Skip to content

Groupon: Nedir ve Nasıl Çalışır?

16 de Mayıs de 2021

Groupon, sanal kuponlar kullanarak paradan tasarruf etmenizi sağlayan bir hizmettir. Fiziksel bir kupon kitabına çok benzer şekilde, Groupon’u yiyecek ve perakende ürünlerinden seyahat ve hizmetlere kadar her türlü şeyde% 70’e varan indirimler elde etmek için kullanabilirsiniz. Groupon’u kullandığınızda, aradığınız herhangi bir konumdaki yerel fırsatların yanı sıra fırsatları da görebilirsiniz. Groupon’u bir bilgisayarda ve bir telefon veya tabletten kullanabilirsiniz.

Bir akıllı telefona bakan üç kişinin çizimi ve içinden gökkuşakları çıkıyor ve görüntünün etrafında yüzen birçok "Groupon $$$" kuponu

Cankurtaran / Tim Liedtke

Groupon’a Nasıl Sahip Olunur?

Groupon.com’daki web siteleri aracılığıyla Groupon’a kaydolun. Groupon ayrıca mobil cihazlarda da mevcuttur. Groupon for iOS’u edinebilir veya Groupon Android uygulamasını edinebilirsiniz. Kayıt işlemini hızlandırmak için Groupon’a kaydolmak için e-posta adresinizi kullanın veya Facebook veya Google hesabınızla oturum açın. Groupon’u telefonunuzda ve bilgisayarınızda kullanmayı planlıyorsanız, her ikisinde de aynı hesapla oturum açın. Örneğin, telefonunuzda Facebook ile Groupon’da oturum açarsanız, aynı hesaba erişmek için bilgisayarınızda da aynısını yapın.

Groupon giriş sayfasının ekran görüntüsü

Groupon ile Yapabilecekleriniz

Groupon ile birçok kupon türü mevcuttur ve kuponları web sitesinde ve uygulamada bulmak kolaydır. Kuponlar, Amazon, Hotels.com, Target, Vistaprint, Nike, American Eagle, Walmart ve Shutterfly gibi şirketlerin yanı sıra elektronik, oyuncak, eğlence, moda, evcil hayvan malzemeleri ve daha fazlası gibi kategorilere ayrılmıştır. Bu kategori türü için veya o şirketten hangi kuponların mevcut olduğunu görmek için herhangi bir kategoriye gidin.

Groupon'daki kuponların ekran görüntüsü

Groupon’un tasarruf etmenize yardımcı olabileceği bir mağazanın yakınındaysanız, uygulama satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce sanal bir kupon alabilmeniz için size anlaşma hakkında bilgi verir. Bilgisayar kullanıyorsanız, Groupon sizi mağazaya yanınızda götürmek için kupon yazdırabileceğiniz şirketin kupon sayfasına yönlendirebilir. Telefonunuzdan yerel fırsatları bulmanın başka bir yolu da Groupon uygulamasına yerel bölümden göz atmaktır. Bu şekilde, gördüğünüz tek kupon yakınınızdaki anlaşmalar içindir. Sonuçları bulunduğunuz yere ve fiyata olan mesafeye göre filtreleyebilirsiniz. Groupon ayrıca her 24 saatte bir yeni, sınırlı süreli anlaşmalarla güncellenen bir Günün Fırsatları sayfasına sahiptir. Günlük fırsatlara ek olarak, kaçamak fırsatları, Groupon üzerinden rezervasyon yaptığınızda seyahat masraflarında tasarruf sağlar. Bu fırsatları doğrudan telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Groupon’dan satın alabilirsiniz.

Günün Groupon Fırsatları Ekran Görüntüsü

Groupon ile edindiğiniz diğer özellikler şunları içerir:

