Skip to content

Google Meet’te Herkes Nasıl Görülür?

24 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Tıkla üç nokta simgesi Toplantı ekranının sağ alt köşesinde. Seçiniz Düzeni değiştir ve yanındaki balonu seçin Kiremitli.
 • Alternatif olarak, Kenar çubuğu görünüm ana konuşmacıyı ve yan taraftaki katılımcıların daha küçük parçalarını gösterir.

Bu makale, desteklenen bir tarayıcıda (Chrome, Firefox, Edge ve Safari) Google Meet’te Döşenmiş veya Kenar Çubuğu görünümünde herkesi aynı anda nasıl görebileceğinizi gösterir. Nasıl göründüğün konusunda endişeli misin? Google Meet arka planınızı bulanıklaştırabilirsiniz.

Google Meet’in Döşemeli Görünümünü Kullanma

Tüm toplantı katılımcılarını ekranınızda aynı anda ızgara biçiminde görmek için Kiremitli görünüm.

 1. Tıkla Daha fazla seçenek ekranın sağ alt köşesindeki menü (üç dikey nokta).

 2. Seçiniz Düzeni değiştir.

  Google Meet'te düzen düğmesini değiştir.

 3. Yanındaki balonu seçin Kiremitli. Tek seferde görülecek döşeme sayısını seçmek için kaydırıcıyı kullanın.

  Google Meet'te döşemeli düzen seçeneği.

  Not:

  Kişisel bir Google hesabında varsayılan 16 kutucuktur, ancak katılımcı sayısını barındırmak için 49 kareye kadar seçim yapabilirsiniz.

 4. Kapat Düzeni değiştir aşağıda gösterildiği gibi, ekranınızdaki tüm toplantı katılımcılarını bir ızgarada görüntülemek için sağ üst köşedeki (veya kutunun dışındaki) X işaretine tıklayarak iletişim kutusu.

  Google Meet'te parçalı görünüm ekranı düzeni

  Google

Google Meet’in Kenar Çubuğu Görünümü Nasıl Kullanılır?

Öne çıkan bir konuşmacının olduğu daha küçük toplantılar için daha iyi, Kenar çubuğu görünüm, ekranın ana bölümünde konuşmacıyı ve sağ taraftaki kenar çubuğunda konuşmayan katılımcıların daha küçük kutucuklarını gösterir.

 1. Tıkla Daha fazla seçenek simgesine dokunun ve seçin Düzeni değiştir.

  Google Meet'te diğer seçenekler menüsü.

 2. Seçiniz Kenar çubuğu konuşmacıyı ekranın ana kısmında ve diğer katılımcıları kenar çubuğunda görüntülemek için kutuyu görüntüleyin ve kapatın.

  Google Meet'te kenar çubuğu düzeni seçeneği.

 3. Kenar çubuğu, sohbet penceresinin sağ tarafında görünür.

  Google Meet'te kenar çubuğu ekran görünümü.

Diğer Google Meet Görüntüleme Seçenekleri

Google Meet’te bilinmesi gereken diğer iki önemli görünüm, otomatik olarak dokuz katılımcıyı görmenize veya konuşmacıya odaklanmanıza yardımcı olur.

Oto: Bu varsayılan mod, diğer katılımcıyı yalnızca iki katılımcı varsa gösterir veya ikiden fazla katılımcı varsa ekranda dokuz adede kadar kutucuğu otomatik olarak düzenler.

Gündem: Spotlight ayarı, ekrandaki aktif hoparlörü içerir ve başka hiç kimse yoktur. Bu mod, aktif olarak katılmadığınız zamanlarda özel bir konuşmacının olduğu toplantılar için en iyisidir.

Bilinmesi Gereken Üç Faydalı Google Meet Uzantısı

Google, Meet’te çeşitli ücretsiz geliştirmeler sunarken, kurumsal kullanıcılar hızlı değişiklikler ve işbirliği için daha fazla Yakınlaştırma benzeri özelliklere erişebilir. Ücretsiz bir hesabınız varsa ve yükseltmeden veya Google Meet güncellemelerini beklemeden biraz daha fazla kontrol istiyorsanız, bu üç eklenti yardımcı olabilir.

Google Meet Grid View Düzeltmesi

Google Meet artık Döşeme görünümüyle kendi yerel ızgara biçimine sahip, ancak eskiden Google Meet Izgara Görünümü uzantısı geçici çözümdü. Google Meet Grid Görünümü Düzeltmesi, Meet’in yerleşik kılavuz görünümüyle bazı uyumluluk sorunlarını gideren eklentinin güncellenmiş bir sürümüdür. Bu uzantı, toplantı ekranının sağ üst köşesindeki toplantı katılımcılarının sayısının hemen yanında ızgara görünümü için kullanışlı bir kısayol sunar. Izgara simgesine hızlı bir tıklama, döşeme modunu kapatır veya açar ve bazı gelişmiş görüntüleme seçenekleri sunar. Bu, sizi ziyaret etme zahmetinden kurtarır. Daha fazla seçenek menüsü ve bir işletme hesabı olmadan aynı anda 49’dan fazla katılımcıyı görüntülemenizi sağlar.

Konuşmak için bas

Aktif geri bildirim gerektiren daha küçük rutin toplantılarda, mikrofonunuzu her seferinde manuel olarak kapatıp açmak bir güçlük olabilir. Yerleşik tuş kombinasyonunu (Command + D) kullanabilirsiniz, ancak Google Meet Push to Talk, boşluk çubuğuyla basit bir tek düğmeli kısayol sunan bir eklentidir. Ayrıca, mikrofon sessize alma / açma için farklı bir düğme tercih ederseniz, kendi kısayol tuşunuzu programlama seçeneğiniz de vardır.