Skip to content

Gmail’in Yeni “Entegre” Yeniden Tasarımı Bu Ay Kullanıma Sunulacak

3 de Mayıs de 2023

Google, Gmail’in düzenini değiştirdiğini ve Google Chat, Meet ve Spaces’i hizmete daha fazla entegre ettiğini duyurdu. Bu yeni düzende Chat, Meet ve Spaces, ekranı Gmail ile paylaşacak ve böylece kullanıcılar yeni pencereler açmadan bunlar arasında kolayca geçiş yapabilecek. Nisan ayında standart hale gelecek ve ardından 2022’nin 2. çeyreğinin sonunda kalıcı olacak yeni düzeni 8 Şubat’tan itibaren deneyebilirsiniz.

Google, Workspace uygulamalarına odaklandığı için bu yeni düzene “entegre görünüm” adını verir. Yeni düzeni denemeye karar verirseniz, solda gelen kutunuz ve diğer mesajlaşma uygulamaları arasında geçiş yapmanızı sağlayan yeni bir gezinme menüsü bulacaksınız. Dikkat gerektiren diğer uygulamaları size hatırlatmak için bildirimler görünecektir ve Chat ve Spaces’taki tüm konuşmaları tek bir ekranda görebilirsiniz. Sonunda, arama çubuğu sohbet sonuçlarını getirecek, ancak bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ayrıca, Nisan güncellemesi geldiğinde ayarlar aracılığıyla kalıcı bir değişiklik olana kadar eski Gmail düzenine geri dönebileceksiniz.

Yeni Gmail düzeninin başka bir görünümü

Gmail değişiklikleri esas olarak G Suite Basic, Enterprise Standard ve Education Plus dahil olmak üzere belirli Google programlarındaki son kullanıcıları etkiler. Ancak yeniden tasarım, Workspace Essentials kullanıcıları tarafından kullanılamayacak. Geçen yıl boyunca Google, Google Workspace ve Chat’i herkesin kullanımına sunduğunda olduğu gibi, işle ilgili uygulamalarının erişimini genişletti.