Skip to content

Groupon Öğrenci İndirimi Nasıl Elde Edilir

5 de Mayıs de 2021

Groupon, yeni yerel ürün ve hizmetleri keşfetmenin ve bunu yaparken tasarruf etmenin harika bir yoludur. Bir kolej veya üniversiteye giderseniz, Groupon öğrenci indirimi ile daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak yemek, eğlence, aktiviteler, güzellik hizmetleri ve daha fazlasında büyük indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Groupon Öğrenci İndiriminden Kimler Yarar?

Groupon’un öğrenci indirimine hak kazanmak için çok özel bir şartı vardır, bu nedenle kimin uygun olup kimin olmadığı konusunda hiçbir kafa karışıklığı yoktur. İşte: Şu anda US Title IV onaylı bir kolej veya üniversiteye kaydolduysanız, o zaman kalifiye olursunuz. Dört yıllık üniversiteler, community kolejler ve diğer akredite kurumların tümü, US Title IV tarafından akredite olduğu sürece sayılır. Groupon’un hizmet şartlarına göre, ikamet ettiğiniz bölgede reşit olma yaşına ulaşmadan siteyi kullanamazsınız. Bu, Groupon öğrenci indirimi için belirli bir kısıtlama değildir, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde Groupon’u kullanmak için en az 18 yaşında olmanız gerektiği anlamına gelir.

Groupon Öğrenci İndirimi Size Ne Kazandırır?

Groupon öğrenci indirimi, sınırlı bir süre için çoğu Groupon Local fırsatında size yüzde 25 indirim sağlar. Bu ilk dönem sona erdiğinde, çoğu Groupon Local anlaşmasında yüzde 15 indirimden yararlanmaya devam edeceksiniz.

Groupon Öğrenci Kaydını Nasıl Doğrular?

Groupon, SheerID doğrulama hizmetini kullanarak öğrenci kaydını doğrular. Amazon, Spotify, Hulu, New York Times, Nike, Netflix ve diğerleri dahil olmak üzere birçok şirket aynı hizmeti kullanıyor. Bu şirketlerden biri aracılığıyla öğrenci indirimi için kaydolduysanız, Groupon öğrenci indirimine kaydolmak zahmetsiz olmalıdır. SheerID doğrulama süreci, adınızı ve okulunuzu kendi kayıtlarıyla karşılaştırabilecekleri için otomatiktir. Kaydınızı otomatik olarak doğrulayamamaları durumunda, manuel doğrulamayı seçebilirsiniz. Henüz okula başlamadıysanız, öğrenci kimliğiniz, okul transkriptiniz, mevcut sınıf programınız ve hatta resmi bir kayıt mektubu gibi belgelerin taramalarını yükleyerek kayıt durumunuzu manuel olarak doğrulayabilirsiniz.

Groupon Öğrenci İndirimine Nasıl Kaydolunur?

Groupon öğrenci indirimine kaydolmak, neredeyse normal bir Groupon hesabına kaydolmak kadar kolaydır. Tek fark, Groupon’un uygun bir kuruma kaydınızı doğrulamak için kullandığı bazı bilgileri sağlamanız gerekmesidir. Groupon öğrenci indirimine şu şekilde kaydolabilirsiniz:

 1. Groupon.com/programs/student adresine gidin ve Başlamak.

 2. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve tıklayın oturum aç mevcut Groupon hesabınızda oturum açmak için veya Ben yeni bir müşteriyim, ardından bilgilerinizi girin ve tıklayın kaydol.

  Groupon öğrenci indirimi oturum açma sayfasının ekran görüntüsü.

 3. Bilgilerinizi girin ve ardından Doğrula ve Devam Et.

  Groupon öğrenci indirimi başvuru sayfasının ekran görüntüsü.

 4. SheerID öğrenci olduğunuzu onaylayabilirse, otomatik olarak doğrulanacaksınız. İşlemi tamamlamak ve Groupon’da kaydetmeye başlamak için ekrandaki diğer talimatları izleyin.

Otomatik SheerID Doğrulaması Başarısız Olduğunda Ne Yapmalı?

