Skip to content

Google Play’i Kindle Fire’a Yükleme

13 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Kindle Fire İşletim Sistemini şuradan belirleyin: Ayarlar > Cihaz seçenekleri > Sistem güncellemeleri.
 • Dört indirin APK dosyaları Kindle’ınıza.
 • Dokümanlar app. Git Yerel depolama > İndirilenler APK’ları yüklemek için. Simgesine dokunun. Google Oyun uygulama simgesi.

Bu makale, Google Play’in Kindle Fire’a nasıl yükleneceğini açıklamaktadır. Tabletinizde Fire OS 5.3.1.1 veya sonraki bir sürüm varsa, Google Play’i Kindle’ınızı köklendirmeden yükleyebilirsiniz. Sadece bazı APK dosyalarını indirip yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca, Google Play’i yüklemek için eski bir Kindle’ın nasıl kökleneceği hakkında bilgi de sağlanır.

Google Play’i Kindle Fire’a Yükleme

Hangi Fire OS sürümünü çalıştırdığınızı görmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Cihaz seçenekleri > Sistem güncellemeleri. Ardından: Amazon mağazasının dışına uygulama yüklemek, cihazınızı virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakabilir. Başlamadan önce Malwarebytes Anti-Malware gibi bir güvenlik uygulamasını indirmeyi düşünün.

 1. Fire tabletinizde şu adrese gidin: Ayarlar > Güvenlik. Dokunmak Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar etkinleştirmek için.

  Kindle Fire'da Güvenlik ve Gizlilik ayarları

 2. Kindle’ınızdaki web tarayıcısını açın ve aşağıdaki dosyaları tabletinize indirin:

  • Google Hesap Yöneticisi APK
  • Google Services Framework APK
  • Google Play Hizmetleri APK11.5.0.9 (230); 2017 Fire HD 8’iniz varsa bunun yerine Google Play Hizmetleri APK11.5.0.9 (240) sürümünü indirin.
  • Google Play Store APK
 3. Her sayfada aşağı kaydırın veöğesine dokunun. APK indir. Bir güvenlik uyarısı açılırsa, simgesine dokunun. TAMAM MI İndirmeyi başlatmak için.

  APK'yi indirmek için güvenlik uyarısı.

 4. Dört gerekli dosyayı aldıktan sonra, tarayıcıyı kapatın ve Dokümanlar Ana ekranda uygulama.

 5. Git Yerel depolama > İndirilenler.

 6. Aşağıdaki sırayla yüklemek için APK dosyalarına dokunun:

  1. Google Hesap Yöneticisi APK
  2. Google Services Framework APK
  3. Google Play Hizmetleri APK
  4. Google Play Store APK

  Google Play’in doğru şekilde yüklenmesi için APK dosyalarını belirtilen sırada yüklemelisiniz.

 7. Simgesine dokunun. Google Oyun Google Play mağazasını açmak için ana ekranınızdaki uygulama simgesine dokunun.

Kindle Fire'da Google Play'i kullanan kişi

Nusha Ashjaee / Cankurtaran

Google Play’i Başlatma

Google Play’i ilk kez başlattığınızda, Google hesabınızla oturum açmanız istenir. Uygulama düzgün çalışmadan önce güncellemelerin yüklenmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir ve bazı uygulamalar daha fazla güncelleme gerektirebilir. Sonunda, normal bir Android cihazda yaptığınız gibi uygulamaları arayabilmeniz ve indirebilmeniz gerekir.

Google Play’i Eski Bir Kindle Ateşine Yükleme

Daha eski bir Amazon tabletiniz varsa veya yukarıdaki adımlar sizin için işe yaramazsa, Google Play’i yüklemeden önce cihazınızı köklendirmeniz gerekir. Bunu yapmak için bir Windows PC’ye ve tabletinizle verilene benzer bir USB kablosuna ihtiyacınız vardır. Fire OS, Android işletim sisteminin değiştirilmiş bir sürümü olduğundan, Fire tableti köklendirme adımları temelde bir Android cihazını köklendirmekle aynıdır. Fire tabletinizin köklenmesi garantiyi geçersiz kılar. Mobil cihazınızı köklendirmenin artılarını ve eksilerini dikkatlice değerlendirin.

 1. Kindle Fire’ınızda şuraya gidin: Ayarlar > Cihaz seçenekleri.

 2. Simgesine dokunun. Seri numarası alana kadar tekrar tekrar tarla Geliştirici Seçenekleri hemen altında görünür.

 3. Dokunmak Geliştirici Seçenekleri.

 4. Dokunmak ADB’yi etkinleştirin. Açılır ekranda şunu seçin: etkinleştirme Android Hata Ayıklama Köprüsü’nü (ADB) etkinleştirmek için. Bir güvenlik uyarısı alabilirsiniz; devam etmek için görmezden gelin.

  ADB'yi Etkinleştir'i gösteren Geliştirici Seçenekleri

 5. Kindle Fire’ınızı bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınız aygıtınızı algılamalı ve ihtiyaç duyduğu sürücüleri indirmelidir. Bilgisayarınız Kindle Fire’ınızı otomatik olarak algılamazsa, Kindle Fire geliştiriciler belgelerinde belirtilen adımları izleyerek USB sürücülerini ve Android Hata Ayıklama Köprüsü’nü manuel olarak yükleyin.

 6. Dokunmak TAMAM MI USB hata ayıklamasına izin vermek için. Bu seçenek otomatik olarak açılmazsa, devam etmeden önce uygun sürücüleri manuel olarak yüklemeniz gerekir.

  USB hata ayıklamasına izin vermek için onay ekranı

 7. Bilgisayarınızın tarayıcısını açın ve Google Play için yükleyici uygulamasını indirin:

  • Tabletiniz Fire OS 5.3.0 veya daha eski bir sürümü çalıştırıyorsa Amazon-Fire-5th-Gen-SuperTool-old.zip’i indirin.
  • Tabletiniz Fire OS 5.3.1 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa Amazon-Fire-5th-Gen-Install-Play-Store.zip’i indirin.
 8. .Zip dosyasını çıkarın ve çift tıklayın 1-Install-Play-Store.bat açmak için.

 9. Tür 2 ve basın Giriş Aracın Google Play Store’u Kindle Fire’ınıza yüklemesini sağlamak için. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. İşlem tamamlandığında pencerede bir mesaj göreceksiniz.

  Google Play'i Kindle Fire'ınıza yüklemek için girilen 2 numara.

 10. Tabletinizi kapatıp açarak yeniden başlatın. Başarılı olursa, Play Store ve Google Ayarları kısayolları ana ekranınızda olmalıdır.