Skip to content

Google Voice Konferans Araması

30 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Katılımcılara Google Voice numaranızı belirli bir zamanda aramalarını söyleyin.
  • Görüşme sırasında 5 sonraki her arayanı eklemek için.
  • Basın 4 konferans kaydını açıp kapatmak için (içinde gelen arama seçeneklerini açtıktan sonra) Ayarlar > Aramalar).

Bu makale bir Google Voice konferans görüşmesinin nasıl ayarlanacağını ve nasıl kaydedileceğini açıklar.

Google Voice ile Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Bir Google Voice konferans görüşmesini yapılandırmak ve yönetmek kolaydır. Bir konferans olarak başlamanız gerekmez çünkü bire bir aramaları gerektiği gibi konferans görüşmelerine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, tam konferans etkisini elde etmek için Google Voice numaranız Google Hangouts ile birleştirilebilir.

  1. Konferans katılımcılarını sizi Google Voice numaranızdan kararlaştırılan bir zamanda aramaları konusunda bilgilendirin.

  2. Katılımcılardan birinin sizi aramasını veya siz onları Google Voice üzerinden arayarak bir telefon görüşmesine girin.

  3. Aramadayken, diğer katılımcıları aradıklarında ekleyin. Gelen bir arama olduğunda uyarılırsınız. Diğer aramaları kabul etmek için 5 konferans görüşmesinin başlatılmasıyla ilgili bir mesaj duyduktan sonra.

  4. Google Voice’ta bir konferans görüşmesi kaydetmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Aramalar ve aç Gelen çağrı seçenekleri.

  5. Kayıt başlatmak için tüm katılımcıların konferans görüşmesine bağlanması gerekir. Kaydı başlatmak veya kaydı durdurmak için 4. Kayıt etkinleştirildiğinde ve devre dışı bırakıldığında bir mesaj çağrıdaki tüm katılımcıları uyarır.

Google Voice Konferans Görüşmesi Yapmak için Neler Gerekiyor?

Bir Google Voice konferans görüşmesi yapmak için gereken tek şey bir Google hesabı ve uygulamanın yüklü olduğu bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablettir. Google Voice uygulamasını iOS ve Android cihazlar için ve web üzerinden bir bilgisayarda edinebilirsiniz. Aynısı Hangouts için de doğrudur; iOS, Android ve web kullanıcıları bunu kullanabilir.

Bir konferans görüşmesinde sohbet eden üç arkadaş

Lifewire / Lisa Fasol
Bir Gmail veya YouTube hesabınız varsa, Google Voice’u hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aksi takdirde, başlamak için yeni bir Google hesabı oluşturun.

Google Voice’un Sınırlamaları

Google Voice, esasen bir konferans hizmeti değildir. Yine de, telefon numaranızı tüm cihazlarınızda kullanmanın faydalı bir yoludur. Ancak, ondan çok fazla şey beklememelisiniz. Hizmetle ilgili sınırlamalar nedeniyle bunu bir grup telefon görüşmesi yapmanın basit ve kolay bir yolu olarak kullanın. Google Voice ile bir grup konferans görüşmesi, görüşmede aynı anda 10 kişiyle (veya ücretli bir hesapla 25 kişi) sınırlıdır. Tam teşekküllü konferans araçlarının aksine, Google Voice’un konferans görüşmesini ve katılımcılarını yönetmek için araçları yoktur. Örneğin, konferans görüşmesini planlayacak ve katılımcıların e-posta yoluyla önceden davet edilmesini sağlayacak bir tesis yoktur. Diğer hizmetlerde bulabileceğiniz ekstra özelliklerin olmamasına rağmen (Skype, konferans görüşmesi için daha iyi seçeneklere sahiptir), Google Voice’un temel cihazlara sahip herkesin katılabileceği basit ve anlaşılır konferans yeteneği onu çekici bir seçenek haline getirir. Akıllı telefonunuzla entegre olduğu ve çeşitli cihazları kullanmanıza izin verdiği için, işini merkezi bir arama hizmetinin yanı sıra yapar.