Skip to content

Google Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır

18 de Nisan de 2021

Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kaybetmek stresli olabilir, çünkü bu günlerde tüm hayatınız üzerindeymiş gibi hissediyor. Google’ın Cihazımı Bul özelliği (eski adıyla Android Cihaz Yöneticisi) akıllı telefonunuzu, tabletinizi ve akıllı saatinizi bulmanıza ve gerekirse uzaktan kilitlemenize, hatta hırsızlık durumunda veya cihazı bulmayı bıraktıktan sonra cihazı temizlemenize yardımcı olur. . Aşağıdaki talimatlar Android telefonunuzu kimin yaptığına bakılmaksızın geçerli olmalıdır: Google, Huawei, Xiaomi vb. Farklı bir işlemi olan Samsung dışında.

Google Cihazımı Bul Nasıl Kurulur

Google Cihazımı Bul uygulamasını Android cihazlarınızdan herhangi birine kurabilir ve ardından Cihazımı Bul uygulamasını kullanarak bilgisayarınızdan veya başka bir Android cihazınızdan cihazınızı bulmak için kullanabilirsiniz. Google kimlik bilgilerinizi kullanarak uygulamada oturum açın ve masaüstüyle aynı deneyimi yaşayın. Birkaç gereksinim vardır. Cihaz şunları yapmalıdır:

 • Açık olun
 • Google hesabınızda oturum açın
 • Wi-Fi veya mobil verilere bağlanın
 • Google Play’de görünür olun
 • Konum hizmetlerini etkinleştirin
 • Cihazımı Bul açık mı?

Aygıtınızı doğru bir şekilde kurup kurmadığınızı nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Konum hizmetlerini etkinleştirmek pil ömrünü tüketecektir. Cihazınızı uzaktan kilitlemek ve silmek için cihazın konum bilgilerine gerek yoktur.

 1. Cihazı açın.

 2. Gitmek için ekranın üstünden iki kez aşağı çekin. Hızlı Ayarlar ve emin olun Wifi veya Mobil veri açık (veya her ikisi).

  Android Hızlı Ayarlar menüsü

 3. Git Ayarlar.

 4. Dokunmak Google > Google hesabı.

  Android'in Google hesap ayarları.

  Giriş yaptıysanız, adınız ve Gmail adresiniz sayfanın üst kısmında görüntülenecektir. Oturum açmanız gerekirse, büyük olasılıkla zaten bir bildirim almış olacaksınız.

 5. Dokunmak Güvenlik ve konum. Bazı telefonlarda simgesine dokunmanız gerekebilir. Google > Güvenlik.

 6. Altında Cihazımı Bul On diyecek veya Kapalı. Kapalıysa, Cihazımı Bul ve anahtarı konumuna getirin Açık.

  Android'in Google Cihazımı Bul ayarları.

 7. Geri dönmek Güvenlik ve konum ve aşağı kaydırın Gizlilik Bölüm.

 8. Altında Yer, On diyecek veya Kapalı. Kapalıysa, yer ve anahtarı konumuna getirin Açık. Burada, telefonunuzdaki uygulamalardan gelen son konum isteklerini görebilirsiniz.

  Android'in konum ayarları.

 9. Varsayılan olarak, telefonunuz Google Play’de görünür, ancak onu gizlemek mümkündür. Cihazınızın Google Play’de durumunu kontrol etmek için play.google.com/settings adresine gidin. Bu sayfada cihazlarınızın bir listesini göreceksiniz. Altında Görünürlük, seçin Menülerde göster.

  Google Play Store cihaz görünürlük ayarları.

Google Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır

Cihazımı Bul’u her kullandığınızda, izlediğiniz cihazda bir uyarı alırsınız. Bu uyarıyı alırsanız ve özelliği kullanmadıysanız, şifrenizi değiştirmek ve henüz yapmadıysanız Google hesabınızda iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek iyi bir fikirdir.

 1. Bir tarayıcı sekmesi açarak başlayın, ardından google.com/android/find adresine gidin ve Google hesabınıza giriş yapın.

  Google Cihazımı Bul web sitesi

  Cihazınızı bulamazsa ve elinizde varsa, yukarıdaki tüm adımları doğru şekilde uyguladığınızdan emin olun.

 2. Cihazımı Bul, akıllı telefonunuzu, akıllı saatinizi veya tabletinizi algılamaya çalışır. Konum servisleri açıksa, Cihazımı Bul konumunu gösterir. Çalışıyorsa, cihazın konumuna düşürülmüş bir raptiye bulunan bir harita görürsünüz. Ekranın sol tarafında, bir Google hesabına bağladığınız her cihaz için sekmeler bulunur. Her sekmenin altında cihazınızın model adı, en son bulunduğu zaman, bağlandığı ağ ve kalan pil ömrü bulunur.

 3. Cihazımı Bul’u kurup çalıştırdığınızda, şu üç şeyden birini yapabilirsiniz:

  • Sesi Oynat: Sessiz olarak ayarlanmış olsa bile Android’inizin bir ses çalmasını sağlayın.
  • Güvenli Cihaz: Kaybolduğunu veya çalındığını düşünüyorsanız cihazınızı uzaktan kilitleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, birinin bulması ve cihazı iade etmek istemesi durumunda kilit ekranına bir mesaj ve telefon numarası ekleyebilirsiniz.
  • Cihazı Sil: Cihazınızı geri aldığınızı düşünmüyorsanız, verilerinize kimsenin erişmemesi için cihazı silebilirsiniz. Silme işlemi, cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirir, ancak telefonunuz çevrimdışıysa tekrar bağlantı kurana kadar onu silemezsiniz.