Skip to content

Google Chat, Mesajları ve Boşlukları Okunmadı Olarak İşaretlemeyi Sağlıyor

20 de Ağustos de 2022

Google Chat, mesajların ve alanların okunmadı veya okundu olarak işaretleme seçeneğini ekliyor ve sunumun en az önümüzdeki iki hafta boyunca devam etmesi planlanıyor. Google Chat kullanıyorsanız, mesajlarınızı ve alanlarınızı şimdi veya yakında okundu/okunmadı olarak işaretleyebilmelisiniz. Bu seçenek, herhangi bir yönetici veya son kullanıcı işlemi gerektirmeden Google Workspace’in yanı sıra G Suite Basic ve G Suite Business’ı kullanan herkese sunuluyor. Açmak için herhangi bir menü dalışı gerekmeyecek; sunum size ulaştığında varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

Okunmuş mesajları okunmadı olarak işaretlemek, Google’ın düzenli kalmanın yaygın bir yöntemi olarak kabul ettiği bir şeydir, bu yüzden Google Chat’e geliyor. Amaç, hemen ele almak için zamanınız olmayabilir, ancak geri dönmeniz gerekecek borsaların zirvesinde kalmanın daha basit bir yolunu sağlamaktır. Ayrıca, belirli bir mesajdan başlayarak tüm dizileri okunmadı olarak işaretleyebileceksiniz.

Masaüstünde Google Sohbet

Hem mobil hem de web arayüzleri de sunumda kapsanmaktadır, bu nedenle seçtiğiniz platform ne olursa olsun hala kapsam dahilindesiniz. Tek fark, mobil cihazlarda “mesaj işlemleri” ve “konuşma seçenekleri” altında görünen seçeneğin bulunduğu arayüz. Web’de, sol taraftaki menü çubuğundaki konuşma listesinde veya bir mesajın üzerine geldiğinizde bir simge olarak görünecektir. Google, Kasım ayına kadar sürebileceğini tahmin ederken, kullanıma sunma zaten başladı. Bundan yararlanmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz, seçeneğin aniden kullanılabilir olup olmadığını görmek için ara sıra kontrol etmektir.