Skip to content

Google Haritalar Navigasyon Sesi Nasıl Değiştirilir

19 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Google Haritalar’ı açın ve şuraya gidin: Ayarlar > Navigasyon ayarları > Ses seçimi. Bir ses seçin.
  • Daha benzersiz sesler arıyorsanız, Google-owend uygulaması Waze’e bakın.

Bu makale, Google Haritalar uygulamasında yol tariflerinizin sesini ve dilini nasıl değiştireceğinizi açıklamaktadır. Bu talimatlar, iOS veya Android’deki Google Haritalar uygulaması için geçerlidir.

Google Haritalar’da Dili Değiştirme

  1. Google Haritalar uygulamasında, uygulamanın üst kısmındaki arama çubuğunun sağındaki yüzünüze dokunun.

  2. Aşağı kaydırın ve seçin Ayarlar.

  3. Aşağı kaydırın ve şuraya gidin: Navigasyon ayarları.

  4. Seç Ses seçimi.

  5. Listeden bir ses seçin. Google Haritalar, çeşitli diller ve lehçeler sunar. İOS uygulaması, Kanada, Hindistan veya İngiltere gibi coğrafi bölgeler tarafından belirlenmiş bir düzine farklı İngilizce dil seçeneğine sahiptir. Fransızca gibi diğer yaygın olarak kullanılan dillerde olduğu gibi, İspanyolca dilinin de birden fazla coğrafi seçeneği vardır. Android, 50’den fazla dil ve İngilizce (İngiltere), Deutsch, Filipino ve İngilizce (Nijerya) gibi lehçelere sahiptir.

    Google Haritalar'da ses dilini değiştirme.

Google Asistan Seslerini Google Haritalar’da kullanabilir misiniz?

Google Haritalar ve Google Asistan tamamen ayrı varlıklardır. Google Asistan, güncellenen sesler ve ünlü ses eklemeleri için dikkat çekmiş olsa da, Google Haritalar şu anda burada açıklanan süreçte yer alanların dışındaki ses seçeneklerine izin vermemektedir. Daha benzersiz ses seçenekleri arıyorsanız, daha fazla ses seçeneği ve ara sıra Lightning McQueen veya Morgan Freeman gibi promosyon sesleri sunan Google’ın sahip olduğu Waze’e bakın. Aslında, Waze kendi sesinizi kaydetmenize bile izin verir.