Skip to content

Google Voice Nasıl Çalışır?

15 de Nisan de 2021

Bu makalede

Google Voice, tek bir ücretsiz telefon numarası aracılığıyla birkaç telefonun aynı anda çalmasını sağlayacak şekilde iletişim kanallarını birleştirir. Diğer çoğu telefon numarası gibi çalışır: İnsanların sizinle iletişim kurması için Google numaranızı verin. Gelen bir çağrı üzerine, bu iletişimi yönetmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Google Voice, özünde Skype gibi bir VoIP hizmeti değildir, ancak bazı aramalarını yönlendirmek, uluslararası aramalara ucuza izin vermek, ücretsiz yerel aramalara izin vermek için internet üzerinden VoIP teknolojisinden yararlanır ve sayısız özelliği sunmak için.

Google Voice, harika bir görsel sesli posta hizmeti sunar.

Google Voice bir telefon numarası sağlar. Bununla birlikte, gelen çağrılar seçtiğiniz herhangi bir telefona – ev telefonunuza, akıllı telefonunuza veya başka bir telefona yönlendirilir. Google Voice’u kullanmanın başka bir yolu da birincil telefon numaranızı bu hizmete taşımak, mevcut numaranızı Google numaranız olarak kullanmaktır, ancak bu özellik birkaç uyarıyı kabul etmektedir.

Google Voice Nasıl Çalışır?

Google Voice, aramaları iletmek için PSTN (kablolu sabit telefon sistemi) ve mobil ağ ile bağlantı kurar. Google Voice üzerinden başlatılan herhangi bir aramanın mutlaka PSTN’den geçmesi gerekir. Ancak, PSTN tüm işi yapmaz. Çağrı daha sonra numaraların havuzda toplandığı Google sunucularına aktarılır. Örneğin, aramanın başka bir Google Voice numarasına yönlendirildiğini varsayalım. Bu numara Google’ın numaralarında tanımlanır ve oradan çağrı son hedefine gönderilir. Google Voice’un temel amacı, maliyetten tasarruf etmekten çok iletişim kanallarını birleştirmektir. Sonuç olarak, telefon numarasını değiştirmek zorunda kalmadan operatörleri kolayca değiştirebilirsiniz, çünkü bir numara herhangi bir operatör aracılığıyla herhangi bir telefonu çalabilir. Fiziksel telefon numaranız değişirse, değiştirmeniz gereken tek şey aramalarınızın yönlendirildiği numaradır, bu sizin takdirinize bağlıdır ve yapılması kolaydır.

Google Voice Nasıl Elde Edilir

Google Voice uygulamaları, büyük mobil platformlar için indirilebilir.

İndirmek İçin:

 1. Google Voice web sitesini açın ve tıklayın Google Voice’u edinin. İstenirse Google hesabınızda oturum açın.

  Web'deki Google Voice düğmesini edinin

  İOS, Android veya Web’i seçin.

  Google Voice için Android, iOS veya Web seçenekleri

  Ayrıca bir Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası ekranı da görebilirsiniz. Onları ile kabul edin Devam et buton.

  Hizmet Şartları sayfasındaki Devam düğmesi

 2. Bir Google Voice numarası seçmenin sorulduğu sayfada, o bölgeden bir telefon numarası almak için bir şehir veya alan kodu girin.

  Google Voice sayfasında şehre veya alan koduna göre arayın

 3. Sunulan numaraları inceleyin ve ardından tıklayarak veya dokunarak Google Voice numaranız olarak kullanmak üzere birini seçin. Seçiniz. Varsayılan olarak gösterilen birkaç taneden fazlasını görmek istiyorsanız, Daha fazla yükle sayıların altındaki düğme.

 4. İle mevcut telefon numaranızı doğrulayın. Doğrulayın Aşağıdaki sayfadaki düğmesine basın.

  Google Voice'ta numara seçtikten sonra doğrula düğmesi

 5. Google Voice’un gelen aramaları yönlendirmesi gereken telefon numarasını girin ve ardından şunu seçin: Kodu gönder.

  Google Voice kurulum sayfalarında Kod Gönder düğmesi

 6. Telefonunuzu Google’dan gelen kısa mesaj için kontrol edin ve ardından bu kodu Google Voice web sitesinde yazan metin kutusuna girin. G –. Yani bir şeye benzeyecek G-9820.

