Skip to content

Grup Metni Nasıl Gönderilir

22 de Haziran de 2021

Grup mesajları, grupları organize etmenin, etkinlikler ayarlamanın veya aynı mesajı birden fazla kişiye göndermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bazı insanlar, özellikle kendileri için geçerli değilse, bir grup mesajı dizisinin parçası olmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle, bir grup mesajı dizisinin nasıl bırakılacağını bilmek her zaman sahip olunması gereken kullanışlı bir beceridir.

iPhone’da Grup Metni Nasıl Gönderilir

iPhone’unuzda grup metinleri göndermenin birkaç farklı yolu vardır.

Getty / Kahraman Resimleri
En basit ve en sezgisel olanı standart Mesajlar uygulamasını kullanmaktır:

  1. Mesajlar uygulama. Yeni bir metin mesajı başlatmak için sağ üst köşedeki kalem simgesini seçin.

  2. Kişileri ekle için: alan. Zaten kişi listenizdeyse, adlarını yazın ve iletişim bilgileri görünmelidir. Ayrıca kişinin telefon numarasını yazabilir veya Artı (+) kişi listenizi gözden geçirmek ve alıcı eklemek için. Hatta yalnızca bir iPad tablete erişimi olan kişileri mesaja dahil edebilirsiniz; Wi-Fi’ye bağlı oldukları sürece mesajı Messenger uygulamalarında alacaklardır.

  3. Kişi eklemeyi bitirdikten sonra, mesajınızı yazmanız ve ardından Gönder.

Android’de Grup Metni Nasıl Gönderilir

Android’de bir grup metin mesajı göndermek, bir iPhone’da bir tane göndermeye oldukça benzer.

  1. Kısa mesaj uygulamanızı açın. Çoğu telefonda bu Mesajlar. Yeni bir konuşma açın.

  2. Kişileri eklemeye başlayın Alıcıları girin alanına bir telefon numarası, bir kişinin adı yazarak veya kişi listesini seçin ve kişilerinizi seçin.

    Android'de grup metni örneği

  3. Kişilerinizi seçtikten sonra, her zamanki gibi bir mesaj girin ve ardından gönder.

Android’in daha yeni sürümlerinde, mesajınızı normal bir şekilde yazarak ve uzun basarak (uzun dokunarak) kısa mesajların belirli bir zamanda teslim edilmesini planlayabilirsiniz. gönder.

Grup Metni Göndermek Neden Çalışmayabilir?

Grup mesajınız çalışmıyorsa, bunun en yaygın nedeni telefon ayarlarınızdadır. Grup mesajları standart metinlerden çok daha büyük olduğundan, telefonunuzun bu tür verileri göndermesini sağlamak için MMS ayarını etkinleştirmeniz gerekir. Telefon ayarlarınıza gidin ve multimedya mesajları (MMS) gönderme seçeneğini etkinleştirdiğinizden ve telefonunuzun mesajlaşma yoluyla verileri kullanmasına izin verdiğinizden emin olun. Ayar, tipik olarak, cihazınızda basit bir geçiş anahtarı olacaktır. Ayarlar menü, genellikle bir haberci veya Veri alt başlık.

Android'de MMS ayarları

Grup metinleri, boyutları ve grup mesajlaşma yoluyla etkinleştirilen diğer birkaç özellik nedeniyle, metin mesajı planınız yerine genellikle telefonunuzun verilerini kullanır. Bu seçeneklere izin veriliyorsa, grup metni gönderirken sorun yaşamamalısınız.