Skip to content

Güncellenmiş Twitter Profil Resmi Boyutları

18 de Mayıs de 2021

Her sosyal medya hesabı bir profil resminden yararlanır ve Twitter da farklı değildir. Onunla yarattığınız ruh hali, tüm beslemenizin tonunu belirleyebilir. Sosyal ağlarınıza ne kadar kaliteli bilgi veya esprili bir hazır arkadaş gönderdiğiniz önemli değil, ilk izlenimler neredeyse her zaman görseldir. Bu amaçla, Twitter için doğru boyuttaki resmi nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır, böylece kendinizi uzatılmış ve pikselli bir profil fotoğrafıyla etkili bir şekilde sabote etmeyin.

Optimal Twitter Profil Resmi Boyutları

Twitter zaman zaman en uygun profil resmi boyutlarını değiştirir, ancak her zaman güvenebileceğiniz bir şey, büyük bir görüntünün her zaman Twitter’ın kullandığı küçük görüntü biçimine kırpılabilmesidir. Bu nedenle, büyük başlayın ve profil resminizin görüntülendiği birçok yol için kılavuz olarak aşağıdaki boyutları kullanın:

  • 400 x 400 piksel: Bu, sosyal ağın önerdiği boyuttur. Bundan daha küçük bir resim yüklerseniz, Twitter onu büyütmek için genişletmez. Daha küçük boyutta ortaya çıkıyor. Resmi bu boyutta gördüğünüz tek zaman, bir web ziyaretçisinin profilinizdeki profil fotoğrafınızı tıkladığı zamandır. Tarayıcınıza bağlı olarak, tam boyutlu boş bir pencerede açılabilir veya açılabilir.
  • 73 x 73 piksel: Bu, Twitter profil fotoğrafınızın görüntülendiği ikinci en büyük boyuttur ve profil sayfanızda biyografinizin üzerinde görünür.
  • 48 x 48 piksel: Profil fotoğrafınız en çok bu boyutta görülüyor. İnsanların beslemelerinde tweetlerinizin yanında görünür.
  • 31 x 31 piksel: Bu, profil fotoğrafınızı gördüğünüz en küçük resimdir ve yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir. Bu mini sürüm yalnızca Ana ekranınızdayken görünür.

Twitter Profil Fotoğrafınızı Optimize Etmek İçin İpuçları

İyi bir fotoğraf, iyi bir ilk izlenim yaratır. Profil resminizi optimize etmek için bazı ipuçları.

Kaliteli Bir Fotoğrafla Başlayın

Kaliteyi ortaya çıkarmak için denkleme kaliteli bir şeyler eklemelisiniz. Bu nedenle, en az 400 x 400 piksel boyutunda yüksek kaliteli bir görüntüyle başladığınızdan emin olun.

Görselleri Web için Optimize Edin

Bunu yapmazsanız, Twitter bunu fotoğrafınızın dosya boyutunu azaltarak – kalitesini web görüntüleri için standart olan inç başına 72 piksele düşürerek sizin için yapar.

Yakanızı Değil Size Yıldız Veren Bir Fotoğraf Seçin

Kaliteli bir görüntü seçtikten sonra, diğer nesneler dikkat dağıtıcı olabileceğinden, yüzünüzü tam ortaya gelecek şekilde kırpıldığından emin olun.

Başlık Resminizi Optimize Edin

Twitter’ın başlık resmi doğrudan profilinizde görüntülenir. Sosyal ağ, 1500×1500 boyutunu önerir. Bu resim, Twitter biyografiniz bunun üzerine yerleştirildiği için siyaha döner. İsterseniz bir arka plan resmi de yükleyebilirsiniz.