Skip to content

Google Sesli Arama ile Uluslararası Aramalar Nasıl Alınır?

23 de Nisan de 2021

Google artık ucuz ve ücretsiz olarak uluslararası aramalar yapma ve alma imkanı sunuyor. Benzer hizmetler sunarak Skype’ın rakibi konumunda olan Google Arama, kişilerin bilgisayardan bilgisayara ücretsiz aramalar ve ucuz aramalar (bazı yerler için dakika başına 2 sent kadar düşük) yapmalarına ve cep telefonlarından ve sabit telefonlardan yapmalarına olanak tanır. Dakikada iki sent piyasadaki en ucuz değil, ancak en ucuzları arasında ve kesinlikle Skype’tan daha ucuz. Ne Seviyoruz

  • Gmail kullanıcıları arasında PC’den PC’ye ücretsiz görüşmeler.
  • ABD ve Kanada’da ücretsiz PC-telefon ve telefon-PC görüşmeleri.
  • Ucuz uluslararası aramalar.
  • İyi ses kalitesi.
  • Google Voice hizmetleri dahil olmak üzere Gmail ve diğer hizmetlerle entegrasyon.

Neleri Sevmiyoruz

  • Çağrılara herkes için izin verilirken, tam yetenekler yalnızca ABD’deki insanlar içindir
  • Gmail ve Google Voice gereklidir.

Google Voice, Skype’ta Nasıl Yığınlanır?

Gmail araması, Skype için bir tehdit olarak kabul edilir. Skype’tan daha küçük bir abone tabanına sahip olmasına ve o kadar popüler olmamasına rağmen, bir numaralı VoIP sağlayıcısına meydan okuma potansiyeline sahiptir. Birincisi, Skype’tan daha ucuza çağrı sunar, ardından Google Voice’un çağrı kaydı, sesli mesaj çeviri yazısı vb. Gibi cephanelik özelliklerini de beraberinde getirir. Ayrıca, e-posta ile birleştirilmiştir, bu da onu birleşik bir iletişim aracı olarak daha iyi hale getirir.

Google Voice’u kullanma

Google kullanıcıları, Gmail kullanıcıları arasında ve dünya çapındaki bilgisayarlardan ücretsiz görüşme yapabilmenin yanı sıra, sabit hatlara ve cep telefonlarına da arama yapabilirler, ancak ücretsiz olamaz. Bununla birlikte, ABD ve Kanada’daki telefonlara yapılan aramalar ücretsiz kalır. Google’ın aramaları, Fransa ve Arjantin gibi bazı yerler için 2 sent ile piyasadaki en ucuz aramalar arasında oldukça ucuz. Bu ücretler, ek bağlantı ücretleri talep eden Skype’tan çok daha ucuzdur. Bununla birlikte, Google’ın arama dakikaları, dakikada bir sentten daha ucuza arama sunan Nymgo gibi (örneğin) bazı oyunculardan daha pahalıdır. Hizmet içinde çağrı almak için bir Google Voice numarasına ihtiyacınız vardır. Giden arama yapmak için öyle değil. Bir Google Voice numarası olmadan, muhabiriniz arayan kimliğinde, bu hizmet için Google’ın varsayılan numarası olan 760-705-8888’i görecektir. Bir Google Voice numaranız varsa, onun yerine görünecektir. Servis için ayrı bir uygulama kurmaya gerek yoktur. Tarayıcınızda kurulacak ve kullanılacak bir Gmail eklentisi indirmeniz yeterlidir. Bir arama yapmak için, Gmail hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir; Yazılım telefonunu açmak ve arama yapmak için bir düğme sunulacak.