Skip to content

Google Nest Hub Nasıl Sıfırlanır

26 de Şubat de 2023

Bilinmesi gereken

 • Fabrika ayarlarına sıfırlama: sesi aç Ve sesi kıs düğmeleri aynı anda 10 saniye basılı tutun.
 • Yeniden başlatın: Nest Hub’ınızın fişini güç kaynağından çekin, 60 saniye fişten çekmeden bırakın, ardından tekrar takın.
 • Nest Hub’ınızı yeni bir Wi-Fi ağına bağlamak istiyorsanız önce sıfırlamanız gerekir.

Bu makalede, bir Google Nest Hub’ın nasıl sıfırlanacağı açıklanmaktadır. Fabrika ayarlarına sıfırlama, Nest Hub’ın Wi-Fi’ye bağlanamaması gibi birçok sorunu çözebilir. Aşağıdaki talimatlar, Google Nest Hub Max dahil tüm Nest Hub modelleri için geçerlidir.

Google Nest Hub’ımı Nasıl Sıfırlarım?

Bir Google Nest Hub’ı sıfırlamak için sesi aç Ve sesi kıs düğmeleri aynı anda yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Cihazın sıfırlandığını bildiren bir uyarı göreceksiniz. Cihaz yeniden başlayana kadar her iki düğmeye de basmaya devam edin, ardından Google Home uygulamasındaki kurulum sürecinden geçmeniz gerekir.

Google Nest Hub Sıfırlama ve Yeniden Başlatma

İlk olarak, yeniden başlatma ile sıfırlama arasındaki farkı anlamak önemlidir. Google Nest Hub’ınızın sıfırlanması onu fabrika ayarlarına döndürür, bu nedenle yeniden kurmanız gerekir. Yeniden başlatma, herhangi bir ayarı etkilemeden cihazı kapatıp açar. Google Nest Hub’ınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, önce yeniden başlatmayı deneyin ve son çare olarak fabrika ayarlarına sıfırlamayı kaydedin. Google Nest Hub’ınızı satmayı veya başkasına vermeyi planlıyorsanız, alıcının kendi cihazı olarak ayarlayabilmesi için önce cihazı sıfırlamanız gerekir.

Google Nest Hub Nasıl Yeniden Başlatılır?

Nest Hub’ınızı yeniden başlatmanın bir yolu, güç kaynağının bağlantısını kesmek, 60 saniye fişten çekmeden bırakmak ve ardından tekrar takmak. Alternatif olarak, Google Home uygulamasını kullanabilirsiniz:

 1. Google Home uygulamasının ana ekranında Nest Hub’ınıza dokunun.

 2. Şuna dokunun: ayarlar dişli.

 3. Musluk Daha (üç dikey nokta) sağ üst köşede, ardından yeniden başlat açılır menüden.

Sesli komutları kullanarak Nest Hub’ınızı yeniden başlatmanın veya sıfırlamanın bir yolu yoktur.

Google Nest Hub’ım Neden Çalışmıyor?

Google Nest Hub’ınızı daha önce başka bir Wi-Fi ağında kurduysanız yeni bir ağa bağlanabilmeniz için önce cihazı sıfırlamanız gerekir. Nest Hub’ınızı Google Home uygulamasıyla kurarken sorun yaşarsanız aşağıdakilerden birini deneyin:

 • Google Home uygulamasını kapatıp yeniden açın.
 • Mobil cihazınızı Nest Hub’a yaklaştırın.
 • Mobil cihazınızda Bluetooth’u etkinleştirin.
 • Mobil cihazınızın Wi-Fi özelliğini kapatın ve açın.
 • Nest Hub’ı yeniden başlatın veya sıfırlayın.

Nest Hub’ınız, kurmak için kullandığınız mobil cihazla aynı ağa bağlı olmalıdır.

SSS

 • Google Nest Hub ile neler yapabilirsiniz?

  Bir Google Nest Hub, akıllı bir evin birçok yönünü kontrol edebilir. Bununla podcast veya müzik dinleyebilir, bir TV’yi kapatıp açabilir, Google Asistan’a sorular sorabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Google’ın Nest Hub özelliklerinin tam listesine göz atın.

 • Google Nest Hub’ınızın bağlanacağı Wi-Fi ağını nasıl değiştirirsiniz?

  Google Nest Hub, aynı anda yalnızca bir Wi-Fi ağını hatırlayabilir. Halihazırda bir ağa bağlıysanız ve başka bir ağa geçmek istiyorsanız Google Home uygulamasını açın ve cihazınıza dokunun. Ardından dokunun Ayarlar > Cihaz bilgisi. Wi-Fi’nin yanındaki simgesine dokunun. Unutmak.