Skip to content

Google Pixel Buds A-Serisi: Fiyat, Haberler, Çıkış Tarihi ve Özellikler

13 de Mayıs de 2023

Google’ın ilk kablosuz kulaklıkları 2020’de piyasaya sürüldü ve yükseltilmiş, daha ucuz bir çift Haziran 2021’de geldi. Pixel Buds A-Serisi, kulaklıkların eski sürümlerinde görülen kesme sorunlarını giderir. Üç renkte mevcutturlar.

Pixel Buds A-Serisi Çıkış Tarihi

Google, 3 Haziran 2021’de Pixel Buds A-Serisi’ni tanıttı. Yeni Pixel Buds çiftinin haberi ilk olarak Mart 2021’de 9To5Google tarafından geldi. Kısa bir süre sonra, Google yanlışlıkla kulaklıkların bir görüntüsünü bir e-postada sızdırdı ve birkaç ay sonra kulaklıklar hakkında tweet attı.

Google Pixel Buds A-Serisi Fiyatı

99 Dolar’lık A Serisi Piksel Tomurcukları, önceki 179 Dolar’lık çifte göre daha ucuz bir alternatif. 3 Haziran 2021’de duyuruldukları gün ABD ve Kanada’da ön siparişe açıldılar. Bunları Google Store’dan Kömür, Berrak Beyaz veya Koyu Zeytin renklerinde sipariş edebilirsiniz.

Google Pixel Buds A-Serisi Özellikleri

Bu tomurcuklar ve önceki nesiller arasındaki önemli bir değişiklik, bunların aynı bağlantı sorunlarına sahip olmamasıdır. Orijinal Pixel Buds’ın telefonunuzla yalnızca bir kulaklık aracılığıyla bağlantı kurduğu ve ardından sinyali diğer kulaklığa ilettiği yerde, bu çift her ikisini de telefonunuza bağlar. İşte diğer bazı dikkat çekici özellikler:

 • Aramaları yanıtlamak, müzik çalmak ve duraklatmak ve parçaları atlamak için dokunabilmeniz için dokunmatik kontroller.
 • Uyarlanabilir Ses, çevrenize göre sesi artırır/azaltır.
 • IPX4 su koruma derecesi sayesinde yağmur veya terin onları mahvetmesinden endişe etmenize gerek kalmaz.
 • Asistan özellikli bir Android 6.0+ cihazınız ve internet bağlantınız varsa, Google Çeviri’ye (gerçek zamanlı çeviriler dahil) ve Google Asistan’a sesli komutlarla erişilebilir.
 • Hüzmeleme mikrofonları sesinize odaklanır ve dış gürültüyü azaltır.
 • Cihazımı Bul, yakındalarsa Pixel Buds’ınızın çaldığını duymanıza veya bilinen son konumlarını bir harita üzerinde görüntülemenize olanak tanır.

Pixel Buds A-Serisi Özellikleri ve Donanımı

Pixel Buds A-Serisi Özellikleri
Kulaklık Boyutu: 0,81 x 1,15 x 0,69 inç 0,18 ons
Bağlantı: Bluetooth 5.0
Ses: 12 mm dinamik hoparlör sürücüsü Pasif gürültü azaltma Kulak içi basıncı azaltmak için geniş havalandırma
Ses: Çift hüzmeleme mikrofonları
Pil: 5 saat; 2,5 saat konuşma süresi Şarj kutusuyla birlikte: 24 saat; 12 saat konuşma süresi 15 dakika şarjla 3 saat veya 1,5 saat konuşma süresi
Doluyor: USB-C
sensörler: Kapasitif dokunmatik sensörler Tek IR yakınlık sensörleri Hareket algılamalı ivmeölçer
Renkler: Kömür, Açık Beyaz, Koyu Zeytin
Gereklilikler: Herhangi bir Bluetooth 4.0 cihazı; Daha fazla özellik için Android 6.0+

Pixel Buds A-Serisi Hakkında En Son Haberler

Lifewire’dan daha fazla akıllı saat/giyilebilir cihaz haberi alabilirsiniz. İşte bu Piksel Tomurcukları hakkında bazı erken söylentiler ve diğer hikayeler:

SSS

 • Pixel Buds A Serisini nasıl eşleştirirsiniz?

  Bir Pixel telefon veya Android 6.0+ çalıştıran bir telefon kullanıyorsanız, onu Pixel A-Serisi kulaklıklarla hızlı bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Kulaklıklar hala içerideyken şarj kutusunu açın, ardından beyaz durum ışığı yanıp sönmeye başlayana kadar arkadaki eşleştirme düğmesine basın ve basılı tutun. Telefonunuzda açılan bir bildirim, kurulum işleminin geri kalanında size yol gösterir. Diğer herkes yukarıdaki adımları kullanarak tomurcukları manuel olarak eşleştirebilir, ancak bir bildirim almazlar. Bluetooth ayarlarına gitmeleri ve öğesine dokunmaları gerekir. Yeni cihaz eşle Kurulumu bitirmek için

 • Pixel Buds A Serisini nereden satın alabilirsiniz?

  Bunları doğrudan Google Store’dan sipariş edebilir veya Best Buy ve Walmart gibi üçüncü taraf satıcılardan satın alabilirsiniz.

 • Pixel Buds A Serisini nasıl takıyorsunuz?

  Doğru oturması için, kulaklığı nazikçe kulağınıza sokun ve yerinde kalana ve rahat hissedene kadar ileri geri döndürün. Dengeleyici ark, kulağınızın içine sokulmalı, dışarı çıkmamalıdır. Daha iyi bir oturmaya ihtiyacınız varsa, kulak uçlarını daha büyük veya daha küçük boyutlu olanlarla da değiştirebilirsiniz.