Skip to content

Google ile Ücretsiz ve Herkese Açık Alan Görselleri Bulun

19 de Haziran de 2021

Web’de gördüğünüz bir resmi blogunuzda veya web sitenizde kullanmak ister misiniz? Bu resmi kullanma izniniz yoksa, başınız belaya girebilir. Güvenli bir şekilde oynayın ve yeniden kullanım için lisanslanmış resimleri bulmak için Google Görsel Arama’da bir filtre kullanın. Varsayılan olarak, Google Görsel Arama size görselleri telif hakkı veya lisanslamadan bağımsız olarak gösterir, ancak Creative Commons aracılığıyla yeniden kullanım için lisanslanmış veya Gelişmiş Görsel Arama’yı kullanarak kamuya açık görseller için aramanızı filtreleyebilirsiniz.

Gelişmiş Görsel Aramayı Kullanma

Google Görsel Arama’ya gidin ve arama alanına bir arama terimi girin. Arama teriminizle eşleşen tam bir resim sayfası döndürür. Tıklayın Ayarlar Görüntü ekranının üst kısmındaki öğesini seçin ve gelişmiş Arama açılır menüden. Açılan Gelişmiş Görsel Arama ekranında, Kullanım hakları bölüm ve seçin kullanmak veya paylaşmak için ücretsiz veya ticari olarak bile kullanmak veya paylaşmak için ücretsiz açılır menüden. Görselleri ticari olmayan amaçlarla kullanıyorsanız, görselleri reklam sponsorlu bir blog veya web sitesinde kullanıyorsanız, aynı düzeyde filtrelemeye ihtiyacınız yoktur. Gelişmiş Arama düğmesini tıklamadan önce, görüntüleri daha fazla filtrelemek için ekrandaki diğer seçeneklere bakın.

Gelişmiş Görsel Arama Ekranındaki Diğer Ayarlar

Gelişmiş Görsel Arama ekranı, seçebileceğiniz diğer seçenekleri içerir. Diğer seçenekler arasında boyut, en boy oranı, renkli veya siyah beyaz görüntüler, bölge ve dosya türü belirtebilirsiniz. Bu ekranda müstehcen görüntüleri filtreleyebilir, arama terimini değiştirebilir veya aramayı belirli bir alanla sınırlayabilirsiniz. Varsa ek seçimlerinizi tamamladıktan sonra, gelişmiş Arama Kriterlerinize uygun görsellerle dolu bir ekranı açmak için ​düğmesine basın.

Resim Hüküm ve Koşulları

Açılan ekranın üst kısmındaki bir sekme, farklı kullanım kategorileri arasında geçiş yapmanızı sağlar. Genel olarak:

  • Yeniden kullanım için etiketlendi en geniş ayardır. Bir tür yeniden kullanım iznine sahip görüntüleri arar.
  • Ticari yeniden kullanım için etiketlendi ticari web sitelerinde kullanılabilecek görselleri belirtir.
  • Değişiklikle yeniden kullanım için etiketlendi görüntüyü bir şekilde yeniden kullanabileceğinizi veya değiştirebileceğinizi belirtir.
  • Değişiklikle ticari yeniden kullanım için etiketlendi daha kısıtlayıcı bir filtredir. Yalnızca ticari amaçlarla yeniden kullanılabilen değil, aynı zamanda değiştirilebilen görüntüleri görüntüler.

Seçtiğiniz kategoriden bağımsız olarak, ilginizi çeken herhangi bir görsele tıklayın ve indirmeden önce o görseli kullanmak için belirli sınırlamaları veya gereksinimleri okuyun.