Skip to content

Gönderinizi Facebook’ta Kimin Paylaştığını Nasıl Görebilirsiniz?

12 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • En kolay yol: Bildirimlerinizi kontrol edin. Seçin Alarm zili Tüm bildirimleri görüntülemek için Facebook’un sağ üst köşesinde.
 • İkinci en kolay yol: Orijinal gönderiyi kontrol edin. “# Paylaş“Burada # yapılan paylaşım sayısıdır.
 • Daha eski gönderiler için Arama kutusu, gönderiye bağlı ifadeyi girin ve ardından Giriş. Sol tarafta, seçin Sizden Gönderiler > Paylaş.

Bu makale, Facebook gönderinizin kaç paylaşıma sahip olduğunu ve eski gönderilerde nasıl görüntüleyeceğinizi görmenin iki kolay yolunu açıklar. Talimatlar, Facebook’u görüntüleyen herhangi bir web tarayıcısı için geçerlidir.

Bildirimlerinizi Kontrol Edin

Yakın zamanda bir şey gönderdiyseniz, paylaşılıp paylaşılmadığını kontrol etmenin en kolay yolu bildirimlerinizi kontrol etmektir. Simgesine dokunun. alarm zili Facebook’un sağ üst köşesinde ve orada hangi yeni bildirimlerin olduğunu görün. Bir gönderi paylaşıldıysa, size kişinin adını ve bunu kaç saat önce paylaştığını söyleyecektir. E-posta güncellemelerinizin kurulu olup olmadığına bağlı olarak, sizi bu konuda bilgilendiren bir e-posta da alabilirsiniz.

Orijinal Gönderiyi Kontrol Edin

Birisinin içeriğinizi paylaşıp paylaşmadığını doğrudan zaman çizelgenizden kontrol etmeniz mümkündür.

 1. Facebook ana sayfasında adınızı seçin.

 2. Gönderilerinize bakmak için aşağı kaydırın.

 3. Bir gönderinin hemen altında ‘1 paylaşım’ gibi bir şey (veya popülerseniz daha fazla) yazan bir metin görürseniz, bu onun paylaşıldığı anlamına gelir.

 4. Kimin paylaştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için metni seçin. Bilgiler, onu paylaşan arkadaşın adını, yorum gibi ekledikleri ekstra her şeyi ve arkadaşlarından almış olabilecekleri yorumları içerebilir. Ancak, kişinin gizlilik ayarları nedeniyle bazı gönderiler görünmeyebilir.

Daha Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?

Uzun zaman önce bir gönderiyi kimin paylaştığını nasıl buluyorsunuz? Bu biraz daha yanıltıcı ama yine de yapılması oldukça basit. Seçin arama kutusu Facebook’un üst kısmına yazıp gönderiyle bağlantılı bir cümle yazın, ardından Giriş. Sonuçların sol tarafında, Sizden Gönderiler önceki gönderinizi görmek için, ardından Paylaş onu başka kimin paylaştığını görmek için.

 1. Seçin arama kutusu Facebook’un üst kısmına yazıp gönderiyle bağlantılı bir cümle yazın, ardından Giriş.

  Paylaşım İçin Eski Facebook Gönderilerinde Arama Yapma

 2. Sonuçların sol tarafında, Sizden Gönderiler önceki gönderinizi görmek için.

 3. Seçiniz Paylaş onu başka kimin paylaştığını görmek için. Arkadaşlarınızın konu hakkında başka ne söylediklerini görmek ister misiniz? Seçiniz Arkadaşların ilgili gönderileri görmek için.

Diğer Yazıları Kimlerin Paylaştığını Nasıl Görülür?

Bazen, sizin olmayan herkese açık bir yayını kimin paylaştığını görmek isteyebilirsiniz. Yapması da bu kadar basit. Bir Facebook sayfası veya arkadaşınızın hesabı gibi söz konusu gönderiye gidin ve ardından Paylaş. Gönderiyi paylaşan kişilerin bir listesini göreceksiniz.

Birçok Kullanıcı Tarafından Paylaşılan Bir Facebook Sayfası Gönderisi

Kişinin gizlilik ayarlarına bağlı olarak, gönderiyi paylaşan herkesi göremeyebilirsiniz.