Skip to content

Google TV, Akıllı Ev ve Fitness Özelliklerini Bu Yıl Görebilir

3 de Ekim de 2022

Google, daha fazla özellik ekleyerek ve akış hizmetleriyle daha yakından çalışarak Google TV platformunu genişletmek istiyor. Yakın tarihli bir röportajda, Google TV Ürün Yönetimi Direktörü Rob Caruso, özellikle platforma akıllı ev ve fitness özellikleri eklemeye dikkat çekti. Ayrıca şirketin Netflix ile olan ilişkisini onarmak için çalıştığını da açıkladı.

Caruso, insanların Google TV cihazlarında hangi özelliklerin gelmesini bekleyebilecekleri konusunda ayrıntılı bilgi vermiyor, ancak platformun gittiği genel yöne ilişkin bir genel bakış sunuyor. Ekip, akıllı ev özelliklerini entegre etmek ve video görüşmesi özelliklerini geliştirmek istiyor. Google TV’ye Zoom ekleme. Fitness, Caruso’ya göre geliştiricilerin araştırdığı başka bir alandır ve Google’ın atletik cihaz ve hizmetlerini entegre etmeyi içerebilir. Netflix ve diğer akış hizmetlerine gelince, Caruso onlarla ilişkilerini geliştirmeye ve içeriklerini Google TV’ye getirmeye söz verdi. Şu anda Netflix, hizmetlerinden Google TV’nin izleme listesine dizi ve film eklemesine izin vermiyor, bu da insanların canını sıkıyor.

Kadın ve erkek televizyon önünde

Ve tüm bunları kolaylaştırmak için Google, platformunun dünya genelindeki ekranlardaki varlığını genişletmek için çalışıyor. Caruso, Google’ın hizmetini daha fazla Android TV’ye eklemek için 250 cihaz ortağıyla birlikte çalıştığını ortaya koyuyor. Çoğu aktif cihazın yakında değiştirmeyi umdukları eski Android TV platformunu kullandığını belirtti. Caruso röportajda herhangi bir tarih vermediği ancak bu özelliklerin bu yıl içinde çıkması gerektiğini söylediği için bunların ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyor.