Skip to content

Google, Yeni Güvenlik Özelliklerini Tanıtmak İçin Daha Güvenli İnternet Gününü Kullanıyor

27 de Nisan de 2023

Google, kullanıcılara daha fazla çevrimiçi koruma sağlamak için birkaç yeni ve gelişmiş güvenlik özelliğini duyurdu. Daha Güvenli İnternet Günü, Google’ın yüksek riskli kullanıcılardan başlayarak çeşitli hizmetlerde kullanıcı korumasını iyileştirme planlarını açıklaması için muhtemelen en uygun zamandır. Daha büyük risk altında olduğunu belirlediği kullanıcılara yönelik korumaları genişletmek için 2022 ABD ara sınavları öncesinde çeşitli kuruluşlarla birlikte çalışacak. Bahsedilen kuruluşlar arasında Veterans Campaign, Women’s Public Leadership Network, LGBTQ Victory Institute, Latino Victory ve daha fazlası yer alır.

Google, yüksek riskli kullanıcı korumasını iyileştirmenin yanı sıra Mart 2022’de “hesap düzeyinde gelişmiş güvenli tarama”yı da kullanıma sunacak. Kaydolma özelliğine hesap ayarlarından erişilebilecek veya bir sonraki Güvenlik Kontrolü gerçekleştirdiğinizde görünecektir. , ancak Google tam olarak ne yapacağını belirtmez. Bunun ötesinde, Google Fi telefon planları, “yakında” kullanıma sunulacak olan Google Fi uygulamasından konumunuzu aile üyeleriyle gerçek zamanlı olarak (ek ücret ödemeden) paylaşmanıza olanak tanır.

2 adımlı doğrulama

Son olarak, daha önce yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabilen Google One’ın VPN’i, iOS cihazlar için kullanıma sunulmaya başlandı. Android kullanıcılarında olduğu gibi, VPN kullanmak istiyorsanız Google One’ın 2 TB Premium Planına (ayda 9,99 ABD doları veya yıllık 99,99 ABD doları) kaydolmanız gerekir. Ayarlamak için iOS Google One uygulamasından da geçmeniz gerekir.

Google One’ın VPN’inin kullanıma sunulmasına başlanmış olan iOS’a genişletilmesi dışında, Google’ın planladığı diğer değişiklikler için henüz belirli bir tarih yok.