Skip to content

Google TV ve YouTube TV: Fark Nedir?

30 de Ağustos de 2022

Google TV, Google Play’deki dijital film ve TV mağazasını diğer akış hizmetlerinden içerik görüntüleyen bir kontrol paneliyle birleştiren bir hizmettir. YouTube TV, daha sonra içerik izlemek için birçok canlı TV kanalı ve bir bulut DVR özelliği sunan geleneksel kablo sağlayıcısına dijital bir alternatiftir. İkisi arasında seçim yapmayı kolaylaştırmak ve Google TV ile YouTube TV’nin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için her hizmete bir göz attık.

Genel Bulgular

Google TV

 • Google Play Filmler ve TV’den içerik satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz yeni yer.
 • Pano ayrıca bağlantılı hizmetlerden gelen içeriği de görüntüler.
 • Google TV uygulaması, kafa karıştırıcı olabilecek tüm platformlarda mevcut değildir.

YouTube TV

 • 85’in üzerinde canlı TV kanalının kilidini açar.
 • İçerik kaydı için sınırsız bulut DVR.
 • YouTube TV uygulamaları hemen hemen her büyük platformda mevcuttur.
 • Bazı sınırlı isteğe bağlı içerik

Google TV ve YouTube TV, çok farklı hizmetler sunan sağlam ürünlerdir. YouTube TV, sabit bir aylık ücret karşılığında 85’in üzerinde canlı kanalla kabloya rekabetçi bir alternatiftir. Ek kanallar eklenti olarak mevcuttur ve hepsi olabilir ve hepsini sınırsız depolama alanına sahip bulut DVR özelliği ile kaydedebilirsiniz. Geleneksel kablo sağlayıcılarından ayrılmayı düşünenler YouTube TV’ye bakmalıdır. Google TV, film ve TV satın alma ve kiralama hizmetleri sunan tipik bir dijital vitrindir. Onu rakiplerinden ayıran şey, bağlı hizmetlerden içerik görüntüleme ve Google’ın kullanıcı verileriyle desteklenen öneriler sunabilmesidir. Ancak, Google TV’yi çökerten şey, uygulamalarının sınırlı kullanılabilirliğidir ve bu da cihazlarınızda hangi özellikleri kullanabileceğinizi kısıtlar.

Platform ve Uygulama Kullanılabilirliği: YouTube TV Her Yerde, Google TV Değil

Google TV

 • Google TV çubukları ve Google TV akıllı TV’leri ile Chromecast’te yerleşiktir.
 • Android cihazlarda kullanılabilen Google TV uygulaması.
 • Satın alınan medya, Google Play Filmler, TV ve YouTube üzerinden de izlenebilir.
 • Web’de bulunan izleme listesi ve medya görüntüleme işlevi.

YouTube TV

 • Çok sayıda Samsung, HiSense, Android TV ve Vizio akıllı TV’de bulunan YouTube TV uygulaması.
 • Xbox ve PlayStation konsolları, YouTube TV uygulamasını destekler.
 • Fire Stick, Chromecast ile Google TV ve Roku akış çubuklarında bulunan YouTube TV uygulaması.
 • iPhone, iPad ve Android akıllı telefon ve tablet uygulaması desteği.

YouTube TV, uygulama ve cihaz desteği açısından ikisi arasında daha tutarlı olanıdır. YouTube TV uygulamalarını birçok popüler akıllı TV’de, video oyun konsolunda, Roku’da, Fire TV Stick’te ve Google TV akış çubuklarıyla Chromecast’te, iPhone ve iPad, Apple TV ve Android tablet ve akıllı telefonlarda bulabilirsiniz. Deneyim, her uygulama sürümü arasında da makul ölçüde tutarlıdır. Google TV’nin Android cihazlar için bir uygulaması vardır ve işlevselliği, Google TV çubukları ve Google TV çalıştıran akıllı TV’ler ile Chromecast’teki işletim sistemlerine yoğun bir şekilde entegre edilmiştir. Bununla ilgili. Satın alınan veya kiralanan medya, normal YouTube uygulaması veya eski Google Play Filmler ve TV uygulaması aracılığıyla diğer cihazlarda görüntülenebilir, ancak bunlar Google TV’nin İzleme Listesini ve kontrol panelini desteklemez.

Canlı ve İsteğe Bağlı İçerik: Biri Diğeri Gibi Değil

Google TV

 • Google’dan satın alınabilen ve kiralanabilen filmler ve diziler.
 • Daha fazla isteğe bağlı içerik için diğer hizmetlerle entegrasyon.
 • Google TV uygulamasında canlı TV veya yayın desteği yok.

YouTube TV

 • Ana plan ile 85’in üzerinde canlı kanal.
 • Eklenti olarak sunulan ek premium kanallar.
 • Bazı isteğe bağlı içerik ancak sınırlı ve bazı reklamlarla.

