Skip to content

Google Play Müzik’i YouTube Müzik’e Aktardığınızdan Emin Olun

28 de Nisan de 2021

Google Play Müzik kullanımdan kaldırılıyor; Tüm oynatma listelerinizi ve müzik dinleme verilerinizi artık eski hizmetin sona ermesinden önce YouTube Music’e aktarmanız gerekir.

Google
Çok uzun Google Play Müzik, YouTube Music’e hoş geldiniz. Birincisinin yavaş ölümü bir süredir devam ediyor, ancak tabuttaki son çivi, tüm müziklerinizin, çalma listelerinizin, podcast içeriğinizin ve şarkı beğenilerinizin Google Play Müzik’ten YouTube Müzik’e kolayca aktarılmasının resmi duyurusu.

Büyük resim: YouTube Music birkaç yıl önce başladı ve başından beri Google Play’in yerini alacak şekilde konumlandırıldı. Şimdi, her ikisi de Alphabet / Google’a ait olmalarına rağmen, bir hizmetten diğerine son geçişi görüyoruz.

Nasıl transfer edilir: Google, Play’den YouTube’a geçişi oldukça basit hale getirdi. Tek yapmanız gereken, iOS veya Android için YouTube Müzik uygulamasını indirmek, Aktar düğmesine ve tüm “yüklemeleriniz, satın almalarınız, eklenen şarkı ve albümleriniz, kişisel ve abone olunan oynatma listeleriniz, beğenileriniz ve beğenmemeleriniz, seçilmiş istasyonlar ve kişisel zevk tercihlerinize dokunmaktır. Google Play’deki “yeni uygulamaya eklenecektir. Aktarım tamamlandığında bir e-posta alacaksınız. Taşınan tüm müzikler YouTube Müzik Kitaplığı sekmesinde yer alacaktır.

Ne kadar ve ne kadar? Görünüşe göre Google Play Müzik yıl sonuna kadar işlevsel kalacak, ancak içeriklerinizi aktarmak çok kolay olduğu için şimdi halletmeniz de mümkün. Ücretlendirme, reklam destekli ücretsiz bir katman ve aylık 9,99 ABD doları ücretli üyelikle aynı kalacak. Size tüm YouTube genelinde reklamsız, arka planda dinleme ve çevrimdışı oynatma sağlayan, ayda 11,99 ABD doları tutarında bir Premium katman var. Google Play Müzik Sınırsız üyeyseniz, otomatik olarak bu katmanda yer alırsınız.

Via: Ars Technica

Müzik Akışı Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin