirme çubuğunu kullanarak seçimler yapın. Örneğin, metni şu şekilde değiştirin: Kocaman (boyut), Kalın (yazı tipi) ve Comic Sans MS (yazı tipi). Burada varsayılan ayarlara dahil olmayan bazı kontroller var. Örneğin, metni sola, sağa veya ortaya hizalayabilir ya da madde işaretleri ekleyebilirsiniz.

  Gmail'de Mesaj oluşturma ekranındaki metin değiştirildi

 4. İstediğiniz diğer ayarlamaları yapın ve ardından Gönder.