Google TV ve YouTube TV’nin farkı içeriktir. YouTube TV, uygulamalarından canlı olarak yayınlanan 85’in üzerinde kanal sunarak geleneksel kablo hizmetlerine dijital bir alternatif olarak hareket eder. Tüm YouTube TV kanalları canlı yayınlardır, ancak sınırsız depolama alanına sahip yerleşik bir DVR bulut hizmeti, programları daha sonra kaydetmenize izin verir. YouTube TV, aboneliğinizin bir parçası olarak çeşitli kanallardan bazı isteğe bağlı içerik sunar, ancak birçok şov ve filmde reklam vardır ve seçim sınırlıdır. Google TV, kullanıcıların kiralayabileceği veya satın alabileceği isteğe bağlı filmler ve bölümler içeren özel bir dijital vitrindir. Google TV’nin ana odak noktası, Google Play Filmler ve TV’nin yeniden markalaşması olan dijital mağazasıdır. Google TV uygulamaları, Chromecast’ler ve akıllı TV’ler, kullandığınız diğer hizmetlerden mevcut içeriği de görüntüleyebilir, ancak içeriklerini görüntülemek için bu hizmetlere abone olmanız gerekir. Örneğin, bir HBO Max aboneliğiniz varsa, yerel Google TV satın alımları ve önerileri arasında Google TV’deki programları ve filmleri için öneriler göreceksiniz.

Maliyet: YouTube TV Kablo Kesicinin Rüyasıdır

Google TV

 • İçeriğin ayrı bir hizmet aracılığıyla satın alınması veya kilidinin açılması gerekir.
 • Filmlerin kiralanması yaklaşık 5 ABD Doları ve doğrudan Google TV’den satın almak için 5-25 ABD Doları tutarındadır.
 • TV bölümlerinin her biri ortalama 3 dolar civarında.

YouTube TV

 • 85’in üzerinde kanala erişim için ayda 64,99 ABD doları.
 • Premium kanal eklentileri için 5-15 dolar.
 • YouTube TV, normal kablolu planlardan daha ucuz ve anlaşılması daha kolaydır.

Her hizmet diğerinden biraz farklı çalıştığı için Google TV ve YouTube TV’yi kullanma maliyetini karşılaştırmak kolay değildir. Google TV uygulaması ve hizmeti, desteklenen tüm cihazlarında ücretsizdir, ancak ek içerik akışı için uygulama içinde Google’dan dizi ve film satın almanız veya başka bir hizmete bağlanmanız gerekir. YouTube TV, Google TV’den çok daha basittir. 64,99 $ aylık abonelik 85’ten fazla kanalın kilidini açar. AMC prömiyeri için aylık 5 ABD Doları ile HBO Max için aylık 15 ABD Doları arasında değişen fiyatlarla ek premium kanallar ekleyebilirsiniz. HBO Max, Showtime ve Starz da dahil olmak üzere Entertainment Plus paketi adı verilen 25 dolarlık bir paket de mevcuttur.

Son Karar: Google TV ve YouTube TV Aynı mı?

Google TV ve YouTube TV, birbirleriyle hiç rekabet etmeyen çok farklı akış hizmetleridir. En azından doğrudan değil. Google TV, çoğunlukla Google Play Filmler ve TV’nin bir yükseltmesidir. İnsanlar bunu, doğrudan Google’dan isteğe bağlı içerik satın almak veya kiralamak ya da zaten abone oldukları diğer hizmetlerden gelen içeriğe tek bir kullanışlı kontrol panelinden erişmek için kullanabilir. YouTube TV, daha ucuz ve daha uygun maliyetli bir kablo çözümüne geçmek isteyen kablo kesiciler için bir çözümdür. Sınırsız bulut DVR’ı özel bir bonustur ve temel plana dahil edilen kanal sayısı etkileyicidir. YouTube TV’nin isteğe bağlı içeriği, izlemek istediğiniz dizi veya filme bağlı olarak isabetli olabilir. Canlı TV kanallarının peşindeyseniz YouTube TV tam size göre. Ancak, dijital içerik satın almak veya kiralamak için bir yer arıyorsanız, Google TV sağlam bir seçenektir.

Google TV’de YouTube TV Var mı?

YouTube TV uygulaması, Google TV tarafından desteklenen akıllı TV’ler ve Google TV akış çubuklarına sahip Chromecast için indirilebilir. Uygulama büyük olasılıkla Google TV donanımınıza önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak değilse, onu cihazın uygulama mağazasında bulabilmeniz gerekir.

SSS

 • YouTube TV, Google Home’a ​​bağlanabilir mi?

  Televizyonunuzda yayınladığınız bir YouTube TV hesabınız varsa ve Google Home’u TV’nize bağladıysanız, Google Home sesli komutlarını kullanarak YouTube TV’yi kontrol edebilirsiniz. Bir Google Home/Nest Hub’ınız veya Google’ın etkin olduğu başka bir akıllı ekranınız varsa, doğrudan ekranda görüntülemek için “YouTube TV İzle” diyebilirsiniz.

 • Google Play ile YouTube TV için ödeme yapabilir misiniz?

  YouTube TV için kredi kartı, PayPal veya Google Play bakiyesiyle ödeme yapabilirsiniz. Kullandığınız ödeme yöntemini değiştirmek için profil resminize gidin > Ayarlar > faturalandırma ve Seç Güncelleme Ödeme Yöntemi’nin yanında. Mevcut ödeme şeklinizi görüntüleyebilir, ödeme yönteminizi değiştirebilir veya yeni bir ödeme şekli ekleyebilirsiniz.

 • Google TV’mde YouTube’u nasıl güncellerim?

  Mevcut güncellemeleri kontrol etmek için Google TV ana ekranında profil simgenize gidin ve Ayarlar > sistem > Hakkında > Yazılım güncellemesi > Güncellemeleri kontrol ediniz. Mevcut güncellemeleri yükleyin. Ayrıca şuraya giderek cihazı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ayarlar > sistem > Tekrar başlat.