Skip to content

GoDaddy Arızalı mı… Yoksa Sadece Siz Misiniz?

31 de Mayıs de 2021

GoDaddy (Go Daddy olarak da bilinir) popüler bir web barındırma ve alan adı kayıt hizmetidir, bu nedenle ona bağlanamıyorsanız GoDaddy sunucunuzun kapalı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Tüm hizmet çalışmıyor olabilir veya bilgisayarınızda bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Bazen bir GoDaddy kesintisi olup olmadığını veya sorunun yalnızca sizde olup olmadığını bilmek zor olabilir, ancak genellikle bunun bir veya diğer olduğuna dair bazı önemli işaretler vardır.

GoDaddy’nin Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

GoDaddy’nin herkes için kapalı olduğunu düşünüyorsanız şu adımları deneyin:

 1. GoDaddy Sistem Durumu sayfasını kontrol edin.

  GoDaddy ile ilgili önemli bir sorun varsa bazen bu sistem durumu sayfası yüklenmez.

 2. Twitter’da ara #godaddydown. İnsanların hashtag’i en son ne zaman tweetlediğine dikkat edin. Bazı tweetler bir süre öncesine ait olabilir ve bu nedenle mevcut sorununuzla ilgili olmayabilir. Twitter’dayken, kontrol edin GoDaddy’nin Twitter hesabı GoDaddy’nin kapalı olup olmadığıyla ilgili güncellemeler için. Daha fazla yardım isterseniz, sorunlarınızla birlikte tweet atabilirsiniz. Twitter’ı da açamıyorsanız ve YouTube veya Google gibi diğer siteler de çalışmıyorsa, sorun muhtemelen sizin tarafınızda veya ISS’nizdedir.
 3. Down For Everyone Or Just Me, Downdetector veya Is It Down Right Now gibi başka bir üçüncü taraf “durum denetleyici” web sitesi kullanın?

  GoDaddy'nin Downdetector sayfası

  GoDaddy ile ilgili sorunları bildiren başka kimse yoksa, sorun muhtemelen sizin tarafınızdadır.

GoDaddy’ye Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

GoDaddy ve hizmetleri siz hariç herkes için iyi çalışıyor gibi görünüyorsa deneyebileceğiniz birkaç şey var:

 1. GoDaddy e-postanız kapalı görünüyorsa, hatalı olmaları durumunda e-posta programınızdaki veya uygulamanızdaki ayarları kontrol edin. Tarayıcınız aracılığıyla GoDaddy e-postasında oturum açıp açamadığınızı, ancak posta programınızda oturum açıp açmadığınızı veya bunun tersini yapın ve ayarları buna göre yapın.
 2. Web tarayıcınızı yeniden başlatın. Tüm tarayıcı pencerelerini kapatın, ardından tüm tarayıcıyı kapatın, 30 saniye bekleyin, bir pencere açın ve ardından GoDaddy’ye yeniden erişmeyi deneyin.
 3. Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
 4. Tarayıcınızın çerezlerini temizleyin.
 5. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın.
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 7. Çok yaygın olmasa da, DNS sunucunuzda GoDaddy tarafından barındırılan web sitelerini görüntülemenizi engelleyen bir sorun olabilir. DNS sunucuları arasında geçiş yapmayı denemek istiyorsanız, bu karmaşık işlemi tamamlama konusunda kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan birçok ücretsiz ve genel seçenek vardır.

Henüz hiçbir şey işe yaramadıysa, muhtemelen bir internet sorunuyla uğraşıyorsunuzdur. Örneğin, ISS’nizin şu anda GoDaddy tabanlı web sitelerine bağlanma yeteneğiyle ilgili bir sorun olabilir veya daha büyük bir sorun olabilir. Daha fazla yardım istemek için ISS’nize başvurun.

GoDaddy Hata Mesajları

Bir web barındırma ve e-posta sağlayıcısı olarak GoDaddy, standart HTTP durum kodu hatalarını kullanma eğilimindedir. En önemlilerini hatırlatmakta fayda var.

 • 401 – Kimlik Doğrulama Gerekli. Belirli bir sayfada oturum açmak için bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız var.
 • 403 yasak. Seçilen dosya veya klasörü görüntüleme izniniz yok.
 • 404 Bulunamadı. Erişmeye çalıştığınız web sayfası mevcut değil.

Tüm çevrimiçi hizmetlerde olduğu gibi, GoDaddy bir tür bakımla ilgili bir mesajla arızalanırsa, yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Bazen bu bakım her GoDaddy kullanıcısını etkiler, ancak bazen sadece küçük bir kısmıdır. Bu, özellikle tüm hizmet yerine belirli sunucuların sorun yaşayabileceği web barındırma için geçerlidir.