 7. Seçiniz Doğrulayın kodun doğru girildiğini onaylamak için.

 8. Seç İddia Google Voice aramalarını bu telefon numarasına yönlendirmek istediğinizi onaylamak için. Google Voice zaten bu telefona aramaları yönlendiriyorsa, bu telefonla yeni bir Google Voice numarası ayarlamak, telefonun önceki Google Voice numarasıyla (yani, daha önce başka bir Google Voice hesabından telefonunuza yönlendirilen aramalar) kullanılmasını engeller. o telefonun çalmasını durdurur). Bu aksaklık, yalnızca aynı telefonu farklı bir Google hesabından başka bir Google Voice numarasıyla kullandıysanız ortaya çıkar.

 9. Kullan Bitiş Google Voice kurulumunu bitirmek için düğmeye ve ardından tıklayın Bitiş Google Voice hesabınızı açmak için son ekranda tekrar.

Birden Fazla Telefonu Çalıyor

Google Voice hesabınız, biri Google numaranızı aradığında hangi telefonların çalmasını istediğinizi ayarlamanıza olanak tanıyan bir özellik olan çeşitli yapılandırma ayarlarını ve tercihleri ​​destekler. Bir çağrı üzerine altı farklı telefonun veya cihazın çalması için altı farklı numara girebilirsiniz. Örneğin, cep telefonunuzu, ev telefonunuzu ve ofis telefonunuzu çaldırabilirsiniz. Google Voice ile birden fazla telefonun nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Google Voice web sitesinin sol tarafındaki üç noktalı menü düğmesinden Google Voice ayarlarınızı açın.

  Google Voice menüsündeki ayarlar

 2. İle Telefon numaraları sekme seçildi, bulun Bağlı numaralar ayarların bölümü.

 3. Tıklayın veya dokunun Yeni bağlı numara mevcut telefon numaranızın altında.

  Google Voice hesap ayarlarında yeni bağlı numara

 4. Google Voice aramalarını kabul etmesi gereken telefon numarasını girin ve şunu seçin: Kodu gönderveya Aramak Telefon görüşmesi seçeneğini seçtiyseniz. Arama seçeneğini seçtiyseniz, tıklamanız veya dokunmanız gerekir. Aramak telefon görüşmesini başlatmak için bir kez daha.

 5. Google Voice web sitesinde sağlanan alana, mesajla aldığınız veya telefon görüşmesi sırasında duyduğunuz kodu girin.

 6. 1. adımdan Google Voice ayarları sayfasına dönün ve Aramalar sekmesi.

 7. İlgili tüm telefon numaralarının yanındaki kutuda bir işaret olduğundan emin olun. Yoksa, Google Voice numaranız üzerinden bir arama geldiğinde çalması gereken her numaranın yanındaki kutuyu işaretleyin.

Google Voice Maliyeti

Google Voice, Skype ve benzerlerinden farklı olarak cep telefonu operatörlerinin hizmetlerine tam bir alternatif değildir. Bununla birlikte, Google Voice’u kullanmak için telefonunuza veya kablosuz operatörünüze ödeme yapmanız gerekse de (kullanmak için telefonunuza bağlanması gerektiğinden), yine de ücretsizdir, yani hiçbir şey ödemek zorunda değilsiniz. ekstra Google Voice’u kullanmak için. Google Voice, paradan tasarruf etmenize de olanak tanır:

 • Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki herhangi bir numaraya ücretsiz yerel aramalar ve denizaşırı aramalar (ABD dışından gelen aramalar) yapın.
 • Herhangi bir uluslararası hedefe ucuz aramalar yapın (VoIP tarifelerinde). Bu tür aramalar, PTSN telefon aracılığıyla birçok kez daha pahalı olacaktır.
 • Google Voice, Google numaranız üzerinden ödeme yapmadan kısa mesaj gönderebilmeniz için ücretsiz SMS sunar.

Google Voice yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur. Başka bir yerde kullanmanın bir yolu olmadığından, ABD dışından Google Voice gibi bir şeye ihtiyacınız varsa, alternatif bir hizmet düşünmelisiniz.