Skip to content

Google Home Uygulamasını Mac’inizde Nasıl Kullanırsınız?

6 de Mayıs de 2021

Google Home uygulaması, Chromecast, Google Home ve Google Home ile uyumlu diğer akıllı cihazları kurmak ve yönetmek için kullanılır. Uygulama yalnızca iOS ve Android cihazlarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak Google Home uygulamasının MacBook’unuzdan sağladığı işlevlerin bir kısmını veya tamamını kullanmanızı sağlayan geçici çözümler vardır.

Mac’te Google Home Uygulamasını bir Android Emülatörü ile kullanın

Google Home uygulaması yalnızca Android ve iOS cihazlarda desteklendiğinden, Android işletim sistemini macOS cihazınızda çalıştırmak için bir emülatör yüklemeniz gerekir. Tüm Google Home ve Chromecast cihazlarının ilk kez kurulabilmesi için bu işlevselliğe ihtiyacı vardır. Birkaç Android öykünücüsü vardır, bu nedenle bu bir tercih meselesi ve Mac’inizde bulunan kaynaklardır. Tanınmış emülatörlerden biri olan Bluestacks, Google Home uygulaması da dahil olmak üzere birçok Android uygulamasını kurmanıza ve çalıştırmanıza izin verecektir. Öykünücü ve Google Home uygulaması yüklendikten sonra, mesele yalnızca Google Home cihazlarınızı kurmaktır.

Android veya iOS Cihaz Kullanmaktan Farkları

Genel olarak, işlevsellik büyük ölçüde aynıdır; Öykünücüyü kurduktan sonra, aslında Mac’inizde Android çalıştırdığınız için aynı sonuçları elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, öykünücüyü kurmak için bazı ekstra çalışmalar yapılması gerekir, bu da tüm kurulum sürecini biraz daha karmaşık hale getirir.

Google Home için Google Chrome’u kullanma

Google Chrome, Google Home uygulamasının sağladığı bazı işlevleri kullanmanıza izin verir, ancak yalnızca medya yayınlama ile sınırlıdır. Bunu yapmadan önce, Google Chrome’un en son sürüme güncellendiğinden emin olmalısınız. Google Home cihazlarını Chrome’dan kuramayacaksınız. Bu işlev yalnızca Android veya iOS cihazlarınızda Google Home Uygulamasını veya Mac için uygun emülatörü kullanarak çalışır.

  1. Google Chrome tarayıcısını başlatın.

  2. Tıkla üç dikey nokta Sağ üst köşedeki menü simgesi.

  3. Seç Yardım, sonra tıklayın Google Chrome hakkında. Bu ayarlara ayrıca “chrome: // settings / help“URL / arama çubuğuna.

  4. Tarayıcınızın güncellendiğini onaylayın. Bir güncelleme varsa, Chrome güncellemeyi otomatik olarak indirip yükleyecektir.

    Google Chrome ayar sayfası

  5. Chrome güncellendikten sonra Yeniden başlat Güncellemeyi uygulamak için.

  6. Chrome’un güncellendiğini onayladıktan sonra, Google Home veya Chromecast cihazlarınızdan herhangi birine yayın yapmaya devam edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Chromecast’i Mac’imden kullanabilir miyim? Evet, bir Mac’ten Chromecast yapabilirsiniz. Buna ek olarak Oyuncular Chrome tarayıcısındaki özellik, Netflix, Hulu ve YouTube gibi uygulamalar Chromecast Yerleşik ile birlikte gelir. Programdaki yayın sembolünü arayın ve Mac’inizden medya yayınlamak için bağlı Google Home hoparlörünüzü veya yerleşik Chromecast’e sahip başka bir cihazı seçin.
  • Spotify’ı Mac’imden Google Ana Sayfama nasıl aktarabilirim? MacOS Spotify uygulaması bir Chromecast Yerleşik programıdır. Mac’inizden bağlı bir Google Home hoparlörüne Chromecast Spotify için uygulamanın yayın simgesini kullanın.