Skip to content

Google Stadia İki Ay Ücretsizdir

20 de Mayıs de 2021

Google, hepimiz eve dönerken herkese dokuz Stadia oyununu iki ay boyunca ücretsiz oynama şansı veriyor.

Google
Google, yeni oyun akışı hizmeti Stadia’ya iki aylık ücretsiz erişim veriyor. Bu seçenek, Google Stadia sitesinde önümüzdeki 48 saat içinde 14 ülkede kullanıma sunulacak.

Ne olsun: Google hesabınızla Stadia’ya erişebilir ve iki ay boyunca dokuz farklı oyuna ücretsiz erişiminiz olur. KAFES, Destiny 2: The Collection, ve Thumper. Herhangi bir uyumlu USB kontrol cihazını kullanarak akıllı telefonunuzdaki ücretsiz Stadia uygulamasında veya Chrome yüklü bir bilgisayarda oynayabilirsiniz. Stadia, bir Stadia abonesi olsanız da (ayda 10 dolar) kalsanız da, hizmetinin sunduğu herhangi bir oyunu oynamanıza ve satın aldığınız oyunları saklamanıza izin verir. Hizmet Kasım 2019’da yayına girdi ve Google bir süredir ücretsiz bir katman sözü verdi.

Peki ya bant genişliği: Google, oyunlarının varsayılan ekran çözünürlüğünü 4K’dan 1080p’ye düşürüyor, bu da internetteki bant genişliğindeki artışı yönetmeye yardımcı olacaktır. Stadia GM Phil Harrison yaptığı açıklamada, “Masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullananların büyük çoğunluğu oyun kalitesinde önemli bir düşüş fark etmeyecek, ancak veri kullanım seçeneklerinizi Stadia uygulamasında seçebilirsiniz” dedi.

Premium katman: 129 $ karşılığında size üç aylık erişim sağlayan Stadia Premiere Edition’ı, bir Stadia denetleyicisini ve HDTV’niz için bir Chromecast Ultimate’ı yine de etkinleştirebilirsiniz. Mevcut ücretli üyeler, Google’dan bir teşekkür olarak iki ay süreyle ücretlendirilmeyecektir.

Sonuç olarak: Stadia’ya atlamayı bekliyorsanız, şimdi tam zamanı olabilir. Yine de bir kontrol cihazına ve uyumlu bir cihaza ihtiyacınız olacak, bu yüzden dalmadan önce bunlara sahip olduğunuzdan emin olun.

Üzerinden: The Verge

Stadia Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin