Skip to content

Google Stadia’da Oyun Nasıl Oynanır?

16 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Stadia’nın sitesine gidin ve oturum açın. Aşağı kaydırın Kitaplığınız, bir oyunu tıklayın, ardından oynat düğmesini tıklayın.
 • Google Stadia Pro aboneleri: Aşağı kaydırarak Pro oyunlarına gidin ve tıklayın Tümünü talep et. Oyunu seçin ve oynat düğmesine tıklayın.

Bu makale, satın aldığınız oyunları Google Stadia’da web tarayıcınız üzerinden nasıl oynayacağınızı ve Google Stadia Pro üzerinden talep ettiğiniz oyunları nasıl oynayacağınızı açıklar.

Google Stadia’da Satın Alınan Oyunlar Nasıl Oynanır?

Google Stadia’da oyun oynamak, şu anda kullandığınız sistem özellikle sağlam olmasa bile, birçok farklı oyunu çevrimiçi oynamanın harika bir yoludur. Birkaç dakika içinde oyun oynamak için bu adımları izleyin. Bir oyun satın almak için tıklayın Mağaza ilk oynamak istediğiniz oyunu bulup satın almak için.

 1. Stadia’nın sitesine gidin.

 2. Tıklayarak hesabınıza giriş yapın Oturum aç.

 3. Google hesabınızda oturum açın.

 4. Aşağı kaydırın Kitaplığınız.

 5. Sahip olduğunuz oyuna tıklayın.

  Kitaplığınızdan bir oyunun vurgulandığı Google Stadia

 6. Oynat düğmesini tıklayın.

  Öne çıkan bir oyun için Oynat düğmeli Google Stadia

 7. Oyununuz şimdi tam ekran bir pencerede açılacak ve oynamaya başlayabilirsiniz. Tam ekrandan çıkmak ve oyundan çıkmak için Escape tuşunu basılı tutun.

Google Stadia Pro Oyunları Nasıl Oynanır?

Google Stadia Pro’ya abone olabilir ve aylık bir ücret karşılığında ay boyunca birçok oyunu oynayabilirsiniz. Bunu oyunlar için Netflix gibi düşünün. Google Stadia Pro oyunlarını nasıl oynayacağınız aşağıda açıklanmıştır. Şu anda mevcut olan bir aylık ücretsiz deneme ile önce bir Google Stadia aboneliğine kaydolmanız gerekir.

 1. Stadia’nın sitesine gidin.

 2. Google hesabınızda oturum açın.

 3. Hak talebinde bulunmak için Pro oyunlarına ilerleyin.

 4. Tıklayın Hepsini talep edin.

  Google Stadia Pro üyeliği için Tümünü Al düğmesi vurgulanmış Google Stadia

  Onları talep etmek için tek tek oyunlara tıklayabilirsiniz, ancak Tümünü talep et seçeneğine tıklamak işlemi basitleştirir.

 5. Oynamak istediğiniz oyuna tıklayın.

 6. Aşağı kaydırın ve oynat düğmesine tıklayın.

  Öne çıkan bir oyun için Oynat düğmeli Google Stadia

 7. Oyununuz şimdi tam ekran bir pencerede açılacak ve oynamaya başlayabilirsiniz. Tam ekrandan çıkmak ve oyundan çıkmak için Escape tuşunu basılı tutun.

Google Stadia Nasıl Çalışır?

Stadia’nın nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz? Bunun sihirli olduğunu söylemeyi çok isteriz, ama aslında oldukça basit. Esasen, Google platformu ve sunucuları, PC’nizin veya Mac’inizin endişelenmesine gerek kalmaması için tüm zor işi yapar. Google’ın, oynamak istediğiniz oyunu (genellikle) sınırlı gecikmeyle doğrudan web tarayıcınıza aktarabilen dünya çapında sunucuları vardır. Google Chrome’u çalıştırabilen herhangi bir cihaz, Stadia oyunları için bir istemci görevi görebilir. İhtiyacınız olan tek şey, yüksek çözünürlüklü grafikleri göndermeyi destekleyecek kadar hızlı bir internet bağlantısıdır. Bu, düşük özellikli bir PC veya Mac’e sahip olma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir, çünkü Google sunucuları, sisteminiz aracılığıyla fiziksel olarak bir oyun oynuyorsanız ihtiyaç duyacağınız tüm işlem gücünü ve GPU çalışmasını belirler. Chromecast Ultra kullanarak TV’nizde oyun oynamak istiyorsanız, biraz kurulum gerektiren bir Google Stadia kontrol cihazına ihtiyacınız olacak.