Skip to content

Google Play’de Uygulama Bulma

25 de Nisan de 2021

Daha fazla geliştirici, uygulamalarını Google Play’e gönderdikçe, seçenekleri sıralamak zor olabilir. Android mağazası, özellikle birkaç basit kısayolu öğrendikten sonra, uygulamasını tarayıcı dostu hale getirmede uzun bir yol kat etti. Google Play’de yeniyseniz veya aradığınızı bulmakta güçlük çekiyorsanız, vitrininden alışveriş yapmaktan hoşlanmadığınız sürece, bu ipuçları sizi Android mağazasına hızlı bir şekilde girip çıkarmalıdır. Aşağıdaki bilgiler Samsung, Google, Huawei ve Xiaomi dahil tüm Android cihazlar için geçerlidir.

Arama Aracını Kullanın

Kontrol etmek istediğiniz harika bir uygulama duyduysanız, Arama uygulamanın adını girmek için Play Store ekranının üst kısmındaki aracına dokunun. Tam adı hatırlayamıyorsanız, hatırlayabildiğiniz kadarını veya uygulamanın ne yaptığını açıklayan bazı terimler girin.

Cardio Trainer’ın harika bir koşu uygulaması olduğunu duyduğunuzu ve onu yüklemeye karar verdiğinizi varsayalım. Ancak, etrafına geldiğinizde, adını hatırlayamazsınız. Bu durumda yazın kardiyo, Fitnessveya koşma Arama kriterlerinizle eşleşen uygulamaların bir listesini görüntülemek için. Ne kadar çok uygulama adı girerseniz, tam olarak uygulamayı bulma olasılığınız o kadar yüksek olur. Arama aracı, kriterlerinizle yakından eşleşen sonuçlar sağlayacak kadar akıllı ve güçlüdür. Spotify gibi popüler bir uygulama arıyorsanız, Play Store, benzer bir şey yazmaya başladığınız anda önce onu, hatta logosunu görüntülemesini önerir. Bu şekilde, popüler uygulamaları bulmak çok daha hızlıdır. Ayrıca, aklınızda belirli bir uygulama olmasa bile, gerçekleştirecek bir uygulama aradığınız belirli bir görevi veya işlevi arayabilirsiniz. Yukarıdaki resimdeki örnekte, bir arama bilet satın al çevrimiçi olarak çeşitli etkinliklere bilet satın almanıza izin veren bir dizi uygulama döndürdü.

Kategori Aramaları

Google Play’deki her uygulamaya belirli bir kategori atanır. Oynamak için yeni bir oyun arıyorsanız Oyunlar kategorisini seçin, ardından kategoriye uyan tüm uygulamalar arasında gezinin. Her uygulama adına, uygulama geliştiricisine ve toplam müşteri puanına göre listelenir. Uygulamalar kategorilere ayrılmış satırlarda listelenmiştir. Ortak bulacağınız şeyler: Önerilen, En Çok Oy Alan, En çok ödenen, ve Ücretsiz En Popüler. Kategoriye bağlı olarak, listeleri sıralamanın ve kategorilere ayırmanın daha fazla yolunu göreceksiniz.

Google Play Store kategorileri

Daha kesin bir döküm istiyorsanız, Kategoriler kategori içindeki bölüm. Altında Oyunlar, aramanızı daraltabilecek ve bulmayı beklemediğiniz bir şey bulabilecek her türden oyun bulacaksınız. İlginç görünen bir uygulama bulduğunuzda, uygulamanın kısa bir açıklamasını okumak, ekran görüntülerine bakmak ve müşteri yorumlarını okumak için onu seçin. Ana kaynağınız olarak müşteri puanlarına güveniyorsanız, bol miktarda inceleme okuduğunuzdan emin olun. Birçok kişi harika yorumlar yazıyor ancak uygulamaya yalnızca bir yıldız veriyor. Diğerleri, uygulamanın geliştiricinin uygulamanın yapacağını asla söylemediği bir şeyi yapmasını bekledikleri için düşük puanlar veriyor.

Ana Ekrandaki Uygulamalar

Google Play’i ilk başlattığınızda, ana ekrana ulaşacaksınız. Bu ekran, diğer cihazlara yakın zamanda yüklediğiniz uygulamalar ve beğendiğiniz bir kategorideki yeni uygulamalar gibi alakalı içeriği gösteren satırlara bölünmüştür. İndirmeye değer bir şey bulabileceğiniz için öne çıkan listelerde gezinmeye devam edebilirsiniz.

Google Play Store ana ekranı

Ana ekran ayrıca uygulamaları bulmanın birkaç başka yolunu da sunar. Bir göz atmak için üstteki menüyü kullanın. Üst Sıralar. Bunlar en büyük veya en yeni ücretsiz ve ücretli uygulamalardır. Bu uygulamalar ve oyunlar en çok dikkat çekiyor. Ayrıca, Play Store’un editörlerine de erteleyebilirsiniz. Editörün Seçimi Bölüm. Bunlar, uygulamaları profesyonel olarak inceleyen kişilerdir ve genellikle ne arayacaklarını bilirler. Sayfa, aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için genel uygulama kategorilerine ayrılmıştır.

Forumlar ve Sosyal Medya Siteleri

Kesin olan bir şey var, insanlar paylaşmayı seviyor. Android forumlarını ziyaret ederseniz, benzersiz veya popüler oyunlar ve uygulamalar hakkında, genellikle Google Play mağazasındaki uygulamalara bağlantılar içeren tartışmalar bulacaksınız. Herhangi bir uygulaması olmayan bir Android akıllı telefon, herhangi bir programı olmayan bir bilgisayar gibidir. Mevcut tüm seçenekler ilk başta çok zor olsa da, piyasada gezinmek için biraz zaman harcamak sizi hızlı bir şekilde alıştıracaktır. Çok geçmeden arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınız uygulama tavsiyesi için size gelecek.