Skip to content

Google Pixel 5a Fiyatı, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler, Söylentiler ve Haberler

20 de Nisan de 2021

Pixel 4a sadece bir ay önce gelmiş olsa da, Google’ın en yeni telefonu kısa bir süre sonra onu takip etti. Pixel 5, 5G ağlarda çalışır, Pixel 4’ten daha küçük bir çerçeveye sahiptir ve Android 11 önceden yüklenmiş olarak gelir. Şimdi, Pixel 5a’nın 2021’de gelmesi planlanıyor.

Pixel 5a Ne Zaman Çıkacak?

Telefon üreticileri, serilerindeki küçük yinelemelerle bizi şaşırtma alışkanlığı içindedir. Bu, Google Pixel için geçerliydi ve Pixel 5 serisinde de olacak gibi görünüyor. Peki Pixel 5a nedir? Steve H.McFly’e göre, Pixel 5’in neredeyse ikizi olan Pixel 4a 5G’ye tam olarak benzeyecek. Diğer bir deyişle, Pixel 5 ve 5a’yı sadece dışarıdan bakarak ayırt etmek zor olabilir. Pixel 4a 5G ile aynı 6,2 “ekran, çift lensli kamera ve delikli selfie kamerasıyla gelmesi bekleniyor. Sağduyu hakimse, 5a sadece önceki bir telefonun kopyası olmayacak; olacak bir şeyveya onu ayıran birden fazla şey. Ancak emin olmak için daha fazla ayrıntı beklememiz gerekecek. Yan not: Google yakında Pixel 6’yı da yayınlayacak.

Lifewire’ın Çıkış Tarihi Tahmini

Tedarik zinciri sorunları nedeniyle, telefonun sınırlı bir sürümü olacak, ancak Google’a göre bu yıl ABD ve Japonya’da geçen yılki a serisi telefonla aynı zaman çizelgesinde satışa sunulacak. 4a eylül ayında duyurulduğu için 5a’nın bu yıl aynı ay içinde teyit edileceğini düşünüyoruz.

Pixel 5a Ön Siparişleri

Pixel 5a ön siparişleri, bunlarla ilgili resmi duyuru Google’dan ulaştığında kullanıma sunulacak. Pixel 5 ve 4a 5G şu anda Google’ın çevrimiçi mağazasında ve Verizon ve T-Mobile gibi çeşitli perakendecilerde mevcuttur. Telefonlar Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Fransa, Almanya, Japonya, Tayvan ve Avustralya’da mevcuttur.

Pixel 5a Fiyat

Pixel 5a fiyatı varsayım için yükseldi. 4a için fiyatlandırma herhangi bir yol göstericiyse, 5a muhtemelen 400 $ ‘ın altındaki seviyeden başlayacaktır. Pixel 5 699 dolardan başlıyor. Karşılaştırma için, Pixel 5’in lansmanında Pixel 4 799 dolar ve Pixel 4a 349 dolardı.

Pixel 5a ile İlgili En Son Haberler

Lifewire’dan daha fazla akıllı telefon haberi alabilirsiniz. İşte bir sonraki Google Pixel ile ilgili söylentiler ve diğer hikayeler:

Pixel 5a Tasarımı

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Pixel 5a’nın esasen Pixel 4a ve Pixel 5 ile aynı göründüğü söyleniyor. Sol üstte aynı delikli kamera ve arkadaki kare kamera modülü ile bu telefonu ayırt etmek muhtemelen zor olacak. son birkaç yinelemeden. Parmak izi okuyuculu diğer telefonlar gibi, 5a muhtemelen onu kameranın hemen altına ve ortasına yerleştirecektir. Voice’tan Steve Hemmerstoffer, Şubat ayında telefonun spekülatif fotoğraflarını yayınladı:

