Skip to content

Google Chrome Temaları: Nasıl Değiştirilir?

24 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bir tema ekleyin: Üç nokta simgesini seçin, ardından şunu seçin: Ayarlar > Temalar. Bir temayı önizleyin ve ardından Chrome’a ​​ekle onaylamak.
 • Bir temayı kaldırın: Üç nokta simgesini seçin, ardından şunu seçin: Ayarlar > Varsayılana sıfırla. Klasik tema geri yüklenecek.
 • Not: Chrome’un mobil sürümü, temalar söz konusu olduğunda sınırlıdır. Yine de açık ve koyu temalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Google Chrome temaları, kaydırma çubuğundan sekmelerin arka plan rengine kadar her şeyin görünümünü değiştirerek tarayıcınızın görünümünü değiştirir. Tüm işletim sistemlerinde ve ayrıca Android ve iOS için Chrome mobil uygulamasında Google Chrome’un masaüstü sürümünü kullanarak Chrome temasını nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Chrome’da Temalar Nasıl Değiştirilir

Temalara göz atabilir ve bunları doğrudan çevrimiçi Chrome Web Mağazası’ndan yükleyebilirsiniz:

 1. Seçin üç nokta Chrome’un sağ üst köşesindeki düğmesine basın ve Ayarlar açılır menüden.

 2. Seçiniz Temalar altında Görünüm Chrome Web Mağazası’nı açmak için.

  Chrome ayarlarında temalar

 3. Küçük resmi seçerek temayı önizleyin ve ardından Chrome’a ​​ekle Beğendiğiniz birini bulduğunuzda. Chrome, temayı otomatik olarak yükleyecek ve önceki temanız kaldırılacaktır.

  Chrome Mağazası'nda temada Chrome'a ​​Ekle düğmesinin ekran görüntüsü

Chrome temalarınızı saklamaz, bu nedenle Chrome temalarını değiştirdiğinizde eskisine artık erişilemez ve Chrome Web Mağazası’ndan yeniden yüklenmesi gerekir.

Chrome’da Temalar Nasıl Kaldırılır

Artık kullanmak istemiyorsanız ve varsayılana geri dönmek istiyorsanız, bir temayı Chrome’dan kaldırabilirsiniz:

 1. Seçin üç nokta Chrome’un sağ üst köşesindeki düğmesine basın ve Ayarlar açılır menüden.

  Ayarlar komutunun vurgulandığı bir Chrome ekran görüntüsü

 2. Seçiniz Varsayılana sıfırla altında Görünüm. Klasik Google Chrome teması geri yüklenecek.

  "Varsayılana sıfırla" düğmesi

Hatta kendi Google Temalarınızı oluşturabilir ve bunları Chrome Web Mağazası aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Chrome’un Renk Şemasını Değiştirme

Temalar, Chrome’un görünümünü kontrol eder. Bir tema paketinden ayrı olarak renkleri bağımsız olarak değiştiremezsiniz. Google Chrome’un arka plan renklerini değiştirmenin tek yolu temayı değiştirmektir. Bazı işletim sistemleri, çeşitli kullanıcı arayüzü öğeleri için belirli renkler belirleyerek Chrome’un davranışını geçersiz kılar. Örneğin, Windows bir vurgu rengini destekler ve farklı Linux masaüstü yöneticileri tipik bir pencerenin her öğesini özelleştirir.

Chrome Mobil Uygulamasında Temalar Nasıl Değiştirilir?

Chrome’un mobil sürümü, masaüstü sürümü kadar çok seçeneğe sahip değildir, ancak açık ve koyu temalar arasında geçiş yapabilirsiniz. İPhone’lar ve iPad’ler için Android Dark modunu veya karanlık modu açtığınızda Chrome otomatik olarak karanlık temaya geçer.