 • E-posta uyarıları, en sevdiğiniz mağazalardan yeni kuponları size bildirir.
 • Gelecekte daha fazla indirim elde etmek için uygun satın alımlarda Groupon Bucks.
 • Groupon ile daha ucuz olan yakınınızdaki etkinlikleri bulmak ve sonuçları kategoriye (gece hayatı, biletler ve etkinlikler, spor ve açık hava etkinlikleri ve çocuk etkinlikleri gibi) veya fiyat veya konuma göre filtrelemek için Yapılacaklar.
 • Groupon, daha kolay görülebilen bir seçim için şehrinizde görüntülenen fırsatları gösteren etkileşimli bir harita üzerinde anlaşmalar yapar.
 • Daha sonra bu ürünleri satın alıp almayacağınıza karar vermek için istek listenize öğeler ekleyin.
 • Groupon Merchant ile işinizi Groupon’da tanıtın.
 • Groupon + ile en sevdiğiniz restoranlarda nakit para kazanın.
 • Bazen, web sitesinde daha fazla indirim bulabileceğiniz ekstra% 20 indirim alanı vardır. Bu anlaşmalar genellikle birkaç yerel anlaşmayla sınırlıdır ve yalnızca sezonluk olarak geçerlidir.
 • Groupon Gift Shop, erkekler, kadınlar, çocuklar ve bebekler için özel fiyatlı hediyeler bulmanın kolay bir yoludur.
 • Groupon’da kullanılmak üzere hediye kartları.
 • Anlaşmaları teşvik ederek para kazanmak için Groupon bağlı kuruluş ortağı olun.
 • Groupon aracılığıyla satın alınan ürünler için 30 günlük para iade garantisi.
 • Öğrenciler, altı ay boyunca yerel fırsatlarda% 25, ​​öğrenci oldukları sürece% 15 indirim alırlar.

Groupon’un Satın Alma Seçenekleri

Groupon’da bir kupon kodu kullandığınızda, Groupon web sitesinden yapmanız gereken bir satın alma işlemi yoktur, çünkü tek yapmanız gereken kupon kodunu kopyalamak ve söz konusu web sitesinde kullanmaktır. Bununla birlikte, Groupon aracılığıyla bir şey satın alırsanız, ödemenin birden fazla yolu vardır. Groupon’u iPhone uygulaması üzerinden kullanıyorsanız, ödeme yapmanın üç yolu vardır: banka kartı veya kredi kartı, PayPal veya Apple Pay ile. Ancak Groupon üzerinden satın aldığınız bazı hizmetlerde sahip olduğunuz tek seçenek Apple Pay’dir. Android kullanıcıları PayPal veya kart ile ödeme yapabilir.

Groupon Fırsatlardan Nasıl Yararlanıyor?

Groupon, tanıtımını yaptıkları şirketin karşılığında restoranları ve mağazaları tanıtan bir aracılık hizmeti olduğundan, bir müşteriyi başarılı bir şekilde her tavsiye ettiklerinde bir komisyon kazanıyorlar.

Groupon Neden Bu Kadar Popüler?

Groupon iki nedenden dolayı popülerdir. İlk olarak, Groupon kullanıcıları para harcamayı seven modern tüketicilerdir. Özellikle indirim aldıklarında veya indirimli bir pazarlık yaptıklarında satın almayı severler. Groupon, motive olmuş tüketici grubu için cazip seçenekler sunduğu için çalışıyor. İkincisi, Groupon kolayca viral hale gelebilir ve günlük indirimleri e-posta yoluyla hızla yayılabilir. Groupon aboneleri, günlük anlaşmaları arkadaşlarına iletmeyi severler ve sosyal medya ve çevrimiçi kişisel öneriler dünyasında, bir e-posta önerisi etkili olur. Groupon aboneleri, arkadaşlarını tavsiye etmek için 10 dolarlık bir teşvik alırlar, bu nedenle, kullanıcıların Groupon hakkında bilgi yaymaya ve insanları anlaşmalardan yararlanmaya teşvik etmeye motive olmaları mantıklıdır.

Groupon İle Bir Yakalama Var mı?

Tek sorun, Groupon indirimlerinin zaman sınırlı doğasıdır. Bazı fırsatlarda, bir anlaşma ilan edilip sitede yayınlandıktan sonra, 24 ila 72 saat arasında geçerlidir ve sonrasında indirim artık geçerli değildir.

Groupon anlaşmasının ekran görüntüsü yakında sona eriyor

Öte yandan kuponlar, satın alma işleminden sonraki altı ila 12 ay boyunca genellikle geçerlidir, bu nedenle kuponu aynı gün kullanmak için aceleniz yoktur. Ancak kuponların süresi bir noktada dolar, bu nedenle Groupon’da gördüğünüz kuponlar sonsuza kadar orada olmayacak. Herhangi bir satış şekli gibi, sağlayıcı da müşterinin satın almasını acil hale getirmek ister, bu nedenle sizi ilgilendiren bir Groupon anlaşması gördüğünüzde, birkaç gün içinde bu anlaşmaya atlayın.