OnLeaks / Voice.com

Pixel 5a ve Pixel 4a

Google’ın% 100 önceki bir telefonu taklit eden bir telefon geliştirmesi anlamsız olurdu. Bu nedenle, kulağa benzer gelseler de, Pixel 5a ve Pixel 4a arasında bazı farklılıklar bekliyoruz. Bununla birlikte, Pixel 5’e oldukça benzer olmasını bekliyoruz. Pixel 5, Face Unlock’u kaybetti ve Pixel 4’ün uçtan uca ekranı nedeniyle sahip olduğu hareket algılama teknolojisi. Bu sensörler, Pixel 5’te eksik olan üst çerçeveye yerleştirilmiştir. Bunun 5a’da farklı olmasını beklemiyoruz. Pixel 4a 5G, 5G’yi desteklerken, Pixel 4 ve 4a desteklemez. Aynı kurulum muhtemelen 5a ile de mevcut olacak: bir sürüm Pixel 5a (5G) olarak adlandırılacak ve bir diğeri yeni nesil kablosuz donanım için desteği bırakacak ve sadece 4G ağlarla çalışacak. Beklediğimiz diğer bazı iyileştirmeler arasında, daha uzun süreli şarj için daha büyük bir pil ve biraz daha fazla RAM (Pixel 5 gibi 8 GB’a kadar yükseltildi) yer alıyor. Depolama kapasitesi muhtemelen Pixel 4a gibi 128 GB’ta kalacak.

Pixel 5a Özellikleri ve Donanım

Aşağıda, beklenen Pixel 5a özellikleri ve donanım ayrıntıları verilmiştir. Elbette, sızıntılar çıkış tarihine yaklaştıkça bu tabloyu güncelleyeceğiz.

Pixel 5a Özellikleri
Görüntüle FHD + OLED / 6,2 inç
Pil ve Şarj Etme 4,080mAh / 18W hızlı şarj / Kablosuz şarj
İşlemci Qualcomm Snapdragon 765G
Bellek ve Depolama 8 GB RAM / 128 GB
Kamera 12 MP / 16 MP
Sensörler Yakınlık / İvme Ölçer / Parmak İzi (arkaya monte) / Jirometre / Pusula / Barometre
Düğmeler ve Bağlantı Noktaları USB Type-C 3.1 / Güç düğmesi / Ses kontrolleri
SIM’ler Tek Nano SIM ve / veya eSIM
Ses Stereo hoparlörler / Üç mikrofon
Kablosuz Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac çift bantlı / Wi-Fi Direct / DLNA / Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD
GSM / HSPA / LTE / 5G
Renkler Sadece Siyah, Sorta Adaçayı
işletim sistemi Android 11

Lifewire’dan daha fazlası

 • Apple iPhone 12 Max Pro'nun yanında Google Pixel 5

  Neden iPhone’dan Piksele Neredeyse Geçtim

 • Apple Watch çizimi

  Apple Watch Series 7: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • Pixel xe'nin telefon ve bağlantı tercihleri ​​ekranlarıyla ilgili ekran görüntüleri

  Google Pixel 6 (Pixel XE): Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • Google Pixel 5 "sorta adaçayı" renginde önden ve arkadan görünüm.

  Google Telefonlar: Piksel Çizgisine Bir Bakış

 • Bir Google Pixel 4a akıllı telefonun açılışı.

  Bir Sonraki Pikselinizde Neden Google Silikon Olabilir?

 • 2021 iPad mini'nin görselleri

  2021 iPad mini: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler ve Söylentiler

 • Samsung Galaxy Note 21 Ultra yorumlar

  Samsung Galaxy Note 21: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • M1 MacBook Air.

  Yeni MacBook Air: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • Yeni 12.9 inç 2021 iPad Pro'nun görünümleri

  Yeni iPad Pro: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler ve Söylentiler

 • Düğmelerin veya bağlantı noktalarının olmadığını gösteren Apple iPhone patenti

  iPhone 13: Çıkış Tarihi, Özellikler, Fiyat, Haberler ve Söylentiler

 • Otel lobisinde akıllı telefon kullanarak iş kadını

  En İyi 9 Google Fi Telefonu

 • Microsoft Surface Pro 8'in sızdırılmış görüntüsü

  Surface Pro 8: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • Fitbit Charge 4 siyah cihaz

  Yeni Fitbit Ücreti 5: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • Google Pixel 4a

  Google Pixel 4a İncelemesi

 • OnePlus Nord N10 5G

  OnePlus Nord N10 5G İnceleme

 • Akıllı telefon kullanan güneş gözlüğü olan kadın

  En İyi 9 Google Telefonu

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bu bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler global olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)