Groupon ve SheerID’nin kaydınızı doğrulayamadığını belirten bir mesaj görürseniz, öğrenci indirimine başarıyla kaydolma şansınız yine de vardır. Otomatik doğrulama başarısız olduktan sonra kayıt işlemini tamamlamak için, kaydolduğunuzu kanıtlayan okul kimliğiniz gibi destekleyici belgeleri yüklemeniz gerekir. SheerID, kaydınızı manuel olarak doğrulamak için bu belgeleri kullanabilir. Kayıt sürecini, doğrulama başarısız olduğunda biraz bükülme ile yeniden başlatmanız gerekecek. Bu manuel doğrulama süreci şu şekilde çalışır:

 1. Groupon.com/programs/student adresine gidin ve önceki bölümdeki talimatları izleyin.

 2. Doğrulamanız başarısız olduğunda, tıklayın SheerID ile doğrula.

  Groupon öğrenci indirimi doğrulama sürecinin ekran görüntüsü.

 3. Tıklayın Dosya seçin.

  SheerID belge yükleme sayfasının ekran görüntüsü.

 4. Yüklenecek destekleyici belgeleri seçin.

  SheerID'ye dosya yüklemenin ekran görüntüsü.

  SheerID, geçerli okul kimlik kartınız, okul transkriptiniz ve tam adınızı, okul adını ve geçerli tarihi içeren okul tarafından verilen diğer belgeler gibi belgeleri kabul eder.

 5. Tüm destekleyici belgelerinizi seçtikten sonra, Dosyayı Gönder.

  SheerID doğrulama sayfasının ekran görüntüsü.

 6. SheerID, belgelerinizi manuel olarak doğrulayacak ve size geri dönecektir. Kaydınızı doğrulayabilirlerse, Groupon öğrenci indiriminize erişim elde edersiniz ve gelecekte SheerID kullanan diğer öğrenci indirimlerine hak kazanmanız sizin için daha kolay olacaktır.

 7. SheerID, kaydınızı hala doğrulayamıyorsa, daha fazla yardım için onlarla iletişime geçin.

Groupon Öğrenci İndiriminin Sınırlaması Var mı?

Evet, bazı sınırlamalar var. Genel olarak, Groupon öğrenci indirimi sitede satın alabileceğiniz çoğu fırsat için geçerlidir. Ancak bazı anlaşmalar hariçtir, bu nedenle her satın alma işleminizde küçük yazıları kontrol ettiğinizden emin olun. Bir fırsatta veya üründe ek bir indirim görmüyorsanız, öğrenci indirim programına dahil edilmemiş olabilir. Ek olarak, Groupon öğrenci indirimi hüküm ve koşullarında bir dizi istisna ortaya koymaktadır. Herhangi bir anlaşmada kullanım başına tasarruf edebileceğiniz maksimum tutar 20 $ ‘dır. İndirim, herhangi bir anlaşmanın işlem başına yalnızca bir birimi için de geçerlidir. Groupon ayrıca öğrenci indiriminizi herhangi bir promosyon kodu veya ek indirimlerle birleştirmenizi engeller. Öğrenci indiriminizden daha fazla tasarruf etmenizi sağlayacak bir promosyon kodunuz veya başka bir indiriminiz varsa, bunlardan yalnızca birini kullanabilirsiniz.

Mezun Olduğunuzda Grup Öğrenci İndiriminize Ne Olur?

Groupon Öğrenci indirimi için uygunluğunuz, uygun bir okula kaydolmanıza bağlıdır. Bu, mezun olursanız artık uygun olmadığınız anlamına gelir ve ayrıca başka bir nedenle okuldan ayrılırsanız da uygunluğunuzu kaybedersiniz. Groupon öğrenci indirim programına kaydınız 12 ay sürer. Bu sürenin sonunda, kaydınızı yeniden doğrulamanız gerekir. Herhangi bir nedenle doğrulayamazsanız, öğrenci indirimi Groupon hesabınızdan kaldırılacaktır. Yine de anlaşma satın alabileceksiniz, sadece ek indirimi alamayacaksınız.