Skip to content

Google Arka Planları Nasıl Değiştirilir

12 de Mayıs de 2021

Google Chrome, mevcut en popüler web tarayıcılarından biridir. Zevkinize uyacak şekilde arka plan renklerini ve görüntüleri değiştirmek de dahil olmak üzere birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir. İnternette gezinme deneyiminizi kişiselleştirmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Google Arka Planı Nasıl Değiştirilir

Chrome’da Google arka planlarınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Tarayıcıyı açıp şu seçeneği belirleyerek Chrome tarayıcı ayarlarına erişin üç dikey nokta sağ üst köşede bulunur ve ardından Ayarlar açılır listeden.

 2. Altında Görünüm Chrome Ayarları sekmesindeki bölüme bakın. Temalar üste yakın bir yerde listelenmiştir. Yüklü bir temanız yoksa şunu görmelisiniz: Chrome Web Mağazası’nı açın, seçebilirsiniz. Zaten bir tema arka planınız varsa ve değiştirmek istiyorsanız, öğesini seçerek kaldırın. Varsayılana sıfırla. Kaldırıldıktan sonra şunu görmelisiniz: Chrome Web Mağazası’nı açın seçeneği.

  Chrome ayarlarında temalar

 3. Bir tema seç. En üstteki Editörün Seçtikleri’ne bakın ve diğer temalı arka plan grupları arasında aşağı kaydırın. Belirli bir şey arıyorsanız, sol üst köşedeki arama çubuğunu kullanın. Ayrıca kategoriye ve derecelendirmeye göre de arama yapabilirsiniz.

  Chrome Web Mağazası

 4. Bir tema arka planına karar verdiğinizde, onu seçin, ardından maviyi seçin. Chrome’a ​​ekle sağ üst köşedeki düğmesi. Chrome web tarayıcısına otomatik olarak uygulanır.

  Bir tema için "Chrome

 5. Ne tür bir tema seçtiğinize bağlı olarak tarayıcının üst kısmındaki renklerin değiştiğini fark edebilirsiniz. Değilse, tema arka plan görüntüsünü ve renklerini görmek için yeni bir sekme veya pencere açın.

Daha Fazla Özelleştirme için Diğer Tema Arka Plan Uzantılarını Deneyin

Diğer üçüncü taraf Chrome uzantılarına bakarak Google arka planınız için ek özellikler edinebilirsiniz. Chrome Web Mağazası’na geri dönün, seçin Uzantılarve aramak için arama çubuğunu kullanın arka plan Veya benzeri. Örneğin, uzantı Canlı Başlangıç ​​Sayfası – Canlı Duvar Kağıtları basit Google tema arka planlarının sunmadığı birkaç ekstra özellik sunar. Statik arka planlara ek olarak, canlı duvar kağıdı arka planları, rahatlatıcı bir meditasyon modu, mevcut hava durumu tahmini, bir saat ve yapılacaklar listesi alabilirsiniz. Bir arka plan uzantısı seçtiğinizde, tek yapmanız gereken mavi Chrome’a ​​ekle buton. Bir arka plan uzantısı eklediğiniz anda yeni bir pencere veya sekme açılabilir. Değilse, seçin üç dikey nokta tarayıcının sağ üst köşesinde, ardından Daha Fazla Araç > Uzantılar uzantıyı bulmak, böylece onu etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir, ayrıntılarına bakabilir veya kaldırabilirsiniz.

Gmail Tema Arka Planınızı Değiştirin

Gmail tema arka planınızı Chrome arka planınızdan ayrı olarak değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bir web tarayıcısından Gmail hesabınızda oturum açın. Seçin dişli sağ üst köşedeki simgeyi seçin ve ardından Hepsini gör bitişik, yanında Temalar açılır listede.

  Tema bölümünde Tümünü Görüntüle

 2. Gelen kutunuzun üzerinde bir tema resimleri penceresi belirir. Görüntüler arasında gezinin ve arka plan olarak görünmesi için birini seçin.

 3. Seçiniz Kayıt etmek yeni tema arka planınızdan memnun olduğunuzda. Ayrıca seçebilirsiniz Benim fotoğraflar Google hesabınızda mevcut bir resmi kullanmak veya yeni bir tane yüklemek için sol alt köşede.

  Temalardaki Kaydet düğmesi