Skip to content

Google, Pixel 6 Fiyatını ve Çıkış Tarihini Açıkladı

26 de Mart de 2023

Google nihayet Salı günü Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun yanı sıra yaklaşan cihazların çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili ayrıntıları açıkladı. Google ayrıca, telefonun ana özelliklerini ve donanımını bozarak her cihazın tasarımını tam olarak ortaya çıkardı.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, 28 Ekim’den itibaren büyük ABD operatörlerinde satışa sunulacak ve yeni akıllı telefonlar için ön siparişler Salı günü açılacak. Pixel 6, 599 dolardan, Pixel 6 Pro ise 899 dolardan başlayacak. Her iki yeni cihaz da benzer bir tasarıma sahip ve şirketin Google yapımı ilk çip üzerinde sistem (SoC) olan Google Tensor’u kullanacak. Çip, daha iyi çeviri, özelleştirme ve güvenlik içerecek şekilde Google’ın yapay zeka (AI) sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmıştır. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, şirketin yeni Material You özelleştirme sistemine sahip Android 12 ile birlikte gönderilecek. Bu yeni sistem, kullanıcıların cihazlarını Android işletim sisteminin önceki sürümlerinden daha fazla kişiselleştirmelerine olanak tanır ve telefonunuzu “benzersiz bir şekilde size ait” yapmak için Google Tensor ile el ele çalışır.

Google Pixel 6 yüzeyde aşağı bakıyor

Donanıma gelince, Google ayrıca yeni Pixel telefonlardaki kamerayı da güncelliyor. Hem Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro’nun arkasında 1/1,3 inç sensör bulunur. Google, yeni sensörün artık Pixel 5’teki birincil kameraya kıyasla %150’ye kadar daha fazla ışık yakalayacağını söylüyor. Her iki telefon da daha büyük sensörlere sahip yeni bir ultra geniş lens içerecek. Pixel 6 Pro’da bir telefoto lens, Pixel’in Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma özelliğiyle 4 kata kadar optik yakınlaştırmaya ve 20 kata kadar yakınlaştırmaya izin verir. Her iki cihaz da, Snapchat için hızlı bir şekilde fotoğraf ve video çekmenizi sağlayan yeni bir seçenek olan Hızlı Dokunarak Yakalama özelliğine sahip olacak. Buna ek olarak Google, Pixel alıcılarının yeni telefonu ve diğer özelliklere aylık bir ücret karşılığında erişmesini sağlayacak Pixel Pass adlı yeni bir abonelik hizmetini başlatıyor. Aboneler, iki yıl sonra telefonlarını yükseltme seçeneğine sahip olacak.