Skip to content

Google Voice ile Ücretsiz Telefon Görüşmeleri

19 de Nisan de 2021

Google Voice, internet üzerinden ücretsiz telefon görüşmeleri yapmanın en iyi yoludur. Tipik bir internet telefon hizmetinden çok bir “telefon numarası yönetimi” hizmeti olan Google Voice, ücretsiz telefon görüşmeleri yapmanıza izin vermekten çok daha fazlasını yapar.

Theresa Chiechi / Cankurtaran

Google Voice ile Ücretsiz Arama Türleri

Google Voice, bilgisayardan telefon görüşmelerine ve bilgisayardan bilgisayara aramalara ücretsiz bilgisayar yapmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, Google Voice’u kullanmanın en kolay ve en yaygın yolu, hizmetin telefonunuzu hedef numaraya ücretsiz olarak bağlamasına izin vermektir. Buna ücretsiz bir “telefondan telefona” çağrısı diyebilirsiniz.

Google Voice’a Kaydolun

Gmail ve YouTube gibi diğer Google hizmetlerine erişmek için kullandığınız bilgilerin aynısını kullanan Google hesabınızdan ücretsiz olarak Google Voice’a kaydolabilirsiniz.

 1. Halihazırda bir Google hesabınız yoksa, Google.com’da kaydolun.

  Google Voice hesabı kayıt sayfası

 2. Şartları veya politikaları okuyup kabul edin ve ardından Google Voice Ayarlarınıza gidin. Sayfanın üst kısmında Telefon numaraları sekme, seçin SEÇ.

 3. Daha sonra bir şehrin alan koduna göre bir numara arayabilirsiniz. Örneğin Atlanta, GA yazın ve Atlanta alan kodlarına sahip olan seçebileceğiniz tüm numaralar size verilecektir. Seç SEÇ istediğiniz numarada.

  Google Voice kurulum sayfasının ekran görüntüsü

 4. Ardından, Google Voice numaranızı tabletinizde veya telefonunuzda kullanabilmeniz için mevcut telefonunuzu Google hesabınıza bağlama işlemini adım adım gerçekleştirin.

Google Voice Nasıl Kullanılır

Ücretsiz telefon görüşmeleri yapmak üzere Google Voice’u kullanmak için:

 1. Google Voice’ta oturum açın ve sağlanan alana bir ad veya numara girin.

  Google Voice web sitesi

 2. Aramayı başlatmak için telefon düğmesine basın.

  Bir web tarayıcısından Google Voice etkin araması

Bilgisayardan telefon görüşmelerine ücretsiz olarak Google Voice’u kullanmak için ücretsiz Google Voice ve Görüntülü Sohbet Eklentisini yükleyin. Hangout Eklentisi. Yüklendikten sonra, yalnızca PC mikrofonunuzu ve hoparlörlerinizi kullanarak Gmail’deki Sohbet veya Hangouts alanından gerçek telefonlara ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Google Hangouts eklentisi

PC’den PC’ye aramalar, genellikle sesli sohbet veya görüntülü sohbet, Google Hangouts kullanılarak yapılabilir. Google Voice’u bir mobil uygulamadan da kullanabilirsiniz. Resmi Google uygulamaları Android, BlackBerry ve iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları için mevcuttur.

Google Voice Sınırlamaları

Google Voice ile yapılan ücretsiz görüşmeler üç saatle sınırlıdır ve bu noktada bağlantınız kesilir. Bununla birlikte, aynı numarayı istediğiniz kadar tekrar aramakta özgürsünüz, bu yüzden bu gerçek bir kısıtlamadan çok ara sıra bir rahatsızlıktır. Google Voice ile aramaların ücretsiz olduğunu bilmeniz de önemlidir sadece Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada merkezli numaraları ararsanız. ABD ve Kanada dışındaki numaralara yapılan aramalar için dakika başına küçük bir ücret alınır. Google Hangouts kullanan bilgisayardan bilgisayara aramalar kısıtlanmamıştır.

Google Voice ile ilgili düşünceler

Google Voice’u seviyoruz. Google şirketi satın almadan önce GrandCentral olduğundan beri kullanıyorduk. Ücretsiz telefon görüşmeleri net ve kullanımı çok kolay bir hizmet. Bir iPhone’da kullandığımız mobil uygulama kullanıcı dostudur ve her ihtiyacımız olduğunda harika çalışır. Başka herhangi bir nedenle değilse, bazı kişiler bir Google Voice numarası alır, böylece belirli kişileri veya şirketleri ana telefon numaralarından farklı bir numaraya gönderebilirler. Dolayısıyla, bir web hizmetine kaydoluyorsanız ve telefon numaranızı girmeniz gerekiyorsa, tüm aramaların günlük telefonunuz yerine oraya gönderilmesi için Google Voice numaranızı verebilirsiniz. Google Voice sesli mesajları desteklediğinden, hem normal arayanlar hem de spam arayanlar size mesaj bırakabilir ve hepsi normal telefonunuzun gelen kutusunda değil Google Voice’ta toplanır. Cep telefonu faturanızdan tasarruf etmenin daha güvenilir başka yolları da vardır. Google Fi, uygun fiyatlı ve güvenilir bir cep telefonu hizmeti sunar.