Skip to content

Google Pikselinizin Güç Düğmesi Bozuk Olduğunda Nasıl Onarılır

1 de Ekim de 2022

Bu makale, akıllı telefonunuzun güç düğmesini düzeltmek için bir dizi kanıtlanmış çözümde ve düğme çalışmadığında Android cihazınızı nasıl açıp kapatacağınız konusunda size yol gösterecektir.

Google Pixel Güç Düğmem Neden Bozuk?

Google Pixels’deki fiziksel güç düğmesi, mobil cihaz yere düştüğünde veya sert bir yüzeye çarptığında kırılabilir. Güç düğmesi, uygulamaların veya güncel olmayan bir işletim sisteminin neden olduğu yazılım hataları veya çakışmaları nedeniyle yazılım düzeyinde düzgün çalışmayı durdurabilir. Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler, Google Pixel güç düğmelerinin yanıt vermemesine veya gerektiği gibi çalışmasına da neden olabilir.

Bozuk Bir Güç Düğmesi Düzeltilebilir mi?

Google Pixel akıllı telefondaki bozuk bir güç düğmesini düzeltmenin birçok yolu vardır. İşte en kolay ve en hızlıdan daha karmaşık ve zaman alıcıya doğru sıralanan en iyi çözümler.

 1. Daha güçlü bir güç düğmesine basmayı deneyin. Google Pixel’deki güç düğmesi, önceki akıllı telefonunuzdaki güç düğmesinden daha fazla baskı gerektirebilir.

 2. Bir kürdan veya iğne kullanın. Fiziksel düğme düşmüş veya çatlamışsa, güç düğmesine basılmasını simüle etmek için bir kürdan kullanmayı deneyin.

 3. Google Pixel’inizi bir güç kaynağına bağlayın. Akıllı telefonunuzun güç düğmesinin düzgün çalışıyor olması ve pilin bitmiş veya hasar görmüş olması mümkündür.

 4. Google Pixel’inizin güç düğmesi konumunu iki kez kontrol edin. Yanlış düğmeye basıyor olabilirsiniz.

 5. Google Pikselinizi temizleyin. Bazı kirler, güç düğmesinin düzgün çalışmasını engelliyor olabilir.

 6. Android güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Pixel’in güç düğmesi sorunu bir yazılım hatasından kaynaklanıyorsa sistem güncellemesini kontrol etmek sorunu çözebilir.

 7. Son yüklenen uygulamaları kaldırın. Yeni bir uygulama yükledikten sonra Google Pixel güç düğmesi çalışmayı durdurduysa uygulamayı kaldırın, akıllı telefonunuzu yeniden başlatın ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.

 8. Mobil servis sağlayıcınızı ziyaret edin. Destek personeli, Google Pixel güç düğmesi sorununuzu mağazada çözebilir veya potansiyel olarak size yeni bir telefon verebilir.

 9. Google Pixel’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın. Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramadıysa fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemeye değer.

 10. Google Pixel telefonunuz için resmi çevrimiçi destek isteyin. Garantiniz hâlâ geçerliyse, bozulan akıllı telefonunuzu Google’dan veya sağlayıcınızdan değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.

 11. Daha yeni bir Google Pixel modeline yükseltin. Mevcut telefonunuz bir süredir sizdeyse, aslında ücretsiz olarak daha yeni bir modele yükseltebilirsiniz. Hücresel servis sağlayıcınız, seçeneklerinizin neler olduğunu size söyleyebilmelidir.

Bozuk Güç Düğmesiyle Google Piksellerini Nasıl Açarım?

Güç düğmesi bozulduğunda Google Pixel’i açıp kapatmanın en kolay yolu, akıllı telefonun ekranına güç düğmesi simgesi ekleyen bir uygulama yüklemektir. Always Visible Power Button, ekrana bir güç düğmesi ekleyebilen ücretsiz bir Android uygulamasıdır (ancak, ekstra güç düğmesi kontrolleri eklemek için özelleştirilebilen Her Yerde Geri Düğmesi gibi çok sayıda başka vardır). Bir yazılım güç düğmesinin önemli bir sınırlaması vardır: Bunu yalnızca telefonunuzun ekranını açıp kapatmak veya sistemi yeniden başlatmak için kullanabilirsiniz. Gücü kapalıysa Pixel’inizi açmak için bu tür uygulamaları kullanamazsınız.

Google Piksellerini Açmaya Nasıl Zorlarım?

Google Pixel akıllı telefonunuz tamamen ölü görünüyorsa ve güç düğmesiyle açamıyorsanız, bir USB kablosuyla bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza bağlayarak onu açmaya zorlayabilirsiniz. Bunu yaparken bilgisayarınızın açık olduğundan emin olun ve pili boşaldığında Google Pixel’inize şarj olması için yeterli zaman verin. Ayrıca Google Pixel’inizi her gün belirli bir saatte açılmaya zorlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar > Gelişmiş > Programlı Güç Açma/Kapama ve tercih ettiğiniz zamanı seçin.

SSS

 • Güç düğmesi olmadan bir Google Pixel’i nasıl yeniden başlatırım?

  Bir Google Pixel cihazını güç düğmesi olmadan yeniden başlatmak için bir seçenek, kurtarma modu olarak da bilinen önyükleme menüsünü kullanmaktır. Birçok model için uzun basarak kurtarma modu ekranına ulaşabilirsiniz. Ana Sayfa + Sesi aç + Sesi kıs. Kurtarma ekranına geldiğinizde, gezinmek ve seçmek için ses düğmelerini kullanın. Sistemi şimdi yeniden başlat.

 • Google düğmesini bir Pixel’deki ana ekrandan nasıl kaldırırsınız?

  Google Asistan Ana Sayfası düğmesini kaldırmak için Ayarlargit Ek ayarlarve seçin Düğme ve hareket kısayolları. Seçme Google Asistan’ı Başlatın ve dokunun Hiçbiri ana ekrandan kaldırmak için Asistan’ı başka bir düğmeye veya harekete de atayabilirsiniz.

 • Bir düğmeyle Pixel’de bir aramayı nasıl yanıtlarsınız?

  Pixel’de bir aramayı bir düğmeyle cevaplayamazsınız, ancak Ses düğmesiyle bir Google Pixel’de gelen bir aramayı sessize alabilirsiniz. Bir arama geldiğinde, ses düğmesinin üst veya alt kısmına basın. Arama sessize alınır ve sesli mesaja devam edilebilir.