Skip to content

Google Asistan Nasıl Kapatılır

23 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

Android’de: Ayarlar > Google > Hesap Servisi > Arama, Asistan ve Ses > Google Asistan. Dokunmak Telefonve değiştir Google Asistan kapalı. İOS’ta: Şu adrese gidin: Ayarlar > Google Asistan > Mikrofon ve anahtarı kapalı konuma kaydırın. Bu makale, Android veya iOS telefonunuzda “Ok Google” olarak da bilinen Google Asistan’ın nasıl devre dışı bırakılacağını açıklar. Bu makaledeki talimatlar Android 10 ve sonraki sürümler için geçerlidir.

Android Telefonda OK Google’ı Kapatın

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde OK Google’ı kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Telefonunuzun Ayarlar app.

  2. Seçiniz Google > Hesap Servisi > Arama, Asistan ve Ses > Google Asistan.

  3. Üzerine dokunun. Asistan sekmesine gidin, ardından aşağı kaydırarak Asistan cihazlarına gidin ve Telefon.

  4. Üzerine dokunun. Google Asistan kapatmak için kaydırıcıyı kullanın.

    Ok Google'ı bir akıllı telefonda nasıl kapatacağınızı gösteren ekran görüntüleri

Android Akıllı Saatte Tamam Google’ı Kapatın

Android Saatinizde Google Asistan’ı kapatmak için, tek yapmanız gereken Ayarlar dişli simgesi, ardından seçin Kişiselleştirme. Oradan geçiş yapın OK Google Algılama kapalı.

İOS’ta OK Google’ı kapatın

Google Asistan uygulamasını iOS’ta kullanıyorsanız, mikrofonu kapatarak sözlü komutlarınızı dinlemeyi durdurabilirsiniz. Git Ayarlar > Google Asistan > Mikrofon ve anahtarı kapalı konuma kaydırın. Bu yöntem, Google Asistan’ı tamamen devre dışı bırakmaz. Yine de isteklerinizi yazabilirsiniz. İOS’ta Tamam Google’ı kapatmanın bir başka yolu da uygulamayı silmektir. Bu, diğer tüm iOS uygulamalarında olduğu gibi çalışır. Ana ekrandan uygulamanın simgesine basın, kıpırdanmaya başlamasını bekleyin ve ardından Uygulamayı Sil.